Status-Online

Krátkometrážní

Česko, 2010, 7 min

Jakub Hrabák

Společensko-kritická látka (trávíme moc času na internetových sociálních sítích oddělujících nás od skutečného života, skutečných přátel a těch správných zážitků) je zpracována jako takový mix osobní výpovědi a moderní verze pohádky o Šípkové Růžence, která byla zakletá do Facebooku. Trochu zjednodušující, sympaticky naivní, moralizující, pohádkové a řemeslně výborně zvládnuté. Na sedmnáctiletého režiséra i věk ostatních členů týmu výborný výkon. Jessica měla hezký účes. Z podobného ranku, ale vyspělejší: Sight(16.8.2013)

iProducts antireklama. Sdělení krkolomné – takhle se k sociálním sítím staví kdekdo a beztak tam sebe sdílíme všichni – ale parádně natočené. Žádné home video. Profesionální kamera s výbornými filtry, skvěle nasvícené prostředí. Na člověka ve věku mé mladší ségry velmi dobře odvedená práce. Jen to chce buďto povyrůst, anebo být ještě o něco chytřejší. Takhle je ta bílá maska až moc velký kýč. ;-)(13.2.2011)

Určitě nebylo třeba zasazovat film do tak daleké budoucnosti. Stačí se kolem sebe trošku rozhlédnout v nějakém dopravním prostředku nebo v restauraci. Každý čumí do svého smartfounu, internetové kavárny jsou plné "chudých" fejsbůkářů, novinky ze života vašich blízkých se skrz sociální sítě dozvíte prakticky okamžitě... Svět se změnil. Kuba Hrabák stoprocentně natočí lepší (promyšlenější) snímky, toto je jen taková ta první vlašťovka.(20.8.2012)

Na aktuální téma, technicky zvládnutě, vypravěčsky ale ještě ne úplně vyzrále. Snaha zaujmout diváka "čímsi víc" je evidentní, ale trochu kulhá propojení postulátu o naší realitě s tím, co se nám autor svým filmem snaží říct, respektive s tím, na čem nám to ve svém filmu ukazuje. Jinak gratuluji k získání Anny Stropnické, její "na okraji záběru" měnící se výrazy jsou nejsilnějším prvkem tohoto hlavní myšlenkou možná trochu konvenčního snímku. 70% s v podstatě výhradně pocitovými subjektivními výhradami.(12.2.2011)

Z Karla Antonína možná v budoucnu něco bude. Snímek samotný ale bohužel až moc sází na jednoduchost a vizuální poutavost, což se mi u daného tématu jeví jako velmi nešťastné rozhodnutí. No a abychom to zakončili pozitivně, z Anny Stropnické možná v budoucnu taky něco bude. Minimálně charisma na to má.(28.2.2011)