poster

Jaromír Nohavica v Ostravě (koncert)

Hudební / Dokumentární

Československo, 1990, 53 min

Režie:

Petr Šamánek

Komentáře uživatelů ke koncertu (6)

 • MM_Ramone
  **

  Folkový spevák, textár a gitarista Jaromír Nohavica je pre mňa ušmrdlaný chlapík jedného hitu, jednej piesne ktorú mám velice rád, jedného songu ktorý je pre mňa naj. Jedná sa o ultras futbalovú skladbu "Fotbal". Ostatná jeho tvorba ma nezaujíma, bohužiaľ vôbec ničím ma neoslovila. Som chuligán, čo má rád punk a Oi!. Chcem iba "Fotbal". Takže Nohavicov koncert, kde táto moja srdcovka nezaznela je pre mňa len strata času. Sorry Jarek, ale nudil si ma. Si borec len keď spievaš o ostravskom Baníku. Baník píčo! **(29.10.2017)

 • otík
  ****

  Hezké a většině divákům známe písně, které zazněly krátce po sametové revoluce a jejich náplň vyznívala tehdy tedy úplně jinak a aktuálněji než dnes. Ale i dnes má takový koncert smysl uvést v televizi.(9.12.2018)

 • klúčik
  *****

  Nohavicu zbožnujem už od 80tych rokov. V Žiline som bol skoro na všetkých koncertoch, no v poslednom čase sem nechodí, ale čo už??? Tento záznam koncertu z Ostravy sa vydaril , je to naozaj lahôdka 100%.(20.6.2011)

 • prezdivaka
  *

  Když se (dnes už potřetí) znova po letech dívám, mrazí mě z textů. Je to trochu sebemrskačství, ale chci to dokoukat a vidět, jak je někomu, kdo se tváří jako bard a zároveň je to pokrytecký had. Je mi jasné, že si mohl dovolit ty zcela zřejmé jinotaje, ze kterých jsme měli sami nahnáno, když jsme jeho písně interpretovali ve vlaku nebo v hospodě. báli jsme se, že by se někde objevil příslušník a byl průser. On se nebál, měl to posvěcený. Chce se mi zvracet z první písně koncertu - Buď vítán mezi svými, moje klíče jsou teď klíči tvými... Kryl to nevěděl a proto se s ním na tom koncertě na konci obejme. Jidášský polibek.(7.12.2018)

 • bohemia_regent
  *

  Obsah, tj. hudba a její interpretace: *** (písně lepší i slabší, ve zpěvu hodně nejistot, občasné krátké výpadky textu, nepříliš invenční a už vůbec ne vtipné improvizace); forma, tj. úroveň televizního zpracování: ** (nenápadité, tuctové); morální hledisko, tj. demonstrace hroší kůže v připomínkách Karla Kryla a "jisté nedávno zrušené organizace": odpad! (holt "... mají svoji kartotéku a v ní... jsi TY, Mirku! Haleluja!").(20.7.2014)

 • Berry0153
  ***

  Jarek je mým nejoblíbenějším českým zpěvákem, písničkářem. Jeho hudba vždycky sedne jak prdel na hrnec. Tady se mi zdá trochu smutnější než ho znám, ale to bude tou dobou. I diváci byli takoví strnulí, neteční. Nicméně, slyšet ho z doby, kdy jsem byla ještě na houbách je pro mne hodně zajímavé :-). A hlavně potešila básnička Cizí oko, ze které pak udělal v dětství mou oblíbenou z alba Divné století.(6.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace