ricci.s odpad!

Toto robím naozaj veľmi nerád, ale tento vraj "horor" ma unudil na smrť. Jediné, čo na ňom bolo desivé, je náhle samovoľné otvorenie alebo zabuchnutie dverí, otvorenie okien alebo zabúchanie do steny. Takmer som pri tom zaspal, a to som film pozeral o ôsmej večer. Proste suché a nezáživné, toto už nikdy viac. A tak som sa na to tešil :-( ()

nineweh

"Mladá žena se sama vydává do opuštěné chajdy na opuštěný ostrov." Zní vám to jako klasická hororová premisa? Možná, ale tenhle film je něco víc. Celou dobu tak nějak nevíte, kdo je kdo, co se vlastně děje a co se bude dít dál (což shledávám u hororu velmi osvěžujícím). Atmosféra je perfektní, především díky pomalejšímu tempu v začátku filmu a krásné kameře. Dokonce ani závěr není zcela jednoznačný, film nic zbytečně nedovysvětluje a nechává diváka tápat... Konečně zase zajímavé postrašeníčko! ()

maddy

Nieže by som nemal rád horory s duchmi, navyše pomaly plynúce - napr. The Others boli vynikajúci, ale The Presence naozaj nie. O ničom príbeh (dobrý VS. zlý duch), o ničom hudba (dramatický orchester v zábere na lesný vánok?!), o ničom herci (napudrovaný Shane West a oscarová, ale tentokrát tápajúca Mira Sorvino, to si tu niekto asi robí žarty?!), o ničom atmosféra (strašenie v kadibudke? to vážne?!), o ničom scénar ("Nebojíte sa tu byť sama?" adresované hlavnej hrdinke 2x za sebou) = neskutočná nuda, 1* za pár pekných záberov, jednu podarenú lakačku, ale inak si radšej ušetrite 80 minút života. ()

drankeryth

Fascinujuca priroda tomu dodala atmosfericno, aj ked film bol robeny na sladky sposob, co sa tyka akoze hororu. Zo zaciatku som si myslel, co je to za cudaka v tom dome, vsade len postaval a mlcal, akoby nevedel co je zac. Netrvalo dlho a ihned som pochopil, ktora bije. Dobrucky duch versus zly, rysavy a neoholeny duch si len troska merali proti sebe sily a to myslim sepotavymi recami od zaporaka, ktory len vsugeroval zenskej nepravdivosti a ten druhy sa len zmohol na buchanie. Cakal som, ze to bude urputnejsi boj a nie len tak ubohe superenie. Kratke a nudne. Film nemal spatny dej, ale bol spracovany skor takym sladkym pocitom, vhodnym na uprsane popoludnie. Obal ma u mna plus troska sa to podoba na obal z filmu Hmla, teraz myslim tu variantu v modrom odtieni tu. ()

buchli

Uzavřené ostrovní filmy s minimem postav, to je moje... a když některé z nich nejsou naživu (to není spoiler - viděli jste název), tím líp. Počáteční budování atmosféry opravdu na jedničku (hlas hlavní hrdinky neuslyšíme dřív než v 18.(!) minutě) - duch, jen tak mimochodem postávající v každém druhém záběru, je skvělý a jakmile se na Scéně objeví Curranova mefistofelská postava, ještě se to přiostří... Sice by to mohlo dopadnout i zajímavějším způsobem (kdo si při závěru filmu neřekne "hele, Swayze" asi taky vyrůstal na opuštěném ostrově), ale i tak... ()