Vyjdi ven

(neoficiální název)
  • Francie Get Out
Animovaný / Krátkometrážní
Francie, 2010, 8 min

Psychiatrická léčebna. V rohu jednoho prázdného holého pokoje se na lavičce krčí člověk vypadající jako přerostlé malé dítě. On svůj pokoj miluje, vidí jej jako krásnou zahradu plnou barev a života. Jediný jeho problém představují dveře pokoje, z těch má absolutní hrůzu a odmítá jimi projít ven. Doktoři zkoušejí, co můžou, nepomáhá ani trénink v podobě jakési umělé brány. Nezbývá tedy nic jiného, než ho dostat ven násilím.
Příběh, na jehož konci se skrývá milá a úsměvná pointa, získal ocenění Nejlepší animovaný krátký film roku 2009. (Vodnářka)

Maica

Animace se mi moc nelíbily. Nápad dobrý, škoda, že konec mě napadl už při první scéně. Ale jak se příběh rozvíjel, myšlenku jsem zaplašila a ejhle- ono to tak dopadlo! Milý příběh s dobrou pointou. ()

Hakuna Matata

Vážně psycho kraťas, celou dobu si myslím, co za hrůzy hlavního hrdinu může potkat a nakonec se z toho vyklube takový zázrak- 90%. ()

Tweetak

Pointa je super, ale měl jsem silné dežaví už od začátku, že jsem něco na podobný způsob viděl nebo slyšel. ()

burg

Rozhodně mě to zaujalo - animace, která se do toho vysloveně hodí, krátké, jednoduché.. Přiznám se, že takový konec jsem vážně nečekal:) ()