Chingjung eomma

A Long Visit

Drama / Rodinný

Jižní Korea, 2010, 107 min

Yeong-ah Yoo

Nečekal jsem, že z tohoto drama s prvky humoru se vyklube tak výborný film, který má srdce, ale také smutnou tématiku, ve které Korejci vynikají, přesto bych se zdržel výroků o dojáku a provařenosti, protože není moc filmů, které by tak skvěle byly schopny krásně vyjádřit vztah a smutnou dohru mezi matkou a dcerou. Už jsem přeci jen něco zažil v korejských filmech, ale tohle mě nenechalo chladným. Emocionálně je poslední třetina strašně našlapaná a snad jen zapřísáhlý ignorant, který nemá srdce, by mohl tento film těžce odsoudit. Za mě však toto byl nádherný film.(18.2.2013)

Kvalitní rodinný doják o vztahu dcery a starostlivé matky v typicky trademarkovém korejském balení, včetně spousty slz a hezkého melancholického soundtracku. Stokrát provařená, ale osvědčená melodramatická receptura na mě stále funguje. 7-8/10(19.9.2010)

Dojímavý filmový pomník všetkým obetavým matkám, ktoré zasvätili svoj život svojím deťom. Film sleduje život jednej chudobnejšej rodinky na vidieku, ale sústredí sa hlavne na vzťah matky a jej milovanej dcéry od jej útleho detstva až po dospelosť. Zažijeme s nimi spolu rôzne nezhody ale aj kopu radostných chvíľ. Riešia sa tu bežné problémy a finále sa už tradične snaží citovo vydierať. Ale tentokrát mi to nevadilo, keďže ma skôr dojali niektoré chvíle predtým ako očakávaný smutný záver. Veľkým plusom filmu je herecké obsadenie. Hae-sook Kim je v úlohe obetavej matky famózna. V poslednej dobe som ju videl v rôznych úlohách a zakaždým je v úlohe dokonale uveriteľná. Pre mňa menej známa Jin-hee Park ako jej dcéra jej zdatne sekunduje a puto medzi nimi je skoro až hmatateľné. To že sa film sústredí len na ne dve mi trochu vadilo len v jednom aspekte. A to že sa ignorovalo druhé dieťa, ktoré ústredná postava mala do takej miery, že z toho vyplynulo, že upredňostnňvala hlavne svoju dcéru, čo sa mi príliš nepáčilo. A to hovorím ako človek, ktorý bol sám z bratov u mamy uprednostňovaný. Nie je to príliš správne, ale holt to tak niekedy dopadne. Výsledkom je nádherný film, ktorý by si mali užiť nielen ženy, ale nejaké ten citlivejší chlap. 8/10.(12.7.2019)