poster

Den, kdy jsem se nenarodila

 • Česko

  Píseň ve mně

  (festivalový název)
 • Německo

  Das Lied in mir

 • angličtina

  The Day I Was Not Born

Drama

Německo / Argentina, 2010, 94 min

 • d-fens

  ocenenia : MFF Montreal 2010 - Cena divákov, Cena FIPRESCI, Špeciálne uznanie ekumenickej poroty(29.12.2011)

 • sator
  **

  Zajímavé snad jen čekáním na to jak to bylo doopravdy... herecky scenáristicky slabé...mimochodem už dlouho jsme neviděl tak nesympatickou herečku..(17.9.2013)

 • Zazie
  ****

  Tak tohle mi docela sedlo. Příběh je to prostinký, nijak objevný, ale postavy jsou docela dobře propracované a hlavně přirozené a uvěřitelné. Věřím, že takhle nějak reaguje člověk (a nejde jen o hlavní hrdinku), když zjistí, že celý dosavadní život se mu totálně sesunul na hromádku. Žádné melodrama, žádný slzobol, žádné překvapivé zvraty. Jen pochybnosti: co teď a co potom, co je pravda a co lež, vrátit se nebo jít dál, a když dál, tak kam? Docela by mi nevadilo, kdyby natočili dvojku, zajímal by mě další vývoj postav. A kdyby hudba byla pořád tak dobrá, vůbec bych se nezlobila.(15.5.2014)

 • Johnny.ARN
  ***

  Presne ten typ festivalových film, čo ja nemusím. Od podpriemerného hodnotenia čo udeľujem takýmto film ho zachránila len emócia a záver, kde človek netrpezlivo očakáva, ako to dopadne. Inak strašná nuda. 3 z 5(17.9.2013)

 • kurzan
  **

  Myšlenka filmu nění špatná a dalo by se na ní vystavět jistě perfektní dílo, nicméně zde se tomu tak nestalo. Pokud si přečtete popisek k filmu, tak vlastně máte 90% děje za sebou a film vám již skoro nic nepřinese - abych mu nekřivdil, jeden malý dějový netušený (alespoň ne zcela) kousek tam je. Přitom co chvíli se zde nabízí nějaká boční dějová linka, která by se dala s hlavním dějem krásně propojit a dodat mu tak trochu víc šťávy. Sám jsem jen při sledování vymyslel aspoň čtyři - čímž nechci poukázat na své vlohy filmového scénáristy, jako spíš na prázdnotu filmu, kdy jsem měl na takovéhle hovadiny dost a dost času. Jinak řečeno, pokud by se jednalo o dvacetiminutové dílko nemuselo by to být vůbec špatné, ale takhle se to topí ve vlastní prázdnotě.(24.4.2012)