poster

Yesmeni opravují svět (festivalový název)

 • Francie

  Yes Men Fix the World, The

 • Francie

  Les Yes Men refont le monde

Dokumentární

Francie / Velká Británie / USA, 2009, 87 min

Scénář:

Mike Bonanno

Producenti:

Ruth Charny
(další profese)
 • hikemartin
  *****

  Film ukazuje, jak jednoduché je zmanipulovat realitu a obrací to proti nadnárodním společnostem. Výtisk New York Times zdarma je skvělý nápad. Ani ne kvůli filmu, jako kvůli všem těm nápadům dávám 100 %. Film je možné stáhnout přes torrenty a legálně. Přispět můžete po shlédnutí... http://vodo.net/yesmen(24.7.2010)

 • ThomasCrown
  *****

  Je úžasné čo títo dvaja Páni s veľkým P dokázali. Splnili to o čom som iba sníval a aspoň na chvíľu dávajú ľuďom nádej a aspoň na krátky okamih si ľudia uvedomia, že tu nie je niečo sakra v poriadku a pritom riešenie je také jednoduché. Tento dokument beriem ako ďaľšiu motiváciu a je škoda, že ho ohodnotilo/videlo(?) iba tak málo ľudí.(22.3.2010)

 • hunty
  ****

  The Yes Men - Andy a Mike, lháři a zároveň "proroci pravdy". Nejspíš jste o jejich podvodech už něco četli a musím uznat, že jsou docela impresivní, přeci jenom dostat se do živého vysílání BBC a vydávat se za mluvčího Dow chce odvahu : ) Dokument shrnuje několik jejich projektů a rozhodně má čím zabavit a snad i vyvolá další-odlišný pohled na zmíněné incidenty, dnes již poměrně zapomenuté.(25.1.2010)

 • neoBlast
  ****

  Ono nelze s těmi kluky nesouhlasit a pořádně jim nefandit - chtějí pomoci obyčejným lidem a dělají to roztomile naivně. S drzostí Michaela Moora se vystavují veřejnosti a přízeň lidí jim jistě dělá dobře na egu, což je pochopitelné. Ale jejich humor je pro mě dost podivný, nevtipný a nestravitelný (všechny hrané scény v průběhu dokumentu). 70 %(21.8.2010)

 • HAL
  *

  Seize the means of production! Viva la revolucion! Hasta la victoria siempre! - těžko hodnotit tuhle velezábavnou agitaci za komunismus a socialismus, ve které za hlavního satana je jeden z nejdůležitějších liberálních ekonomů světa, a hlavní hrdinové nedělají vlastně nic jiného než že lžou lidem na konferencích, lžou lidem na ulici, a lžou lidem u televize - načež se to pak snaží dlouze obhájit stylem "Chtěli jsme otevřít diskuzi". Michaele Moore je vedle nich žabař, ale jsou u toho vtipní, takže cajk. Jako komedie dobrý, jako dokument k zamyšlení prezentující určité myšlenky turbopeklo, hodnocení tedy variuje mezi 4* a 1* podle toho, jak moc dokážete odignorovat že mentálně jsou ti dokumentaristé na úrovni dětí, kteří vidí nějaké bezpráví, a chtějí ho napravit tím nejjednodušším, nejhloupějším a nejméně funkčním způsobem.(5.5.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace