Pamětnice

• Regresa

Komedie / Romantický

Mexiko / Španělsko, 2010, 99 min

• Tommassi3

"Jak se řekne v eusqueře, že jí manikérka pozdravuje ??" ;) Na první pohled by se mohlo zdát, že samotný režisér Mexičan Alejandro González Padilla coby všestranná a známá tvář, nejen v oblasti filmu, v rámci své země je mnohem zajímavější než samotná Regresa, tahle romantická záležitost totiž příliš nevybočuje ze šablonovitosti většiny jihoamerických telenovel.. Velmi jednoduchý příběh s až infantilně naivním a pitomoučkým dějem zachraňuje snad jen velmi sympatické herecké obsazení v čele s nádhernou Blancou Soto, která dokonce reprezentovala Mexiko na soutěži Miss World, neméně příjemný soundtrack Diega Benlliureho s ústředním motivem v podobě hitu Always on My Mind a také roztomilá atmosféra snímku, který vás rozhodně neunudí k smrti, a mně nezbývá než přiznat, že jsem byl velmi mile překvapen, byť uznávám, že jsem měl zrovna prostě jen správnou náladu na podobně nenáročný film, který bych však rozhodně neřadil do žánru komedie..(9.10.2013)

• Pitryx

Nic nového, to už tu bylo, jen ne přes cestu v čase. Nebo už možná také. Prostě nudná konina, spíše bych řekl nudná telenovela se statickým dějem a spoustou hluchoty. Možná vhodné pro romantiky. Komedie??? To snad ne. Čemu jsem se jako měl zasmát?? Přemýšlel jsem něco málo dát, ale za ten stupidní konec si to více než odpad nezaslouží. 201310170/0(31.1.2014)