Warui Yatsura (TV seriál)

• Japonsko

Hidetomo Macuda

Předloha:

Seičó Macumoto (kniha)

Jumiko Kamijama

Ryoko Yonekura ve své roli přímo exceluje. Hraje zde sestřičku - Terajima Toyomi, která se odmítá vzdát vztahu s doktorem, který se pokouší nejen dostat všechny ženy, ale i za každou cenu získat nějak peníze. Toyomi a její charakter se mění s tím, jak moc propadá snaze upevnit svůj vztah s doktorem, ačkoliv ji neváhá prosit o pomoc se zločinným jednáním. Život se jí čím dál více vymyká z ruky, protože vidí, že na to nestačí a navíc si zadělala na problémy, které také nemají snadné řešení. Kamikawa Takaya hraje skvěle doktora jménem Toya Shinichi, je tak cool chladný, vypočítavý, že i když je to bad guy, musíte před ním smeknout. Co mě na této sérii dostalo bylo nejen napětí, které s každým dílem o trochu vzrůstá, ale zároveň i propracovaný scénář, charaktery, jejich jednání, které jim věříte. A zhusta ke kladům přidejte nečekané twisty, včetně toho závěrečného(který je dost dechberoucí), ačkoliv si nejsem jist, zda konec je dobrý nebo depresivní, záleží, jak se na to díváte. Série, která vás přiková, zanechá silný dojem a donutí přemýšlet. Motto, které by tuto sérii vystihovalo zní: onna no hito wa kowai desu.(7.9.2010)