Sajonara icuka

• Japonsko サヨナライツカ (více)

Higashigaito Yutaka se kvůli práci pro Eastern Airlines stěhuje do Bangkoku. Je zasnouben s Michiko, která je dcerou zakladetele letecké společnosti, a přestože k ní nechová hlubší city, doufá, že mu sňatek pomůže k vysokému postavení. Tři měsíce před svatbou se Yutaka v jednom baru seznámí s Touko, do níž se zamiluje. Se stále blížící se svatbou se však jejich vztah ochlazuje a nakonec Yutaka Touko nadobro opustí a ožení se s Michiko. Zlomená Touko odlétá do New Yorku. Po pětadvaceti letech šťastného manželství, jež mu přineslo dva syny, se Yutaka opět vydává do Bangkoku, kde se náhodně setká s Touko. Ta nyní pracuje v hotelu, kde se spolu kdysi vídali. Jejich dlouho přetrvávající city znovu vyplavou na povrch, avšak osud jim znovu nepřeje. (VittaBella)

DavidS.

Korejská romantická esa by neměla jezdit do Thajska a točit japonské filmy...Ospalé a unylé zpracování ve zcela vágním a předvídatelném příběhu s občasnou poetickou slovní hříčkou...Druhá polovina pak doslovně mrtvolná...Slzné kanálky nevyužity, dostavila se jen lhostejná pachuť... Nespasí to ani klobouky, půvab Miho Nakayami a jeden stařičký Mercedes...Klavírní a smyčcový doprovod jen tklivou berličkou...Vypadá to, jako by měl John H. Lee před šesti lety jen neskutečné štěstí... ()

korndaddy

Zpočátku lehce utahané a čím hlouběji jste ve snímku ponořeni, tím víc chápete záměr autora a zjišťujete, že to tak musí být. Téměř dokonalá podívaná, v níž jediná vada na kráse je pomalý rozjezd té nejdramatičtější části a vzápětí její rychlé vyprchání. V A moment to remember je to začalo rozjíždět trochu dříve a proto to na mě působilo víc emočním dojmem než zde. Ale stále nadstandardní podívaná s příjemně nemilým dějem a nádherným obsazením. (myslím tím především dámské obsazení). ()

Giggs

Druhy A moment... už Lee zrejme nikdy nenatoči napriek tomu je latka stale vysoko. Už tradične fantasticka kamera a hudba, vyborni herci, jednoduchy ale silny pribeh. Škoda že miestami to trochu drhlo. Zažitok ale vyborny. A ten Mercedes? Aj ja chcem taky... ()

truby

Příběh je dost ohranou písničkou tohoto tématu, jak vystřižený z nějaké romantické básně, což je u člověka, který režíroval Moment to Remeber trochu divné. Ale zpracováno technicky a vizuálně je to téměř dokonale a hudba je taktéž skvělá. Reklamním sloganem řečeno: tohle je jedinečný zážitek pro vaše smysly. ()

bono22vox

vyborny film, uzasna romance, a to sem jeste nevidel ´´ A moment to remember´´, na ktery me pred par dny upozornil muj dobry pritel... A to sem ani netusil, ze jsou tyto dva filmy od stejneho rezisera... No asiati umi tocit filmy a kolikrat s vetsim citem a bez patosu nez velkomozni amíci... ()

Silhouette

Je to v podstatě příběh z červené knihovny - milostný trojúhelník, dilema mezi morální/společenskou povinností a skutečným citem. Plus charakteristický pro korejská melodramata konec. Neboli nic pro mě. Kupodivu jsem však byl naprosto uchvácen tímto filmem, jsa totálně zhypnotizován brilantní režií a kamerou. Spousty vynalézavých pohledů, detailů, chirurgicky precizní a umělecká fotografičnost. Celý film prostupuje všudypřítomné měkké světlo, převážně v sytých, teplých odstínech, dokreslujících atmosféru 60. lét na rozdíl od událostí o 14 let později, které jsou již vyobrazeny v studeném světle. Přestože námět a některé dialogy srážejí dojem z filmu, "Sayonara itsuka" je díky své vizuální a režijní stránce ojedinělé dílo. ()

Denila

Tak teda nevím co si myslet.. hned v prvním momentě přišlo nadšení, barvy, záběry, nádhera.. ale nějak jsem nezaznamenala moment, kdy se vlastně zamilovali.. takže ani já se nemohla zamilovat.. a taky to, že doma měl budoucí manželku nepřidalo na nějaké té atmosféře. Druhá část, po letech mi přišla citlivější a hezčí. Srovnávat s řežisérovým dřívějším filmem to nebudu. Jen se tam opakuje docela dost detailů. ()

boombang

Tento film budu dlouho milovat a nenávidět zároveň a váhat u něj mezi čtyřmi a pěti hvězdami - prozatím dávám čtyři. Viděl jsem ho na konci jednoho z nejbizarnějších dní svého života a mé pocity z obojího se podobaly osamocenému světlu baterky v zrcadlové síni. Čekal jsem hodně a dostal jsem hodně. Obrazová stránka filmu se blíží genialitě, ovšem s ústřední dvojicí má divák trochu problém. On i ona po celou dobu filmu balancují na hraně divácké sympatie/nesympatie, což je ovšem velké plus, protože to má daleko k černo-bílé schematizaci, dobře známé z jiných milostných filmů. I na lásku dojde, ovšem s brutální opravdovostí. Možná je to celé předvídatelné, ale jisté je, že člověk, který nikdy nemiloval, si lásku nezaslouží. ()

olgab

Ani mě, stejně jako ostatním, nezbývá než srovnávat tento pěkný film s dechberoucím a zároveň jedním z nejromantičtějších filmů jaký kdy byl natočen - A moment to remember. Nelze srovnávat nesrovnatelné. Proto je u mě hodnocení Sayonara itsuka nižší. ()

Dharmma

Ach,tak ze začátku jsem si říkal jak je to nic moc,a na konci mě to zas dostalo.Holt rozhodnout se co chce člověk víc je někdy hodně těžké a láska je nevyzpytatelná.Slabší **** ()

danny79

Moc me to nebavilo. Cely pribeh je o tom, jak se japoncik na sluzebni ceste v Thajsku zaplete s jinou zenou. Zamiluje se do ni, coz dava najevo zvlastni - pro Evropana ne uplne nejsrozumitelnejsi formou, ale rozhodne se zustat se svou budouci zenou (nevim jestli proto, ze ji miluje, nebo z nejakeho jineho duvodu). Po mnoha letech se znovu setkava se svou milenku a uvedomuje si, ze k ni stale neco citi a po zvazovani se rozhodne vse opustit a zacit zit s ni. Ona je ale nemocna a umira. Pulka filmu se toci kolem jeho romance a boje se sebou samym, kdyz ji s chladnym japonskym vyrazem v tvari odmita a druha pulka kolem toho, jak je nestastny, a jak se k ni vraci. Film ma pekny soundtrack, ale plyne velice pomalu. Vice nez 2 a 1/4 hodiny je na takovyhle flirt prilis dlouha doba. Hodne veci je tam ucelovych, ale nevyplyvaji ze scenare, nebo nejsou vysvetleny, takze vzbuzuji nejasnosti a nevytvareji komplexni pribeh. Evropsky pojaty film by mi byl mnohem blizsi, protoze mi je japonska mentalita a chovani cizi a na hlavniho hrdinu tak nahlizim s negaci a ne vzdy mu rozumim. ()