Den, kdy jsem se nenarodila

• německý

Das Lied in mir

Day I Was Not Born, The

• český

Píseň ve mně

(festivalový název)

Německo / Argentina, 2010, 94 min

Presne ten typ festivalových film, čo ja nemusím. Od podpriemerného hodnotenia čo udeľujem takýmto film ho zachránila len emócia a záver, kde človek netrpezlivo očakáva, ako to dopadne. Inak strašná nuda. 3 z 5(17.9.2013)

• sator

Zajímavé snad jen čekáním na to jak to bylo doopravdy... herecky scenáristicky slabé...mimochodem už dlouho jsme neviděl tak nesympatickou herečku..(17.9.2013)

• d-fens

ocenenia : MFF Montreal 2010 - Cena divákov, Cena FIPRESCI, Špeciálne uznanie ekumenickej poroty(29.12.2011)

• kurzan

Myšlenka filmu nění špatná a dalo by se na ní vystavět jistě perfektní dílo, nicméně zde se tomu tak nestalo. Pokud si přečtete popisek k filmu, tak vlastně máte 90% děje za sebou a film vám již skoro nic nepřinese - abych mu nekřivdil, jeden malý dějový netušený (alespoň ne zcela) kousek tam je. Přitom co chvíli se zde nabízí nějaká boční dějová linka, která by se dala s hlavním dějem krásně propojit a dodat mu tak trochu víc šťávy. Sám jsem jen při sledování vymyslel aspoň čtyři - čímž nechci poukázat na své vlohy filmového scénáristy, jako spíš na prázdnotu filmu, kdy jsem měl na takovéhle hovadiny dost a dost času. Jinak řečeno, pokud by se jednalo o dvacetiminutové dílko nemuselo by to být vůbec špatné, ale takhle se to topí ve vlastní prázdnotě.(24.4.2012)

Tak tohle mi docela sedlo. Příběh je to prostinký, nijak objevný, ale postavy jsou docela dobře propracované a hlavně přirozené a uvěřitelné. Věřím, že takhle nějak reaguje člověk (a nejde jen o hlavní hrdinku), když zjistí, že celý dosavadní život se mu totálně sesunul na hromádku. Žádné melodrama, žádný slzobol, žádné překvapivé zvraty. Jen pochybnosti: co teď a co potom, co je pravda a co lež, vrátit se nebo jít dál, a když dál, tak kam? Docela by mi nevadilo, kdyby natočili dvojku, zajímal by mě další vývoj postav. A kdyby hudba byla pořád tak dobrá, vůbec bych se nezlobila.(15.5.2014)