Země lidí

• Česko Planeta lidí (více)

Epizody(8)

Dokumentárny seriál je veľkolepým portrétom ľudstva a prírodných síl vo zvláštnej symbióze, vzájomnom konflikte a zápase.  Úžasne inšpirujúci, prekvapujúci až šokujúci seriál Zem - planéta človeka je veľkolepým portrétom ľudstva a prírodných síl vo zvláštnej symbióze, vzájomnom konflikte a zápase. Od Grónska po Mongolsko, Kambodžu a Keňu ľudia dokážu žiť vďaka svojej vynachádzavosti aj v podmienkach, ktoré si bežný človek ani nevie predstaviť. Krotia prírodné živly, využívajú príležitosti a prekonávajú neuveriteľné prekážky, aby prežili a začali prosperovať. Odľahlé údolia, hrôzostrašné hory, mrazivé púšte, zradné útesy, záplavové monzúnové dažde, dokonca aj mestská džungľa... každý habitat má svoje výhody aj nevýhody. A v každom z nich nájdeme individuality, spoločenstvá a tradície neuveriteľnej pestrosti a vitality. V 80 strhujúcich príbehoch v ôsmich častiach sa tento jedinečný vzťah odhaľuje v dokonalom dokumentárnom stvárnení, sprevádzanom súčasnou orchestrálnou hudbou, ktorú zložil viacnásobne ocenený skladateľ Nitin Sawhney.

Jednotlivé časti:  1. Oceány – V hlbinách
2. Púšte – Život vo vyhni
3. Arktída. Život v treskúcom mraze
4. Džungle. Stromoví ľudia
5. Pohoria. Život v riedkom vzduchu
6. Trávnaté pastviny-korene moci
7. Rieky - priateľské i kruté
8. Veľkomestá - prežitie v mestskej džungli (oficiální text distributora)

chelsea17

Zatím jsem viděl jen díl o Arktidě, ale byl úžasný, Uvidíme, jak to bude vypadat dál. Tak po shlédnutí Džungle je plný počet určitě spravedlivý :) zase neskutečně výborný díl ... Celkově bych to hodnotil velmi dobře, každý díl mě dokázal vyrazit dech, což se u dokumentů asi moc nestává. S radostí čekám, až vyjde na dvd a určitě si ho pořídím. ()

Narciska

Uvidíte lidi, co staví domy v třicetimetrové výšce. Taky lidi, co jedí opice. A taky poslední svobodné lidi na naší planetě. ()

jura-roy

Jak se žije v různých končinách světa? Tvrdě, jednoduše a krásně. Pěkně zpracovaný pohled na přírodu a život lidí v ní. Jak bylo poeticky řečeno v dokumentu... Radši bych žil kratší život, ale plnější jako oni tady. Pravda, že mnoho ony snímané kmeny nemají, ale jsou svobodní jako nikdo z nás. ()

Wargoo

Priznám sa, že ma to nadchlo rovnako ako dokument Planet Earth. Ľudia sú ozaj vynaliezaví, a Mongoli s orlami boli absolútne dokonalí, skoro ako detská riskujúce svoj život pri ceste do školy skrz Himaláje. Neuveriteľné, dodatky z natáčania boli čerešničkou na torte. Ďakujem BBC !!! 5***** 99,203% ()

Fujara777

1) Oceány - V hlbinách, 2) Púšte - Život vo vyhni, 3) Arktída - Život v treskúcom mraze, 4) Džungle - Stromoví ľudia, 5) Pohoria - Život v riedkom vzduchu, 6) Trávnaté pastviny - Korene moci, 7) Rieky - Priateľské i kruté, 8) Veľkomestá - Prežitie v mestskej džungli Prvé tri časti úžasné, potom akoby menej zaujímavé témy (pre mňa), aj keď Stromoví ľudia sú ešte fajn. Celý seriál veľmi pekne uzatvárajú Veľkomestá. Každopádne, pôsobivé a poučné. ()

SiMMaS

Skvěle natočený typický BBC dokument. Zaměření na člověka mi připadá celkem originální. Hodně dobré jsou závěry každého dílu "behind the lents", které přidávají autenticitě, ačkoliv jsem si párkrát přála, aby se týkaly něčeho jiného. ()

HappyDeath

Při sledování se jednomu téměř neustále tají dech. Těším se, až to shlédnu znova na pořádné bedně ve full HD. Trochu mě štvalo, "jak to vždycky dobře dopadlo....", ale když pak jeden vidí, že na tento výsledek čekali i týden a největší rozptýlení za 3 dny bylo, že si borec přemístil stan o 2 metry :D, tak jako zase klobouk dolů! Mají to precizně udělané, nevím co bych vytknul. S klidným srdcem mohu jen doporučit ;-) ()

007.

Některé podmínky, se kterými se musí lidé vyrovnat, aby mohli přežít, jít do školy nebo k lékaři, aby se ji vrátil zrak apod. na mě hodně zapůsobily. Ve srovnání s nimi máme pořád hodně lehký život. 83% ()

wito

Planéta Zem bol zázrak dokumentaristiky. Presne tak som si predstavoval ideálny dokument. Human Planet pre mňa už také čaro nemalo ako celok, no vedel by som vytiahnuť jednotlivé časti, ktoré boli úžasné, magické, šokujúce, silné. Klobúk dolu tvorcom za vynaliezavosť a schopnosti, ktorými docielili tohoto výsledku. Teším sa čo bude ďalej... ()

Demoiselle

Další z perel BBC series. Pohled na zemi a na to, jak s ní lidě nakládají. Nejenom, jak ji ubližujeme, ale jak v ní žijeme i v symbioze. A toho si právě cenim, že po tolika letech negace na lidskou rasu, se konečně odhalilo, že i lidé jsou schopni Zemi pomáhat. Prostě "BBC". ()

reAnimat0r

Neskutocne. Aj ked je ludstvo prehnite a bliziace sa k zahube. Tento dokument nam ukazal, co robi cloveka clovekom a oddeluje ho od zvierat. Skoda, ze to vidime iba v dokumente. Amen 10/10 ()

Hawaitypek

A ja som si myslel že moje problémy sú veľké no neviem čo by som robil keby som musel týždeň ísť cez púšť po vodu, kradnúť jedlo levom či sa dokonca potápať len s hadičkou napojenou na kompresor alebo iné každodenné rutiny len aby som sa najedol....5* Jednoducho krása pozerať ()

Palizer

Jednoznačne najradšej pozerám dokumentárne filmy. Kde sa chytajú Hollywoodské trháky? Pri týchto filmov si človek oddýchne a pokochá sa nádhernou prírodou, čo nám tu ešte ostáva. Takéto filmy by mali pozerať všetci tí zadrhnutý pracháči, ktorím nejde o nič iné, ako len o ich tučné konta. ()

boulala

Neviděl jsem poslední díl, ale zbytek je úžasné nahlédnutí do života lidí, jejichž neodmyslitelnou součástí je příroda kolem nich. Nádherná příroda, zajímavé kultury, lidé a komentář. 99% ()

Triceratops

Nádherný dokumentární seriál, společně s Planetou Zemí a Životem savců jde asi o nejlepší dokumentární výtvor BBC o současné přírodě. Strhující fakta, úžasné záběry života lidí na severu... Velice mně zaujala hlavně cesta tří Tibeťanů, otce a jeho dvou dětí, který je vede přes řeku, v níž se led může kdykoliv rozpadnout, po dobu několika dnů až do města, do školy... Prostě úžasné, nemá to chybu, výborný dokument... ()