Sun Don't Shine

Jay Keitel

Ben Lovett

Kim Sherman

David Lowery

Tak tahle road-movie vskutku není sluníčková. Milenecký pár na útěku, exteriéry letní Floridy, pomalé tempo, civilní herecké výkony, zaměření spíš na emoce a lyriku než na příběh a vyprávění. Má to v jistém ohledu docela blízko k Malickovi, a to dejme tomu spíš k Badlands (námět ke srovnání úplně vybízí) než k jeho novějším kouskům, které už se v lyrice zcela bezobsažně utápí. Amy Seimetz to ve svém režijním debutu zkrátka vybalancovala tak, že to ještě jsem schopný zkousnout :) Každopádně je to zajímavá kriminální road-movie z ženského pohledu, přičemž právě ono "emoční rozpoložení" hlavní hrdinky z něj dělá záležitost hodnou povšimnutí. Chlap holt někdy nechápe a nezbývá mu, než se divit ... :-D(29.4.2013)

Z mého pohledu je na Sun Don't Shine zajímavé, že ačkoli se tváří jako typický představitel artového nízkorozpočtového nezávisláku, jeho syžet podléhá pečlivému segmentování. Co 20 minut dochází k důležitému narativnímu odhalení, které zasazuje do kontextu do té doby ne zcela srozumitelné chování postav a osvětluje jejich minulost a motivace (začíná se v ukázkovém in medias res). Opravdu tak není od věci mluvit o inspiraci filmem noir, z jehož tradice snímek čerpá ve své fatalistické kriminální zápletce a pod snovým stylem říznutým cinema verité navíc skrývá takřka žánrově budované vyprávění.(21.5.2013)

Hypnotický výlet pod floridským sluncem, který se s přibývajícím časem a pomalu odkrývajícím příběhem propadá do čím dál větší temnoty.(8.1.2014)

Průměrný malý indie noir film o útěku mladé dvojice, který by mohl natočit digitální kamerou skoro každý. I těch 80 minut mi přišlo příliš dlouhých. Každopádně plakát sliboval daleko jinou, mnohem zajímavější mystickou atmosféru.(27.6.2013)