Modrý slon

• Thajsko Khan Kluay (více)
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný
Thajsko, 2006, 74 min

Mladý slon prožívá na své cestě k dospělosti mimořádná dobrodružství a získává důležité lekce o přátelství, lásce a odvaze. Sloni a lidé nemluví stejnou řečí, ale snaží se navzájem si porozumět. Každý z nich projde krutou lekcí života. Naučí se, že bojovat je špatné, ale někdy je potřeba bránit svou rodinu, zemi a svobodu. (oficiální text distributora)

FFilipCZ

Tak tady se milí Thajci fakt "vytáhli". Jenom jim se povede natočit film, který začíná jako pohádka pro děti do 6 let, které koukají na Kouzelnou školku, pokračuje heroicko/romantickým putováním slona a končí velkou bitkou. To vše v jednom animovaném filmu, který stojí za *****.. no vlastně nestojí ani za to. ()

Smok

Krucinál, kde ja už som len toho modrého slona videl... Jáj, to bolo raz pred 15 rokmi, bol som vtedy veľmi mladý a experimentoval som s psychotrópnymi látkami, jedmi a inými prekurzormi. V každom prípade sa k tomu obdobiu vracať nechcem a nedovolím ani žiadnemu Thajcovi, aby ukazoval modrých slonov mojim deťom! Obzvlášť keď sú takto nudne natočení. ()

mysiak

Thajci sú schopní všetkého..aj udatnej rozprávky o Modrom Slonovi..odporúčam jedine deťom do 6 rokov...ináč budeme znechutení, akí sú všetci tí Thajci statoční.. ()

majo25

Príma animák s dobrodružným rázom, ktorý ma celkom pekne vyskladaný dej a silné dramatické scény, postavy sú tiež fajn. S humorom je to už horšie, taký infantilný, predsalen, Thajsko nie je Juesej či Jurop. Animácia je v porovnaní s animačne zavedenejšími krajinami jednoduchšia, ale v podstate sympatická. Len tie farby...modrý slon, ružový, žltý, zelený...kde sme? na dúhe? ()