Lovci lebek

• Německo

Headhunter: The Assessment Weekend

Thriller

Německo, 2010, 93 min

A do hajzlu Německý horor! No čekal jsem cokoliv a dostal jsem docela utlumenou blbůstku s příšerně necharismatickýma hercema(takovouhle sebranku jsem kurňa dlouho neviděl), bez příběhu(Japonská firma a ten Japonec wtf?) a s několika děravejma scénama, ale i tak na poměry Němců jsem se překvapivě i bavil, ale je to typ filmu na který do týdne zapomenu, žádná škoda.(22.10.2011)

• drankeryth

Slaby pokus o kvalitnu vyvrazdovacku v nemeckom podani, ktore trpelo nie moc atraktivnym hereckym vykonom, kazdeho herca vo filme. Najviac sa mi pacila samotna priroda a tych vrazd zas tak moc nebolo. Tela bez hlav bolo asi to jedine co by sa dalo prirovnat k nejakemu slasheru a dva konariky trciace z oci ma moc nepresvedcili, ze by som sa mal bat toho magora s dlhymi vlasmi. Skoda, ze tie samotne vrazdy nenatocili viac detailnejsie, ako to vlastne urobil a nie uz hotove dielo, ktoremu chybal priebeh zamernej vrazdy kvoli zamestnaniu. Aj ten obraz mi pripadal taky nejaky nemastny, neslany a skor vyzeral televizny, akou tocia stupidne telenovely. Nic moc sa nekona a to je skoda, co uz:((1.10.2011)

• moviefan4

Tak ako čo na to povedať. Film to neni zlý lenže ho kazia herci a niektoré uplne nudné pasaže. 94 minút som sa skor vôbec nenudil ale zas ani nejako extra nezabával. Vo filme boli dobré vraždy anj try sú: 1. Vynorenie sa z rieky(ranné úpravy),2. Rozbitie hlavy s kameňom(prevetranie mozgu) a za 3. Vypichnutie očí(kontrola u očného). Komentár uzatváram tak že, raz stačilo viac krát si to pozriet neplánujem.(3.11.2015)

• eraserhead666

Nakonec zase ne až tak špatné, jak by se mohlo zdát. Vraždy vcelku i ušly, zrzavá hlavní hrdinka ušla ještě trochu více, ale všechno ostatní je takové poměrně dost mdlé a místy až nepříjemné, asi stejně jako vstupní pohovor k nadnárodní firmě. Nic originálního, nic moc zajímavého, jen tak to plyne, sem tam někdo zhebne, na poměry filmu i zajímavě, což ale neznamená, že by si z toho divák sedl na prdel. Že příběh mí nic moc zápletku a takřka žádnou pointu vlastně ani moc nepřekvapí. Překvapí možná fakt, že je to německý film, pokud to člověk neví předem.(22.10.2013)

• coinneach

Poslední léta jsme si navykli sledovat španělské, francouzské, britské či norské horory. Španělé obohacují evropskou produkci atmosférickými snímky, Britové se zahleděli do zombíků, Norové oprášili nacistické uniformy a Francouzi se zase pokoušejí si získat přízeň diváka nadměrnou brutalitou, bohužel ne vždy se evropské hororové produkci daří, jižané rouhačsky kombinují strašidelný žánr s rodinným filmem, ostrované neznají míru počtu zombie na metr čtvereční, Francouzi si pletou exploitation se zápasy v bahně, no a seveřané, ti se ještě musí hodně učit, aby dali vzniknout něčemu, co by se alespoň z dálky podobalo hororu. Výše zmíněným lze ale odpustit, protože podobných úletů jsme se mohli dočkat i ze stále nejlepší líhně hororů-USA. Skutečně vybroušený kousek však letos přišel od našich západních sousedů, Lovci lebek, rádoby cool exploitation, dávají skrze záhadného Japonce na videozáznamu vzpomenout na Ztracené, tragicky roztřesená kamera nás odkazuje na Záhadu Blair Witch, nutno podotknout, že zde to záměr tvůrců očividně nebyl, prazvláštní chování hlavních postav zavání Lynchem. No zkrátka paráda! A teď si jen představte, že všechna tato nesourodá kaše je umocněna ubohým střihem, zesílena naprosto amatérskými hereckými výkony a aby té tragiky nebylo málo, připočtěte si k výslednému paskvilu všechna možná klišé, která subžánr exploitation zná. A to málo schopného a použitelného, co scénář mohl nabídnout je zbabráno tak neumětelským přístupem celého tvůrčího týmu, že vlastně oceňujete, že jste něco takového mohli za svého života shlédnout, protože se vám už později nemusí takhle nikdy "poštěstit". Krom toho je však nejvyšším oceněním pro tenhle "film" skutečnost, že někdo našel sílu napsat tuhle glosu, ve které je i sebemenší snaha naznačit děj zbytečná, protože tenhle německý produkt je určen výhradně fimovým analfabetům, kteří snad ani neumějí číst. S čistým svědomím a "radostí", že se mi podařilo vidět něco tak ohavného, dávám tomuto skvostu krásných, ryzích a bezkonkurenčních 0 % Dazu muss man nur gratulieren!(8.10.2010)