Teď správně, potom špatně (festivalový název)

• Jižní Korea

Jižní Korea, 2015, 121 min

Sang-soo Hong

Sang-soo Hong

Kim Kyoung Hee

Kameraman objevil funkci zoom a nebojí se ji použít! ;) ... námět jak z Kieślowského Náhody, dialogy plné civilní trapnosti (pro změnu skoro jak ze starého Formana, sorry za to rouhání). Uznávám, že hranice mezi minimalistickým zážitkem a pseudointelektuální sračkou je tenká a vratká. U mě naštěstí střelka ukazuje na správnou stranu.(21.3.2016)

Myslím si, že tento film výborne padne teraz niekomu, kto prekalil včera noc a dnes má ťažké poopičné stavy. Ja si nemôžem pomôcť, tí Korejci sa s takou ľahkosťou bavia o chlaste, akoby snád ani nemali výčitky svedomia. Oni to jednoducho majú v paži a je to!(14.3.2017)

"Kdyby chlapi neměli rádi ženské, kdo by je měl rád?" Tento komorní, meditativní až hypnotický snímek, skládající se ze dvou častí s názvy "Potom správně, teď špatně" a "Teď správně, předtím špatně", sleduje křehkost vznikajících vztahů a zároveň poukazuje na vypočítavé jednání jejich účastníků, kterému by se měli vyhnout. Film stojí především na hereckých výkonech představitelů dvou hlavních rolí, ale jeho tempo je tak pomalé, až jsem při jeho sledování několikrát usnul.(19.3.2016)

Pár herců, pár lokalit, dialogy. Komorní zážitek, úsporný scénář, protože o naraci tady opravdu nejde. Spíš o pocity, dojmy, zajímavé charaktery, sympatická hérečka. Jeden z mála jihokorejských filmů, kde nikdo neumře a ani jinak moc nelomcují srdcem diváka, což kvituji. Dvě hodiny jsou moc, prostě mi přijde, že bych je mohl strávit i lépe. Hodnocení filmu je ale opravdu silně subjektivní záležitost. 55 %. Febio 2016. PS: Všimli jste si transkripce originálního názvu? Jigeumeunmaggogeuttaeneuntteulrida ;)(21.3.2016)

Korejské Na Hromnice o den více řízlé konverzační lehkostí Richarda Linklatera.(20.3.2016)