Muto

Krátkometrážní / Experimentální / Animovaný / Sci-Fi
Argentina, 2008, 7 min

Režie:

Blu

Zvláštní surrealistická animace vytvořená na veřejných zdech uvnitř budov v Badenu a na venkovních zdech Buenos Aires. (oficiální text distributora)

Sfinkter

Ani bych nechtěl vědět, kolik práce tenhle úlet stál. Každopádně i tak stál za to a opět posouvá hranice animace do jiné dimenze. ()

Kmotr76

Opravdu originální záležitost, která by i bez tak zajímavého zpracování byla moc pěkná a působivá. Ale ještě pěknější a působivější je právě to neskutečně pracné zpracování, tedy pohyb v prostoru po stěnách města. Dílo působí ještě surrealističtěji. Už jen za tu práci, co si s tím musel Blu aspol. dát, musím udělit pět hvězd. ()

R´Hell

Velmi působivě natočený krátký film, který oslňuje zejména zpracováním. I přes originalitu ale postrádám nějakou myšlenku. Nebo je Muto jen prostředek jak dát najevo autorův talent? ()

Ravi

Brr ... při takových animacích, kdy z něčeho leze něco furt donekonečna je mi vždycky trochu špatně. Ale je to výborně provedené a nápad se cení. Navíc natočit to, muselo být hrozně náročné.80% = 4/5 ()

Evandulik

Škoda. Nápad vynikajúci, autor vie bezpochyby pekne kresliť..but what´s the point?! Po krátkom čase mi začalo liezť na nervy, že zo všadiaľ niečo vybiehalo, potom sa to nakopilo, vytvorilo človeka a zase z neho niečo vybiehalo. Za skvelý nápad pridávam hviezdu, asociácie ,,čo by z čoho mohlo vyliezť,, to pekne poondili. ()

herr_carter

Nepochopitelný, fakt by mě zajímalo, kolik hodin,dní,týdnů? nad tímto tvůrci strávili................... moje hodnocení = 8 z 10. ()

Herráček

Blu se zvláštním způsobem vyžívá v balení věcí do lidských obálek (a také jiných organických sloučenin). A v absolutně absurdní imaginaci. Ale musím uznat, že to má svoje kouzlo. ()

Shogin

Velice originální, nápadité a tvůrčí, jen je škoda, že to postrádá aspoň nějakou kostru nebo náčrt příběhu.. ()

melloun

Škoda absence děje, protože pak zůstává jen animovaná změť nápadů. Přitom si dokáži živě představit horor, který by byl z podstaty použitého výtvarného stylu řádně strašidelný. ()