foto

Tom Holland

  • nar. 1.6.1996 (22 let)
    Kingston upon Thames, Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tom Holland se narodil 1. června 1996 v Londýně. Žije se svými rodiči a třemi bratry v anglickém Norbitonu. Studoval na Wimbledon College, kde v roce 2006 svými tanečními hip-hopovými schopnostmi zaujal choreografku Lynne Page. O dva roky později debutoval v divadelním muzikálu "Billy Elliot", nejprve ve vedlejší roli Billyho kamaráda Michaela, ovšem jen o několik měsíců později dosáhl úspěchu v hlavní roli chlapce posedlého baletem. Svým talentem nadchnul mimo jiné i skladatele muzikálu "Billy Elliot" Eltona Johna.

Od roku 2008 se Tom začal občas objevovat také v různých britských televizních pořadech. V roce 2010, pouhé dva měsíce po ukončení svého účinkování v úspěšném muzikálu, zvítězil mladý herec a tanečník v konkurzu pro katastrofický film The Impossible, založeném na skutečných událostech z roku 2004, kdy vlna tsunami udeřila na pobřeží Thajska. Tom Holland se nenechal zastínit svými podstatně zkušenějšími hereckými partnery Naomi Watts a Ewanem McGregorem, od diváků i kritiků si za svůj procítěný výkon vysloužil nadšené reakce. Dočkal se několika ocenění i dalších rolí a je v současné době považován za jednoho z nejslibnějších mladých herců.

Cynická "Phobia" čůza

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace