Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Sci-Fi

Recenze (1 606)

Jan Žižka (2022)

Český film ve světovém rozměru. Všechna čest Jáklovi a všem lidem, kteří s ním film utáhli. Tento projekt je na náš rybníček opravdu velký a ve vší nezkušenosti s takovými projekty u nás, je výborný. Určitě by se to dalo udělat lépe, to jo, ale srovnal bych to trochu s šancemi u outsidera vyhrát na světovém šampiónu - vidíte tu píli, ten zápal, ten potenciál, a cítíte, že by to mohlo být euforické, ale zároveň víte, že když někde nesednete všem, tak to lidem nemusí stačit. Jako tady. Nevyhrál na celé čáře, ale rozhodně se není za co stydět a já jsem teda určitě fanda a věřím, že bude příště a vyjde to ještě líp. S tím, co Jákl měl (na české poměry šíleně moc, na světové ještě dost málo), tak ten výsledek stojí za to, opravdu jo. Nejen, že je to chytře natočeno, ale i skvěle napsáno a zahráno. Citlivá, jemná a velmi uvěřitelná a dospělá milostná linka, přerod v lídra, hledání hodnot, vnitřní rozpory, velká evropská politika, uvěřitelné a velmi dobře napsané vedlejší postavy. Skvělá hudba s opakujícím se podkresem husitského pochodu. Jako velký světový válečný velkofilm plný bitev - ahhh to ne. Ale jako propracovaný a postavami skvěle propletený úvod k nějaké trilogii? Úplná bomba - a neříkejte, že ne! Těch posledních pár minut mě naběhla husí kůže, fakt jo. Já bych si strašně přál, aby to byl úvod do trilogie a Jákl dostal peníze na dva další filmy. Ale i tak pro mě je Žižka zhmotnění snů o tom, jak by vypadal potenciál české kinematografie, kdyby se místo pár milionů na kdejakou hovadinu dalo jednou za čas do pořádného filmu. Fandím 90% = 5-/5

Eternals (2021)

Trochu jiný marvel, co? Překvapuje mě, kolik lidí to tu nemůže rozdýchat. Mě se to tedy hoodně líbilo. Důraz na postavy, na děj, na vykreslení motivací a nové části universa a spoustu věcí, nad kterými se musí člověk zamýšlet. Tak trochu jiný marvel. Za mě super 90% 5-/5

plakát

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Ta hlavní linka mě až tak moc nezajímala, ale to kolem naopak velmi. A závěr byl opravdu dojemný - 80% = 4/5

Spider-Man: Homecoming (2017)

Konečně Spidy, co si nehraje na teenagera, ale je teenager. 85% = 4/5

plakát

Falcon a Winter Soldier (2021) (seriál)

Opatrný začátek se skvělým dojezdem. Perfektní úvod k další fázi Cap. Am. Moc se těším, co s tímhle marvel vymyslí, protože se tímhle krásně spojila prázdná místa hned u 4 postav, ne-li u více. Jejich vývoj (hlavně WS a F) se tady moc povedl. 85% = 4/5

Loki (2021) (seriál)

Tak moc velká očekávání jsem od toho neměl, ale Loki je pro mě příjemným překvapením a bavil mě nejen kvůli hlavnímu hrdinovi a jeho cestě k sobě sama, ale hlavně kvůli skvěle zvládnutému vývoji a gradaci příběhu. Hrozně se těším na S2. Tohle byla komiksárna s přidanou hodnotou 100% = 5/5

plakát

Spider-Man: Bez domova (2021)

Skvělé, toto se opravdu povedlo. Sice jsem měl stále pocit, že to šlo vypiplat ještě víc, ale výsledek byl skvělý. Tohohle Spieder-Mana jsem si fakt užil. 95% = 5/5

plakát

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Asi žuju v jiném světě, než mainstream fandové marvelu na csfd, protože tohle dokoukat bylo opravdu utrpení. Horší, než Black Widow to není, ale nemá to k tomu moc daleko. Příběh na 30 minutový díl seriálu, který producenti chtěli prodat tak, že přišli za scénáristou a řekli: čtyřikrát tam dej, že se chtějí děti s otcem povraždit a pak to sklidníme, že si sednou k čaji, protože se nemůžou furt jen vraždit, že jo. Pak tam hoď nějakou rodinnou tragédii, nemusí to dávat moc smysl. Taky tam dej draky, démony, podivný zvířata - nemusej mít účel, ale aby tam byly, elektroauto, nějakou tajnou nejsilnější organizaci na světě, borce co ovládá svět, ale ne zas tak moc, ale jakože hodně. Dej tam taky nějaký zvraty, nemusej mít smysl, ani vývoj, ale ať tam jsou, dej tam milý zvířátko, fajn dědu, třeba toho mandarina, ten byl vtipnej, cool vohozy, bludiště a všechno ať to vypadá hodně civilně, tak borku co poprvé v životě vystřelí z luku rovnou do černýho. ........No, a ten scénarista si sed, s těžkým srdcem si to zrekapituloval a pak vyblil toto. Snaží se snad Marvel dohnat do nejhorší z DC? Vypadá to tak, za mě 35% = 2/5

Black Panther (2018)

Hlavní příběh celkem jo, ale jinak teda pěkná bída. Nebýt to marvel, tak takováhle slátanina bude mít na csfd 30%. Za mě 40% = 2/5

Havel (2020)

Tento film vůbec neví, o čem chce být, akorát mi přišlo, že chce za každou cenu zobrazit slabiny VH, které bez diskuse měl, a jisté historické milníky, ale celé mi to přišlo jako letem světem kdeje tuje a nic. VH byl mnohem zajímavější a hlubší osobnost, než se nám tu snaží autoři zobrazit, ale z filmu jsem měl pocit, že se vlastně vždycky jenom někde nachomýtl a o ničem jiném jeho postoj nebyl. Takhle to rozhodně nebylo, ale citím v tom ten umělecký záměr za každou cenu ukázat rozporuplnost, zatímco to podstatné uniklo. Na filmu mě vlastně velmi zaujaly dvě osoby, myslím, že naopak velmi dobře zpracované. Olga a Lanďák. Jestli je film poctou někomu, tak jim dvěma. Jinak nebýt posledních 15 - 20 minut, asi bych krom jich dvou neměl z filmu nic. 50% = 2+/5