Opravdový horor

• Velká Británie True Horror with Anthony Head
všechny plakáty

Zlé síly nás doprovázely odjakživa, až v naší době byla však tato svědectví podložena skutečným paranormálním jevem, nebo se jednalo vždy o pouhý projev choré mysli? Film se zabývá historickým záznamem upírů, vlkodlaků, démonů a pod. Vyšetřování vede Anthony Head, zkoumá rozbory výslechů a analyzuje získané informace.

1. díl: Upíři - Existovali kdysi upíři? Dokáže věda uspokojivě vysvětlit tento fenomén?
2. díl: Démoni - Exorcismus, jako reálný fakt posedlostí ďáblem, nebo projev schizofrenie?
3. díl: Vlkodlaci - Co stálo u zrodu vlkodlačí mythologie? Anthony Head odhalí jeho pravou vědeckou podstatu.
4. díl: Čarodějnice - Čarodějnictví a působení zlých sil jako projev černé magie.
5. díl: Tajemné rituály - Zombie. Anthony Head dojde k závěru, že Zombie jsou reálným faktem. (chaometic)

filmmovier

Tenhle pořad jsem zaznamenal poměrně nedávno, nechápu, že jsem o jeho existenci nevěděl. Okamžitě jsem se pustil do jeho sledování a nezklamal mě snad vůbec v ničem - především má Anthonyho Heada z Buffy. Nikoho lepšího si tento pořad snad ani přát nemohl - nejen že má zkušenosti z roli Gilese, ale navíc je to fakt borec a toho chlapa mám prostě hrozně rád a jelikož je v tom pořadu skvělej, dostal se i do mých oblíbených herců. Teď ale k pořadu - obsahově i tématicky opravdu velká paráda, Vlkodlaci byli opravdu super. Líbí se mi, to patrání a postupné objevování "pravdy" a velikým plusem jsou ty hrané rekonstrukce, které v mnoha případech opravdu stojí za to. Opravdu to nemá jedinou chybu, informačně je to velmi pestré a šanci zaujmout to má vysokou. Tak snad škoda jen nízkého počtu epizod. 100%. ()

dainio

Chytám kanál "Discovery World" už nějaký ten pátek. Objevuje se na něm, široká škála zajímavých pořadů, které dokážou rozhodně zaujmout. Ale až nedávno jsem si povšiml, že v nočních hodinách "jede" zvláštní pořad "Opravdový horor". Ihned se mi zalíbil. Jednak formou, obsahem, průvodcem pořadu (Anthony Head z Buffy) a zpracováním. V tomto originálním projektu z produkce Discovery, můžeme nahlédnout, jak je to vlastně s těmi známými legendami a hrůzostrašnými mýty, které se stali předlohami ke známým hororům. Vyskytuje se zde, série cenných nahrávek a informací a také se k různým tématům vyjadřují světový odborníci. Rozšiřte si obzory ! ()

Dandynes

Myšlenka těchto "dokumentů" mě hned přilákala ke shlédnutí (hned po druhém faktu, že průvodcem je Anthony Head). Tato mini série se nám snaží přiblížit, jak je to s prvky hororových příběhů v reálném světě - porovnání historických informací s dnešní dobou. Jde o sondu do mýtů a legend, jak vlastně vznikly povídačky o upírech, vlkodlací, zombících ... děsivou pointou je, že vše má základ ve skutečném světě a stále existují místa, kde lidé těmto věcem pevně věří a jsou ochotni v této víře obětovat své bližní. Asi nejlepší je poslední díl, kde výpravě v noci doopravdy unesou jednoho člena natáčecího štábu. ()