Temné léto

• USA Dark Summer

Mladý Daniel prolomí internetový profil své spolužačky a je odsouzený k domácímu vězení. Zdrcená Mona se před jeho očima zastřelí a její duch ho začne nekompromisně pronásledovat... (TV Prima)

pyzma84

Tak toto bolo utrpenie... Asi som mohla venovať ten čas strávený sledovaním tohoto filmu tomu, že sa naučím vybrať si oko lyžičkou, určite by to bolo zmysluplnejšie ako tento počin tváriaci sa veľmi napäto, hororovo, duchovno... Ale žiaľ, len sa to tak tvárilo, nevedela som sa dočkať konca. Pre mňa strata času. ()

Jarsey odpad!

Odpad jak vyšitý! Pokud náhodou budete, stejně jako já, připoutáni k filmu převážně z důvodu, abyste zjistili, co tak strašného ten kluk udělal, protože obyčejné nabourání do profilu a účtů, pokud jí nic nevzal, asi nepovede k tomu, že on bude v domácím vězení a ona si vystřelí mozek z hlavy. Těšila jsem se, že bude postupně vše odkrýváno. Nu, omyl! Jakési vysvětlení se sice dostane až na konci, ale jestli to má výt vše, tak to teda děkuji za ztracený čas. Celý film je neskutečně nudný, ani ta duchařina není nijak vymakaná (žádná lekačka, jen občas se někde objeví holka v mikině s kapucí). V podstatě se neustále opakuje jedno a totéž. Přes den kluka navštíví jeho přátelé, v noci kluk chodí po bytě a hledá ducha mrtvé holky. To je pořád dokola jak přeskakující deska na gramofonu. Jestli si pan režisér myslel, že ten závěr je bůhvíjaká bomba, to si asi opravdu myslel jen on. Blbost na entou! PS: Proč se film jmenuje temné léto, když jediná věc, která má něco společného s létem, je, když kluk plave v bazénu? Blbost na ještě větší entou! ()

Babu_unni

Očekávala jsem naprostou příšernost, jeden z těch hororů, které jsou tak hloupě a špatně přestrašené, až nikoho nevyděsí. Na duchařinách mi většinou vadí zbytečně moc lekaček s extrémně odpornými duchy a ve finále musím říct, že mě tenhle kousek poměrně překvapil. Líbil se mi styl kamer v některých momentech, hlavní hrdina byl zajímavý typ a zápletka nebyla zlá. Uvítala bych větší vtažení do děje a kdo mi opravdu vadil, byl ten probační, rádoby drsňák dospělák a poslední scéna (kdy probační vstoupí do bytu) mi taky nedodala moc na udržení nálady z celého filmu. Už vůbec ne ta potitulková, kterou jsem dost možná nepochopila (a pokud ano, tak by bylo lepší, kdyby tam vůbec nebyla). ()