poster

Lovci lebek

 • Německo

  Headhunter: The Assessment Weekend

Thriller

Německo, 2010, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • camper
  **

  Kdyby tenhle film natočili v USA, mohlo by z toho bejt slušný expolation, takhle z toho bohužel vzniklo cosi, na co se sice dalo koukat, ale většinou spíš kvůli tomu, aby se bavil nad neschopností tvůrců. Tenhle film si prostě chce hrát na něco, na co prostě nemá. Samozřejmě, některý podle mě docela ušly. Třeba zmlácení Ronana (aspoň doufám, že se tak ten ubrečenej počítačofil jmenoval) anebo zabití Toma, ale jinak nemastný neslaný. Třeba příchod do trochu potrhaného kempu, kterej na mě rozhodně nepůsobil, že by měl bejt úplně zdevastovaný, jak to mělo vypadat. A z toho i vyplývá, že i reakce příchozích byly nejen přehraný, ale hlavně hodně přehrávaný. Strojený. A takhle by se dalo ve výčtu scén, které se minuly účinkem a byly spíš směšný pokračovat... 30%(30.9.2012)

 • coinneach
  odpad!

  Poslední léta jsme si navykli sledovat španělské, francouzské, britské či norské horory. Španělé obohacují evropskou produkci atmosférickými snímky, Britové se zahleděli do zombíků, Norové oprášili nacistické uniformy a Francouzi se zase pokoušejí si získat přízeň diváka nadměrnou brutalitou, bohužel ne vždy se evropské hororové produkci daří, jižané rouhačsky kombinují strašidelný žánr s rodinným filmem, ostrované neznají míru počtu zombie na metr čtvereční, Francouzi si pletou exploitation se zápasy v bahně, no a seveřané, ti se ještě musí hodně učit, aby dali vzniknout něčemu, co by se alespoň z dálky podobalo hororu. Výše zmíněným lze ale odpustit, protože podobných úletů jsme se mohli dočkat i ze stále nejlepší líhně hororů-USA. Skutečně vybroušený kousek však letos přišel od našich západních sousedů, Lovci lebek, rádoby cool exploitation, dávají skrze záhadného Japonce na videozáznamu vzpomenout na Ztracené, tragicky roztřesená kamera nás odkazuje na Záhadu Blair Witch, nutno podotknout, že zde to záměr tvůrců očividně nebyl, prazvláštní chování hlavních postav zavání Lynchem. No zkrátka paráda! A teď si jen představte, že všechna tato nesourodá kaše je umocněna ubohým střihem, zesílena naprosto amatérskými hereckými výkony a aby té tragiky nebylo málo, připočtěte si k výslednému paskvilu všechna možná klišé, která subžánr exploitation zná. A to málo schopného a použitelného, co scénář mohl nabídnout je zbabráno tak neumětelským přístupem celého tvůrčího týmu, že vlastně oceňujete, že jste něco takového mohli za svého života shlédnout, protože se vám už později nemusí takhle nikdy "poštěstit". Krom toho je však nejvyšším oceněním pro tenhle "film" skutečnost, že někdo našel sílu napsat tuhle glosu, ve které je i sebemenší snaha naznačit děj zbytečná, protože tenhle německý produkt je určen výhradně fimovým analfabetům, kteří snad ani neumějí číst. S čistým svědomím a "radostí", že se mi podařilo vidět něco tak ohavného, dávám tomuto skvostu krásných, ryzích a bezkonkurenčních 0 % Dazu muss man nur gratulieren!(8.10.2010)

 • zdenny
  *

  Tento film si možná hrál na víc, než má. Zřejmě se inspiroval filmem "Izolace" (2006), jenže postrádal nadhled a možná podobné herecké obsazení. Film "Izolace" byl britsko-německý. Možná se při tomto dílku měli Němci také spojit s Angličany a mohlo vzniknout něco hodnotnějšího. Tento film něco v sobě má (když tedy odmyslíme s nebezpečím moc nekorespondující chování postav), kdyby si ale nehrál na tak moc vážný film. Faktem je, že jsem očekával, že veškerá nebezpečenství připraví firma. Nestalo se tak, místo toho střelilo v hlavě někomu jinému, což by v případě, že by nešlo o nábor, bylo i jedno. Takto si chtěl tento "thriller" hrát na něco víc - na něco psychologického. Neříkám, že to nezvládl, říkám, že na to vůbec neměl. Pořád uvažuji mezi jednou a dvěma hvězdami. Jenže jsem si vzpomněl na hlavní dívčí postavu a přešla mě chuť směrem nahoru vymýšlet argumenty. Ta v poslední třetině přehrávala tak neuvěřitelným způsobem, že by se i Rambo mohl stydět. A tím nemyslím S. Stalloneho, nýbrž postavu Ramba. Shrnuto: Nápad ucházející, ale potřebovalo by to fakt hodně předělat, a pak by tři hvězdy nebyly problém.(26.11.2010)

 • drankeryth
  *

  Slaby pokus o kvalitnu vyvrazdovacku v nemeckom podani, ktore trpelo nie moc atraktivnym hereckym vykonom, kazdeho herca vo filme. Najviac sa mi pacila samotna priroda a tych vrazd zas tak moc nebolo. Tela bez hlav bolo asi to jedine co by sa dalo prirovnat k nejakemu slasheru a dva konariky trciace z oci ma moc nepresvedcili, ze by som sa mal bat toho magora s dlhymi vlasmi. Skoda, ze tie samotne vrazdy nenatocili viac detailnejsie, ako to vlastne urobil a nie uz hotove dielo, ktoremu chybal priebeh zamernej vrazdy kvoli zamestnaniu. Aj ten obraz mi pripadal taky nejaky nemastny, neslany a skor vyzeral televizny, akou tocia stupidne telenovely. Nic moc sa nekona a to je skoda, co uz:((1.10.2011)

 • Campbell
  ***

  A do hajzlu Německý horor! No čekal jsem cokoliv a dostal jsem docela utlumenou blbůstku s příšerně necharismatickýma hercema(takovouhle sebranku jsem kurňa dlouho neviděl), bez příběhu(Japonská firma a ten Japonec wtf?) a s několika děravejma scénama, ale i tak na poměry Němců jsem se překvapivě i bavil, ale je to typ filmu na který do týdne zapomenu, žádná škoda.(22.10.2011)