Hledáme své předky (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2010, 3x26 min

Václav Filip

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

Poměrně zajímavý exkurz do oblasti pomocných věd historických, zejména genealogie, která však úzce spolupracuje i se sfragistikou, heraldikou, kodikologií, diplomatikou či metrologií a chronologií. ČT se svých pořadů umí dobře ujmout, takže i Hledání předků s Vladimírem Čechem je zdařilé a poutavé. Nezasvěcení diváci se dozvědí spoustu zajímavých věcí, ale i elitní historikové nemusí být úplně pohoršeni a studenti se mohou u tohoto krátkého počinu slušně zabavit a zopakovat si probíranou látku. Po chvilce váhání dávám 5*, jelikož přínosných pořadů není nikdy dost.(9.3.2012)

Odborník možná ohrne horní ret,ale laik bude potěšen.(9.12.2010)

První díl mi přišel tak trochu o ničem, ale dál už to bylo lepší a lepší. Ve třetím díle se už člověk dozvěděl spoustu konkrétních věcí a celkově tak tento dokument určitě za zhlédnutí stojí. Začínající genealogy jistě dokáže nasměrovat správným směrem.(27.12.2013)

K těmto tématům jsem poměrně nekritický a navíc, nedoufal bych, že by to Česká televize dokázala natočit líp.(27.9.2010)