poster

O Apóstolo (festivalový název)

 • Česko

  Poutník

  (festivalový název)
 • Španělsko

  O Apóstolo

Animovaný / Loutkový / Horor

Španělsko, 2012, 80 min

Scénář:

Fernando Cortizo

Hudba:

Philip Glass
 • grysom
  ****

  4 roky prace, 5,2 milionu euro a vysledkem je skvostny animak, ktery ma nepreplacany, ale poutavy dej, vypiplanou atmosferu a krasne zpracovany vizualni styl. Dokonce i zapletka neni uplne fadni a na pomery mystery filmu snad i napadita. Krome konce, nic neni jasne, dokud se to nestane. Jednoznacne snimek, ktery stoji za videni.(5.5.2013)

 • Hapretor
  **

  Řemeslně skvělé, dějově, bohužel, nudné.(28.3.2017)

 • Mariin
  ****

  Mysteriózní loutkový film s výbornou estetikou, výtvarnou i zvukovou. Český divák si chtě nechtě musí vzpomenout na Zemanova Čarodějova učně, nicméně tento španělský film je výtvarně plastičtější a rozmanitost lidských hlasů mnohem pestřejší (španělština je krásná). V podstatě jde o příběh zloděje, uprchlého z vězení, který se zaplete do prokletého městečka, ležícího na trase do poutního místa Santiago de Compostella. Myšlenkově je příběh, zvláště jeho závěr, bohužel poněkud prosycen magií, ale filmu rozhodně nelze upřít napínavost, podmanivou atmosféru a uměleckou kvalitu. Určitě stojí za vidění.(13.8.2016)

 • ajuska
  ****

  Parádní atmosféra, to především. Jinak fajn strašidelný příběh, který díky střízlivé stopáži svižně šlape, i když některé věci jsou možná zbytečně překombinované nebo nedovysvětlené, a pěkná animace.(5.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace