Who Killed Captain Alex?

Akční

Uganda, 2010, 68 min

Kizito Africa

Nabwana I.G.G.

Pravda, film je jednoduchý, každý herec hraje tak 3-8 vojáků, grafické efekty by se při poměřování s Hollywoodskou konkurencí propadly do Shanghaie a děj se zápletkou byl zastřelen domnívám se hned při prvním Ambush! Přes to všechno bych dal filmu 60% - zaslouženě! Rád bych viděl jak by 10-rocne decko natočilo akční film takovéto kvality, plný výbuchů a helikoptér na mobilní kameru, k tomu všemu za dvacetikorunu, kterou nalezne válet se na ulici a já uznám svůj omyl. Do té doby je pro mě Who Killed Captain Alex něco absolutně jedinečné a neporovnatelné s čímkoliv co jsem doposud viděl. K tomu všudypřítomný "překlad" chvílemi opravdu perlil (like Predator kupříkladu). Aby toho nebylo málo několikrát opakovaná píseň Kiss from the Rose od Seala v pozadí, komentátorova vášeň v dinosaurech, a hlavně ten konec - now, expect the unexpectable: 80% a ani o procento míň!!!!(26.5.2015)

Ukazkovy akcnak z dilny Wakaliwoodu a rozhodne nenudil. Film byl na mistni pomery natocen primo briliantne a dementni komentar madarskeho imbecila PanJama jen ukazuje, ze tento film neni pro vsechny, zvlaste ne pro severni madary a musite ho brat tak jak byl natocen a s rozpoctem par set dolaru. 90%(22.3.2016)

Tvůrce Nabwana je největší borec pod sluncem. Jeho film je nabitý akcí, vtipem, sebeironií, je v něm i parodie žánru. Náklady? Pár stovek dolarů. Aparatura? Digitální kamera a na koleni poskládaný počítač, na kterém vznikaly i všechny vizuální a zvukové efekty. Když Nabwana dotočí film, musí ho smazat z harddisku, aby měl místo na další materiál. Pro všechny "odpaďáky", nejdřív se podívejte na tohle: https://www.youtube.com/watch?v=cvhjTNqaKDY&feature=youtu.be a pak mluvte. Film je volně na youtube.(24.1.2016)

Je velice příjemné vědět, že už se kamera a počítač dostaly i mezi opičky a mohou tak začít tvořit své pravé a nefalšované akčňáky. Tento snímek vypustil pan režisér do světa dokonce úplně zadarmo, neboť Uganda je bohatá země a mohl si to dovolit. U zdejšího nejrozporuplnějšího snímku by člověk čekal, že vypálí 0 nebo 5 kousků. Já to však vidím na 3 hvězdy. Před zhlédnutím bych doporučil mrknout na trailer. Z toho člověk snadno pozná, zda mu tento šálek čaje bude šmakovat. Mě osobně komentář ze začátku strašně bavil a postupem času strašně sral. Docela mě upoutal ten opičí entusiasmus. Negříci do toho šli hlava nehlava a opravdu reálně se sem tam pomlátili. Jinak všechno působí nesmírně komicky. Od výpravy, přes kostýmy, až k naprosto kouzelně směšným efektům, které mě osobně bavily snad nejvíc. Opravdu dost šílená záležitost o bratrské lásce a honbě za pomstou, která vyvrcholí k neskutečně epické závěrečné akci.(15.7.2016)

• TERRORDROME

"Každý v Ugande ovláda Kung-Fu"! Dosiaľ som žiadny Ugandský film nevidel, tak bol už asi najvyšší čas. Kto Zabil Kapitána Alexa je stopäťdesiatpercentný amatérsky černošský trash zrna hrubého sťaby mamutie stehno. Na druhú stranu je z toho cítiť absolútne nadšenie a nasadenie tvorcov, to sa musí nechať. Podobne ako v kauze Bollywood, aj tu stoja za videnie hlavne tie zábavné akčné scény kde sa madafakózne drsní černosi hrajú ako banda decák na vojnu s hračkárskymi zbraňami ( jednoznačne vedie megazbraň z dvoch rúrok a plechovej bonboniéry ako zásobník ) a smiešnymi digitálnymi dokreslovačkami výbuchov, krvi a niekedy aj štvorcových obláčikoch dymu. Absolútne monštrózne sú sekvencie s nehoráznym digi-kresleným vrtuľníkom čo si len tak naletí, "drcne" lyžinami do mrakodrapu a ten sa proste rozsype. Hakuna Matata Wtf!. No a potom je tu v neposlednom rade aj to spomínané Kung-Fu, ktoré by bolo prekvapivo celkom slušné, nebiť toho že boli súboje poväčšinou úplne nezmyselne komicky zrýchlené. Keď hrdina trénuje a vyzerá pri tom ako Chaplin zo starej grotesky tak to nie je dobre. Hrdinovi totiž zabili brata a je jasné čo to obnáša, tohto Uganďana jednoznačne nemali nasrať! Vtipná bola maštal ako Ugandský Shaolin. V neakčných scénach by to bolo o ničom, keby k tomu neznel pošahaný komentár nejakého magora s badass jamajským prízvukom ktorý okrem vykrikovania "SUPA KIKA-SUPA BAJKA-TAJGER MAFIJA!", niekedy skutočne perlí až my slzili oči. To keď tam jeden miešal nejaký guláš v kotli a druhý sa ho pýta -"čo to je? Nemecké jedlo. Nemecké jedlo? Našli sme nejakých Nemcov, tak ich varíme". A taktiež keď jeden černoch ští do kríka a k tomu sa ozve - "pozor drží nebezpečnú zbraň!" Je to zaujímavé pretože tento tzv. Video Joker je oficiálnou súčasťou filmu, takže teraz už naozaj neviem čo vlastne chceli tvorcovia dosiahnuť. P.S. žiadne hviezdičky nedám, po pozretí motivačného promo videa Wakaliwoodu je zjavné že režisér Nabwana I.G.G, ktorý si vo svojej chatrči vlastnoručne skladá počítače na ktorých robí tie efekty, je šialený génius mimo akéhokoľvek hodnotenia.(12.5.2016)

• - V závere filmu boli použité zábery skutočných nepokojov v Kampale, hlavnom meste Ugandy. (Lishiak)

• - Nikdo z tvůrců, kromě producenta filmu, neměl žádné předchozí zkušenosti s natáčením a jejich jediná příprava spočívala ve sledování filmů Arnolda Schwarzeneggera a Jackie Chana. (Raztubyl)

• - Film bol dokončený v januári 2010, ale zachovala sa len DVD verzia, voľne dostupná na internete. Režisér totiž potreboval priestor na počítači pre najbližší projekt Tebaatusasula (2016). Počítač si režisér zostavil sám z náhradných dielov. (Lishiak)