Simonova kočka (TV seriál)

Simon's Cat

Animovaný / Komedie

Velká Británie, 2008, 85x1–3 min

Simon Tofieldd

Většina těchhle animovaných filmečků se drží v nadprůměru, ale epizodka o spaní "Cat-man-do" je na 5* - ta je podle skutečné události, znám to na vlastní kůži a své sedmiměsíční kokoťátko v době spánku (pokusů o spánek) upřímně nenávidím. Co jsem tu malou bílou bestii přijala pod střechu, neznám onen dříve běžný sladký stav - spát od večera až do rána. 75% Odkaz: http://www.simonscat.com/films.html(16.12.2010)

Netušila jsem, že tahle vynikající záležitost tady má profil. Jasných pět, neskutečně vtipné i dojemné. Zde platí, že v jednoduchosti je síla. Při sledování těch videí jsem se hodně nasmála, a to ani doma kočku nemám (ale budu mít). 2 minuty, řeknete si, a dáte si jednu epizodu s úmyslem se hned vrátit k jiné činnosti, jenže vzápětí sledujete další díl a nakonec bez přestání jedete až do konce. Škoda, že už dlouho nic nového nevyšlo. 10/10(15.10.2018)

Absolutně výborný web seriál, který pobaví nejen majitele koček. U každého dílu se opravdu dobře pobavím. Co mě ale hodně mrzí a díky čemu hodnotím seriál "jen" čtyřma hvězdičkama, je to, že kočky mají až přehnaně moc lidských vlastností a schopností. Kdyby Simon kreslil převážně reálné situace, které jsou mimochodem fakt naprosto přesné, a občas tam zasunul nějaký ten "lidský prvek" (Třeba ukazování na pusu mě vždycky dobře pobaví), určitě bych hodnotila plným počtem.(1.9.2015)

Simonovy kočičí minifilmy jsou jednoduše perfektní. Genialitu těchto snímků může skutečně ocenit jedině člověk, který s kočkou někdy dlouhodobě sdílel svůj prostor. Každá animovaná sekunda zde je totiž absolutní pravda a pod to se i podepíšu:D Takhle věrně dokáže zachytit realitu opravdu velice vnímavý a empatický výtvarník.(2.1.2019)

"Už ve starověkém Egyptě byly kočky uctívány jako posvátné... a dodnes na to nezapomněly." Simonův kocour je chlupatý parchant zdatně reprezentující většinu kočičí populace. Připomene těm přihlouplým dvounožcům, že jejich pravou celoživotní náplní je servírování potravy, zajišťování vhodného rozptýlení a relaxačních ploch, a (samozřejmě) úklid veškerých následků. Občas se sice chová až zdánlivě lidsky, ale závěrečné "Meow!" *tlapka nenápadně poukazující na pootevřenou tlamičku* vše opět uvede na pravou míru.(19.10.2013)