Josef Lada (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní / Životopisný

Česko, 2010, 28 min

Jan Míka ml.

Josef Lada (a.z.)

Krásně a citlivě udělaný dokument.Zajímavé bylo na konci porovnání Hrusic jak je známe z Ladových obrázků a nově natočených záběrů jak Hrusice vypadají dnes..(1.2.2013)

Výborné zpracování Jana Míky ml. (scénář, střih, kamera, režie, zvuk). Na 200 Ladových obrázků oživuje příběh podle Ladovy Kroniky mého života (čte Jindřich Bonaventura). K zhlednutí v archívu ČT. Dokument je součástí výstavy v Galerii Smečky.(26.12.2010)

S pomocí mluveného slova Jindřicha Bonaventury a Ladových obrázků ( v textu píší přes 200, já je nepočítal, ale bylo jich opravdu hodně :o) ), ožívá před očima diváka celý životní příběh Josefa Lady. Od jeho ranného dětství v rodných Hrusicích(které jej poznamenaly do celé jeho pozdější životní tvorby), přes učení, spolupráci mj. s Jaroslavem Haškem až po malíře světového věhlasu, aby se vše následně uzavřelo opět v rodných Hrusicích. Málokterému umělci se v životě podaří najít svůj osobitý, nezaměnitelný a na první pohled rozpoznatelný STYL. Troufám si tvrdit ( doufat?), že nebude v Čechách moc lidí, kteří by obrázek Josefa Lady nepoznali ihned na první pohled. " Obyčejný " dokument o neobyčejném ČLOVĚKU. Nebo naopak? Nic víc, nic míň. Pro někoho možná málo, pro mě osobně hodně!(26.12.2010)

Moc se mi líbí, jak Lada splnil maminčin pokyn a kreslil jen to, co viděl.(24.12.2013)

Mizerně udělaný dokument. Z dětství informací dost, ale během dospívání je to dost okleštěný. Je to škoda. Dokument měl být delší a přinést více informací.(1.1.2012)