Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

majorzeman13

Skvělý biják. Jeden z nejlepších katasrofických filmů.Emoce,boj o přežití,rodina,dle skutečné události= filmová podívaná !! ()

TeachMe

Odpouštím některé prvoplánové scény a natahovaný konec, odpouštím některé dialogy a hluchá místa scénáře. Naprosto špičkové herecké výkony (Tom Holland - smekám!) a velice realisticky natočené tsunami (první polovina filmu je spíše pětihvězdičková) stejně jako zranění Naomi. Některé scény jsou strhující a špičkové a místa, ze kterých by jiný režisér udělal jen kýčovitý šlágr, se tak stávají vizualizací emocí, ze kterých vám jde mráz po zádech. Takže přestože na katastrofické filmy moc nejsem, a někdy i zde ten kýč trochu zaváněl, musím dát 4 hvězdičky. ()

PORTER44

Silný příběh plný emocí,jestli je to podle pravdy tak to bylo povedeně zfilmovaný,herecké výkony vydařený včetně dětských rolí.Není to můj filmoví šálek ale za podívání to stálo.Brodit se z tak roztrženou nohou v takovém marastu se divím že jí ta noha zůstala. ()

teekanee

Prvním pět minut zívačka, ale podle mě dost úmyslná. Režisér vás hezky ukoléba a pak se jde na věc. Nejlepší by asi bylo jít na film do kina a nevědět vůbec o čem je. Po technický stránce je film dost jinde, ale co mě osobně nejvíc úchvátilo byly výkony trojice Naomi Watts, Tom Hollanda a Ewana McGregora přesně v tomhle pořadí. Opravdu se jim daří vykreslit naprosto bezvýchodnou situaci až hrozivě reálně a žral jsem jim to po celou dobu. Jako nejlepší část filmu bych považoval první hodinku týkající se samotný katastrofy, přesto i samotný hledání rodinky a vykreslení ničivýho dopadu tsunami je taky výborný. 85% ()

milan.opava

Moc krasny film,videl jsem ho hned nekolikrat.Nelze si ani predstavit,co dotycni prozivali.Nechybi akce,napeti.Hodne smutny pribeh rodiny co zaziva peklo.Nrmluve o tom,ze nektere rodiny zazili jiste vetsi a nakonec se nesesli ani ve dvou lidech:( Za me celkove super a s dobrym obsazenim ()

roabe

O rozežranosti, bezohlednosti a vysokém stupni debility části lidstva, neváhajícího se vydat přes půl světa za slanou vodou a palmami, do nevkusných resortů (zpupně vystavěných s obdobnou logikou jako české vesnice v záplavových územích) ve stínu chudých domorodých osad s obyvateli zvráceně vděčnými za pracovní příležitosti (rozuměj služby všeho druhu). A nezmění to ani koronavirus, zájezdy do Thajska už jsou zase téměř vyprodané ;) Tsunami ovšem technicky brilantně natočeno. ()

Janakin

Do kalhot jsem si z toho teda neukákla. Není to špatný jen jsem v tom nedokázala najít tu hloubku, kterou to nejspíš mít mělo. Neříkám že mi neukápla slza, protože ukápla a asi to mělo vše, co by takový film měl mít. Emoce, autentičnost, napětí. Ale nevím, přišlo mi to unylé a předvídatelné i tak. Vlastně po sobě furt jen řvali nebo někam běhali. Prostě mi to nesedlo. Škoda. ()

zvejkal42

Bez zbytocnej hodiny na uvod to na nas vysolili. Naomi a Tom. Dakujem, uzil som si to hlavne pre to co ste tam hrali. Pecka film. Pre tych, ktori vedia co maju ocakavat a chcu to. JoJo. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora