Lovci lebek

• Německo Headhunter: The Assessment Weekend
všechny plakáty
Trailer

Mysleli si že je čeká náborová akce na lukrativní práci. Místo toho jim jde o krk. Každé léto přicházejí do vysokoškolských kampusů a kolejí zástupci personálních agentur, kteří hledají vhodné adepty pro nelítostný svět obchodu. Říká se jim "headhunteři" – lovci hlav. Skupinka studentů z Berlína se přihlásí na víkendovou akci firmy Takahashi, která hledá zaměstnance na velmi atraktivní místo. Pod dohledem firemního psychologa budou otestovány týmové schopnosti a improvizační dovednosti v testu přežití. Po dlouhé cestě do východního Polska a nekonečném pochodu lesem, přichází skupinka konečně do tábora. Kemp je ale úplně zdevastovaný a hlavně v něm není nic k jídlu. Studenti jsou uvězněni v lese, bez jídla, bez úkrytu a možnosti komunikovat s okolním světem. Teprve teď nastává správná situace, aby se projevily jejich charaktery. A adepti, jeden po druhém, začínají "ztrácet hlavu". (oficiální text distributora)

Trailer

SOLOM.

Německá distribuce mě nepřestává neustále překvapovat tím, jak se snaží napodobovat své konkurenty a přitom je jejich snaha opravdu, ale opravdu marná. Před nějakou dobou jsem viděl dva novější německé horory a jak se zdálo, tak konečně naši západní sousedé pochopili, jak se mají točit filmy, ale tenhle kousek je posunul opět o krok zpět. Ohraný scénář by mi ani tolik nevadil, kdyby to bylo natočené tak, aby si divák na něm dokázal pochutnat, ale bohužel to se nestalo. Máme šanci sledovat další bandičku studentů, která se vydává do neznámého terénu na výlet do přírody, nebo chcete-li seznamovací akci při které se ukáže kdo nejvhodnějším adeptem na získání lukrativního místa a zase se něco zvrtne. Od této chvíle začíná takzvaný exploitation, který se ovšem tentokrát spíše podobá jakési parodii na tento žánr. Jedno však nelze tvůrcům upřít a to fakt, že některé vraždící scény a gore efekty vypadají opravu docela dobře. Konečně tak dostál film svému názvu hned dvakrát. Postupné vybíjení postav se mi z časového odstupu docela líbilo, jenže ne všechny tyto scény byly dobře natočené. Dalším záporným faktem bylo naprosto stupidní chování většiny postav a především pak již zmíněného vraha. Je vážně obrovská škoda, že tvůrci moc nezvládli nasazenou laťku, kterou si dali ze začátku hodně vysoko, ale díky vlastní neschopnosti se z tohoto hororového kousku stala spíše laciná parodie. ()

Karamanlis

Mdlý nemecký rádoby exploitation s hereckým obsadením na úrovni epizódy z Komisára Rexa. Jeden-dva mordy sú síce obstojné, to však už v dnešnej dobe nestačí... Nemci bez koprodukcie s inou, filmársky zdatnejšou krajinou v súčasnosti nemajú na to, aby sa v rámci hororového žánru dokázali výraznejšie presadiť. ()

MM_Ramone

Nemci vedia vyrobiť výborné autá, uvariť hodne dobré pivo alebo zostaviť fakt vymakané národné futbalové mužstvo. No v oblasti filmovej tvorby je to obrovská mizéria. Súčastná nemecká filmová produkcia je príkladom totálnej neschopnosti. Nie je to nedostatkom financií, ale absolutným nedostatkom talentu a citu pre film. Nech sa pustia do hoci akého žánru, vždy to celé úplne poserú. Presne tak je tomu aj v prípade exploitation horroru "Lovci lebiek". * ()

eraserhead666

Nakonec zase ne až tak špatné, jak by se mohlo zdát. Vraždy vcelku i ušly, zrzavá hlavní hrdinka ušla ještě trochu více, ale všechno ostatní je takové poměrně dost mdlé a místy až nepříjemné, asi stejně jako vstupní pohovor k nadnárodní firmě. Nic originálního, nic moc zajímavého, jen tak to plyne, sem tam někdo zhebne, na poměry filmu i zajímavě, což ale neznamená, že by si z toho divák sedl na prdel. Že příběh mí nic moc zápletku a takřka žádnou pointu vlastně ani moc nepřekvapí. Překvapí možná fakt, že je to německý film, pokud to člověk neví předem. ()

Campbell

A do hajzlu Německý horor! No čekal jsem cokoliv a dostal jsem docela utlumenou blbůstku s příšerně necharismatickýma hercema(takovouhle sebranku jsem kurňa dlouho neviděl), bez příběhu(Japonská firma a ten Japonec wtf?) a s několika děravejma scénama, ale i tak na poměry Němců jsem se překvapivě i bavil, ale je to typ filmu na který do týdne zapomenu, žádná škoda. ()