poster

Prehistoričtí lovci (TV seriál)

 • Velká Británie

  Prehistoric Hunters

 • Slovensko

  Prehistorickí lovci

Dokumentární

Velká Británie, 2007, 50 min

 • gudaulin
  *****

  Je sice pravda, že dokumentární série svým objektem zájmu a zpracováním vychází vstříc formátu komerční televize a trošku střízlivější pojetí by jí neuškodilo, ale celkově se drží vědecké metody a zajímavým způsobem přibližuje práci paleontologů. Narozdíl od řady podobných kousků se nevěnuje populárním dinosaurům, ale svoji pozornost zaměřuje na nejnebezpečnější dravé savce své éry. Pro ty, co si chtějí prohloubit znalosti o savcích éry třetihor, vyšla u nás výborná knižní publikace Zaniklá sláva savců. Celkový dojem: 90 %. Nemůžu jinak, od dětství jsem zbožňoval svět prehistorických potvor a práce Zdeňka Buriana. Tento seriál mi jeho ilustrace připoměl a oživil.(8.4.2010)

 • Fíma
  *****

  Je to jiné než Putování s ... Blíží se to spíše klasickému dokumentu, kde se díváte na tváře vědců, kteří vám zaujatě vypráví o svém bádání a kteří si dost časti i odporují. A to je rozhodně v pořádku. Sérii Putování miluji, ale ta není klasickým dokumentem, neboť v tém vám tvůrci nedávají na výběr z mnoha teorií, ale předkládají vám jimi preferovanou realitu. Takže měli-li dinosauři, pravěcí savci a monstra éry před dinosaury ode mne 5 hvězdiček, nemůžou mít prehistroričtí lovci o nic méně.(27.11.2010)

 • simpanz
  ****

  Kvalitní dokument, ve kterém se člověk pouze nedívá na prehistorické potvory, ale také se něco dozví, přičemž veškeré zjištěné informace nám zprostředkovávají vědci, kteří si navzájem i odporují, takže není předkládána 'hotová teorie'. Zamrzí však častý nešvar, a to opakování záběrů. V tomto dokumentu jsou sice úchvatné animace, ale je jich jen několik a neustále se protáčejí, a to i stejné v různých dílech. Je tu také problém dabingu. Když vidím označení 'pes medvědovitý', tak se pod vousy usmívám. Je to pouze strojový překlad, český název pro anglický název 'Bear dog' neexistuje a čeleď se nazývá odborným názvem Amphicyonidae. Proto si seriál nezaslouží plný počet hvězd.(17.3.2018)

 • Žralok
  ****

  Hezky zpracovanej dokument o největších a nejstrašnějších zabijácích po éře dinosaurů, kteří chodili po této planetě. Líbí se mi i to e se nesnaží divákovi dát jednu teorii a říct- Takhle to bylo a hotovo. Což se u tohoto typu dokumentů bohužel občas děje. Naopak předkládá více vědců, kteří si svým názorem mnohdy protiřečí. A je na nás k čemu se přikloníme, nebo jestli si vytvoříme svou vlastní teorii. Zaobírá se otázkou jak tyto zvířata žily, co žraly, jak lovily, a co vedlo k jejich podivnému a náhlému vyhynutí. Když platily za nejobávanější a vrcholové dravce své doby. Škoda jenom že je pouze 7 dílů Seznam epizod: 1. série 1. Šavlozubý tygr 2. Medvěd krátkočelý 3. Pravlk Obrovský 2. série 1. Megalodon 2. Pravěký pták 3. Prase zabiják 4. Smrtící čelisti(5.2.2014)

 • Tominecek
  ****

  Odkaz pořadu "Prehistoric Hunters" na stránkách tvůrce National Geographic: I. řada (2007) 1.Sabre Tooth Cat, 2. Short-Faced Bear, 3. Dire Wolf.(27.2.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace