Guzaarish

Indie, 2010, 126 min

Trochu rozpruplná očekávání před sledováním filmu - nemám ráda Hrithika Roshana a nemám ráda filmy o postižených lidech (tedy ne, že bych proti nim něco měla, ale spíš proti tvůrcům většiny z těch filmů, protože při jejich sledování mívám pocit permanentního citového vydírání). Na druhou stranu mám ráda Aishwaryu Rai. Po shlédnutí musím říct, že jsem si opravila mínění o Hrithikovi a naprosto mě dostala nádherná hudba, pro indické filmy dost netypická, řekla bych. Hlavně díky ní ta čtvrtá hvězdička. Dokonce se ve fimu objevilo i pár překvapivých momentů z minulosti (nebudu dál napovídat) a celý film je zahalený takovým pohádkovým výtvarným závojem. Krásně se na to koukalo.(30.8.2011)

Portugalská koloniální architektura, americké písně, křesťanství, dvojka předních indických herců a Bhansaliho delikátní audiovizuál dávají dohromady vydařené (melo)drama. Že si celý příběh Bhansali "vypůjčil" z filmu Čí je to vlastně život jsem zjistil až po zhlédnutí a dost mě tento objev zklamal, nicméně hodnocení ponechám adekvátní výslednému zážitku. Alespoň do doby, než uvidím ten původní film.(7.1.2011)

Překvapivě film, který stojí za to vidět. Nejen po výtvarné stránce je to zážitek. Nicméně téma je už trochu ohrané, ale stále zabírá. Ty slzy na konci jsou opravdové a skutečné je i poselství tohoto příběhu: "Život je příliš krátký, ale je dost dlouhý, když jej žijete celým svým srdcem."(1.4.2012)

Nic nového pod sluncem, aneb Mar adentro (nebo kdo ví co ještě) 100x jinak. :-) Ještě nás tak u sledování napadlo, že téma eutanazie a Indie, kde lidi umírají na ulici a nikoho to nevzrušuje, prostě nejdou dohromady přes to, že je příběh zasazený do křesťanského prostředí. Ovšem výtvarné zpracování rozhodně stojí za vidění.(6.2.2011)

Můj desátý film s vystoupením Hrithika a i když nyní dávám počtvrté pět hvězd, tak pro mě je tohle zatím nejlepší film co jsem s ním viděl. Už tím, že se to vyhnulo akční rovině a taky tím, že je to dramatické. Pak je v tom i trocha kouzelnictví, které mám rád a tady si pěkně vyhráli sice ne s kouzelnickými triky, nýbrž s filmovými, ale pěkně se na to koukalo. Obzvláště jeho první scéna s nafukovacím průhledným míčem, ta byla úchvatná. Na to že Hrithka v pdostatě moc nemusím, se mi tady i hodně líbil, což je zvláštní na to, že tu z něj hrála v podstatě jen hlava. Trochu paradoxní bylo to jak moc se v tom mluví o utrpení, bolesti atd. ale hlavní postava je převážně vysmátá a moc to nešlo s tím ostatním dohromady. Aishwarya jako obvykle působivá dáma. Shernaz advokátka, kamarádka do nepohody. Aditya Roy příjemný učeň. Postavy byly fajn, to že je to indický film zasazený do křesťanského prostředí s indickými herci mi nijak nevadilo. To, že to téma není novotou už vůbec ne, protože tohle jejich pojetí mi sedlo. Pěkná hudba, kostýmy, výprava, stylový příběh, fajn herecké ztvárnění a jeden z těch filmů, který jsem hltal tak, že mi skončil v podsttaě za pět minut a já se divil, že už je konec.(11.1.2017)