Temné léto

Ariana Nakata

Kostýmy:

Chantal Filson
  • Campbell

Hororová bída pokračuje. Rok 2015 nám přinesl plno parádních hororů, hlavně co se monster a zvířat týče, ale duchařin nám přinesl hodně málo kvalitních. Dark Summer je dalším příkladem. Klišé všude kam se podívám. Jeden rebel, dva kámoši opuštěný dům. Prostě klišé které by sice mohlo fungovat, kdyby režisér nebyl tak předvídatelný a každou scénu by divák nevěděl dopředu. Konec navíc nedává smysl a je spíše k smíchu. 2* slabší hvězdy že se sem tam objevý celkem kvalitní scína.(4.6.2016)

• peter12

Vážne, ale naozaj vážne sa mi o tomto braku nechce veľa hovoriť a tak v skratke: neskutočné nudná kravovina, bez originality, bez zaujatia, s nesympatickými hercami, ale hlavne so zle hrajúcimi hercami a tak primitívnymi a tupými dialógmi, ktoré boli silno vadné. Proste pičovina s dejovou linkou, ktorá bola prevelice zaostalá a tá amaterčina má neskutočne vytáčala. Amen.(15.6.2015)

• Lucasion

A zase jsem se ustřelil. Dvakrát tahle šeredně po sobě se mi ještě nestalo. Po skončení téhle tragédie jsem si skutečně řekl: "Tak tohle bylo fakt špatný." Obvykle bych řekl originální nápad. Ale tohle opravdu ne. Začíná to stejně jako Disturbia (2007), a dokonce jí tam zmiňují, ale ten příběh je jedna velká nuda. Na to, že to má lehce přes hodinu, tak mi přišlo, že sleduji minimálně čtyřhodinový pořad o ničem. Herci jsou nesympatičtí a postrádají jakýkoliv talent. Zápletka se nakonec vyhrotí jako správně hororová, ale to je tak všechno. Film je jedna velká nuda o ničem a postavy se chovají jak v divadle na střední škole. A to je ještě urážka školních herců. Vážně když vidím takovýhle film, tak přemýšlím komu je určen. Nebo komu se může líbit. Vždyť na tom filmu není jediná pozitivní věc. Herci, hudba, atmosféra, všechno je tak nevýrazný nebo zcela špatně. Tohle je prostě blbé. (5 %)(2.10.2017)

• JASON_X

Jasně, kdyby mi bylo šestnáct sedmnáct, byl jsem ještě vymaštěný tele, neměl ženskou, byl na nějakým nudným klučičím mejdanu u kámoše ze třídy kterej měl zrovna náhodou volnej bejvák, měl v sobě pár lahváčů a na videu by běžel Dark Summer, mohl bych mít možná chvílema dojem, že je to docela dobrej film a v duchu bych se přiožrale rozčiloval "jéžiš to je ale kretén, taková pěkná supr holka ho balí a ten vůl furt čumí jak puk a vzpomíná na nějakou mrtvou čůzu, kvůli který je v podmínce a která ho ještě navíc po smrti chodí strašit...". Sakra, teď jsem vlastně už prozradil celej obsah filmu, tak pardon. Teda on je ten jeho děj přece jenom ještě o něco málo členitější... Je tam třeba taky do party jeden negr (asi kvůli naplnění pozitivně diskriminační kvóty), nebo se tam ztrapňuje obtloustlej Stormare, kterej asi tou dobou neměl zrovna do čeho lepšího píchnout (snad nedopadne jako Madsen), je to celý trochu šmrncnutý takovým tím moderním týnejdžerským vylízaneckým hi-tech pop-okultismem a moderně natočený debilní ruční kamerou... A má to docela dobrou pointu a poslední záběr je skvělej, ale to vás možná (stejně jako mě) spíš namíchne a možná si (stejně jako já) řeknete "ku.va proč někdo natočil takovou nudnou podřadnou sra.ku a nakonec jí ozdobil docela dobrou pointou a skvělým posledním záběrem?" Po Grace je tohle naprostej propadák, vo tom žádná.(12.12.2017)

• uiu

Tak na tenhle nezávislák od studia, které nám přineslo třeba It Follows jsem se těšila a byla jsem dost zklamaná. Chápu, že doba jde dál a cca za 10 let horory budou muset odpovídat generaci dnešních teenagerů. Takže zápletka o klukovi, co se zamiluje do emo spolužačky, nabourá se jí do profilů na sociálních sítích a následně má soudně nařízené domácí vězení a zákaz se připojit na internet. Jelikož je rozenej hacker, na net se dostane a holka, kterou kyberšikanoval stalkováním mu zavolá na skype a vystřelí si před ním mozek. Následně jej pronásleduje její duch a volovinka typu Unfriended (2014) je na světě.(20.9.2015)

• - Pôvodný názov filmu mal byť House Arrest. (Game90)

• - Vo filme je narážka na film Disturbia (2007), v ktorom hrá Shia LaBeouf chlapca, ktorý dostal taktiež trest domáceho väzenia.
    (Marceloo)