poster

Josef Lada (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní / Životopisný

Česko, 2010, 28 min

Režie:

Jan Míka ml.

Hrají:

Josef Lada (a.z.)
 • lubospoti
  ****

  Krásně a citlivě udělaný dokument.Zajímavé bylo na konci porovnání Hrusic jak je známe z Ladových obrázků a nově natočených záběrů jak Hrusice vypadají dnes..(1.2.2013)

 • triatlet
  *****

  Výborné zpracování Jana Míky ml. (scénář, střih, kamera, režie, zvuk). Na 200 Ladových obrázků oživuje příběh podle Ladovy Kroniky mého života (čte Jindřich Bonaventura). K zhlednutí v archívu ČT. Dokument je součástí výstavy v Galerii Smečky.(26.12.2010)

 • Šakal
  ****

  S pomocí mluveného slova Jindřicha Bonaventury a Ladových obrázků ( v textu píší přes 200, já je nepočítal, ale bylo jich opravdu hodně :o) ), ožívá před očima diváka celý životní příběh Josefa Lady. Od jeho ranného dětství v rodných Hrusicích(které jej poznamenaly do celé jeho pozdější životní tvorby), přes učení, spolupráci mj. s Jaroslavem Haškem až po malíře světového věhlasu, aby se vše následně uzavřelo opět v rodných Hrusicích. Málokterému umělci se v životě podaří najít svůj osobitý, nezaměnitelný a na první pohled rozpoznatelný STYL. Troufám si tvrdit ( doufat?), že nebude v Čechách moc lidí, kteří by obrázek Josefa Lady nepoznali ihned na první pohled. " Obyčejný " dokument o neobyčejném ČLOVĚKU. Nebo naopak? Nic víc, nic míň. Pro někoho možná málo, pro mě osobně hodně!(26.12.2010)

 • Snorlax
  *****

  Moc se mi líbí, jak Lada splnil maminčin pokyn a kreslil jen to, co viděl.(24.12.2013)

 • CANNIBAL
  ***

  Mizerně udělaný dokument. Z dětství informací dost, ale během dospívání je to dost okleštěný. Je to škoda. Dokument měl být delší a přinést více informací.(1.1.2012)