2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí

(TV film)
  • Itálie Mayan Prophecies and Crop Circles – An Extraordinary Connection
Itálie, 2008, 53 min

Kdysi dávno žili lidé, kteří oplývali značným věděním. Civilizace, jejíž poselství nám byla předána z hlubin času. Národ, jehož proroctví se začínají obdivuhodně naplňovat.Mayové. Nebetyčné znalosti této starobylé civilizace, jejíž paměť už dávno pohltil čas, halí závoj tajemna. Mayský kalendář je známý desítkám badatelů. Mnozí z nich jsou přesvědčeni, že ukrývá poselství, které se dosud nepodařilo plně rozluštit. Mayové byli přesvědčeni, že čas je cyklický a že každých pět tisíc sto dvacet pět let končí jeden věk a současně začíná nový. Podle několika předpovědí podobná událost opět nastane dvacátého prvního prosince roku dva tisíce dvanáct. Někteří se domnívají, že toto významné datum přinese zásadní změny pro lidstvo i celou naši planetu. Co je na tom pravdy? Na jihu Anglie dochází už několik desetiletí k prapodivnému úkazu, který je fascinující a znepokojující zároveň. Je známý jako kruhy v obilí. V posledních letech se tento jev stal ještě záhadnějším - v polích se začaly objevovat impozantní mayské obrazce. Je možné, že by spolu mayská proroctví a kruhy v obilí mohly nějakým způsobem souviset? (oficiální text distributora)

Attta

Tvůrci tohoto dokumentu jsou opravdu lišáci. Dokument je velice zajimavý a chtěl jsem mu dát dokonce ještě slabší hodnocení hlavně kvůli uvěřitelnosti. Nakonec přidávám ještě hvězdičku za to závěrečné shrnutí ve kterém nakonec netvrdili, že by kruhy v obilí byly jasně prací člověka nebo naopak. Velice zajimavé téma zrpacované naneštěstí přesvědčovací technikou za co ubrám na hodnocení nejvíce. Data a obsah je skvělý a nebýt té manipulace dal bych daleko větší palbu. ()

TomikZlesa

Je úplně jedno jestli tomu věříte nebo ne, jestli je vše v dokumentu pravda nebo jen dobře seřazená fakta. Kruhy v obilí, mayský kalendář, ty významy atd.. nikdo nepopře, prostě jsou, je jen otázka jestli to někdo dobře neposkládal aby to dávalo smysl, vyvolávalo otázky, nebo dokonce nahánělo strach a hrůzu, ale jak píšu, o to nejde. Přinejmenším je to velmi zajímavé, osobně věřím že na konci roku opravdu něco příjde, mayové nebyli žadní pitomci a možná měli, vlastně skoro určitě měli víc rozumu než současná civilizace. Co přijde v prosinci těžko říc, může to bejt zemětřesení, může přiletet meteorit, múže spadnout slunce, nebo je tu taky možnost že nějakej kretén odpálí atomovku a bude vystaráno. Nejmín asi věřím tomu že přiletí Aštar na vesmírném oři a začne nás tu třídit na hodné a zlé. Pokud nepřijde ani jedno tak minimálně za 3 dny budou vánoce, to je taky dobrej děs :-). Samotný kruhy jako takový jsou hodně zajímavý, silně pochybuju že je to lidská práce, celý by to vyžadovalo spoustu příprav, někdo by si toho všiml atd. , ale nejvíc mě zaráží kvalita, rozloha a význam některých symbolů, kdyby měl tohle na svědomí člověk jednak by musel bejt neskutečně inteligentní a zručný, rozhodně se nemůže jednat o jedince, či malou skupinu. Kdo ví, třeba na konci roku tenhle význam pochopíme a snad nebude pozdě... PS: kdo pořád mele o konci světa tak je trošku vedle, nejde o konec ale o jeho současnou změnu a ta se může projevovat jakkoliv...5* dávám za kvalitu dokumentu, fantastické kruhy, přehledne a jasně srozumitelné fakta... ()

Wormboy

Znacne jednostranny, no mimoriadne putavy dokument, ktory vo mne vyvolal prazvlastne pocity. A veruze som velmi zvedavy, co sa buduci rok bude diat... ()

pufina

Hledání pravdy o dávných proroctví mayské civilizace. Byly předvídány situace, které se skutečně staly - náhoda? Nevěřím v mimozemské život (chcete-li UFO), ale symboly v obilí jsou docela přesvědčivé o tom, že to není dílo lidí - a jsou to tak nádherné symboly - ale mám skutečně věřit tomu, že bleskne světlo a najednou se objeví krásný symbol, co nese aztécké znaky nebo starodávné poselství z dávných kalendářů? Napadá mě další spousta otázek, které ve mně vyvolal tento dokument, že ani odborníci by nedokázali odpovědět s jistotou. Zatímco já teď s jistotou můžu říct jen to, že mě dokument přesvědčil o různých faktech - ale pořád mám problém uvěřit, že nastane konec světa v prosinci 2012. Možná skončí nějaký Mayský předpokládaný cyklus nebo kalendář (nebo bůh ví, co ještě), ale konec světa? A jedna věc mě ještě zarazila, poselství od mimozemšťanů (btw. obrazec v obilí velmi povedený), ale aby nám psali zprávy zelení mužíčci o tom, že na světě je dobro, poctivost, že jsou naši přátelé a bla bla.. a nakonec cesta končí? Nakecají toho docela dost, ale konkrétní být nemůžou? Mají být vyspělejší než náš "lidský druh", tak ať nás poučí a nemluví v hádankách.. ()

ic odpad!

Vtipné že ho naše televize (ČT2) dávala jaksi až po roce 2012, kdy už se dávno ukázalo, že všechno to jsou nesmysly (proroctví z filmu nemohla být dále od pravdy), ale stejně se na to lidi pak dívají a říkají… všechno je to pravda! ()

Carrie_3

Velmi působivý snímek, jež divákovi servíruje data a poznatky potvrzující, že nový věk nastane v prosinci roku 2012. Jestli tomu tak bude či nikoli, nechme budoucnosti, kterou nikdo neovlivní. Při hodnocení tohoto dokumentu nepopírám, že jsem byla značně ovlivněna skutečností, že mě kruhy a různé obrazce v obilí fascinují z hlediska jejich dokonalosti a prostorového ztvránění bez ohledu na to, kdo je vytvořil. Netvrdím, že jsem všemu, co bylo ve snímku uvedeno, věřila, přesto ale bylo zajímavé sledovat, jak všechno do sebe zdánlivě "zapadá". ()

Madlenka26

Nemohu jinak..Mráz po zádech a naprosto dokonalé. Viděla jsem spustu dokumentů na toto téma, ale todle je fakt nářez! Já tomu věřím , nevěřím že bude konec světa , ale věřím že vstoupíme do něčeho nového co pro nás lidi nebude mít dobrý přínos. Doporučuji všem se na to podívat i těm největším zatvrzelcům a nevěřícím lidem. Po tomto dokumentu změníte názor , to mi věřte. Báječné spracování i naprostý laik to pochopí!!!!!!! ()

Splasher

Amaterské zpracování tomu dost ubližuje. A to ještě tvůrci nemohli v roce 2008 použít zemětřesení v Japonsku, tornáda v Americe a na Novém Zélandu. Spíš než MZáci ty obrazce tvoří znudění nadšenci nebo taktéž znuděný ruský operátor Teslova interferometru. ()

sir-dave

Chmm tohle by mohlo mírně přesvědčit i zatvrzelejší osoby, které nevěří v mimozemský život. Tak geometricky dokonale přesné kruhy v obilí dokáže vytvořit z těží někdo chodící po této planetě a ještě během chvíle. Jen jedna věc jsou kruhy v obilí a Mayský kalendář o konci věku a druhá, zda se opravdu něco stane nebo jen otočíme kalendářem a pojedeme dál. Dokument pracoval ze strachem z neznáma, akorát po čase se začaly občas opakovat tytéž snímky, jak když Horst Fuchs prezentuje svůj výrobek a několikrát ho zopakuje. Osobně mě nejvíce zaujala tvář spolu s kódovaným vzkazem v poli a vměstnal do mě pocit, že jsem měl chuť si okamžitě pustit Jackass. Každopádně dost zajímavé zpracování. ()

RonaMidu

zkoumat,kde se kruhy a obrazce v obilí vzaly,jestli to má souvislost s mayskými proroctvími atd.,to přenechám zasvěcenějším....v každém případě ve mně dokument dokázal vyvolat pocity tajemna a ty pocity se mi líbily.. ()

anli

Další z řady dokumentů,které označuji"Akta X",aneb na co Mulder se Scullyovou zapoměli.Dokument je velmi zdařile natočený a přináší velmi mnoho otázek a souvislostí.Nabízí pramálo odpovědí a s vysvětlením nejde nijak zvlášť do hloubky.To je u tohoto typu dokumentů ale běžné.Někdo může tvrdit,že je to demagogické,manipulativní a citové bombardování.Možná.Já říkám,že tady tvůrci sestavili ze svých názorů dokument a dokladují to obrazci v obilí(zcela nezpochybnitelnými),jejichž vznik mi nikdo nedokázal uspokojivě vysvětlit a jejich propojení s Mayským kalendářem(o kterém už něco víme,ale pořád je to žalostně málo).A tak se samozřejmě nabízí jednoduchá otázka-navštívila tuhle planetu kdysi mimozemská civilizace,která poučila Maye a nyní se opět ozývá?A ví něco,co my ne?Otázek mnoho,odpovědi žádné.I když myslím,že každému,kdo trochu přemýšlí,je jasné,že ve vesmíru sami být nemůžeme.Že by vznikl život jen na jedné planetě v tak obrovském prostoru je opravdu paranoidní představa.Zpracování tohohle dokumentu se mi líbilo a opět jsem se něco dozvěděl.Byl pojat pouze z jednoho možného pohledu,to mi ale nevadilo.Nevím,jestli by mu vyvážený přístup a střet protiargumentů k něčemu výrazně pomohl.Myslím,že ne,neboť mnoho věcí teprve objevujeme a v téhle oblasti je lidstvo prakticky v plenkách.A co říct k roku 2012?Ač jsem astrolog-amatér,nevím,ale jak koukám kolem sebe,myslím,že lidstvo potřebuje pořádnou facku,aby se vzpamatovalo,jinak to může zabalit.Tak uvidíme.Tady dávám tajemných 80% a jdu se mrknout s mým dalekohledem,co je na nebi nového. ()

Monoxid

Celkem pěkně udělaný dokument, který těm, co se o tuhle problematiku zajímají, poskytne dostatek střízlivých informací; a naopak extrémní skeptiky by neměl urazit, zmiňuje se i o 'padělatelích kruhů' etc. etc., a hlavně: Jsou tam pěkné obrázky! Je jedno, jak se na to dívám já. Nebudu přece hodnotit film podle toho, jestli souhlasím nebo nesouhlasím s tím, co říká. To je dětinské. (...) A poté, co jsem si přečetla pár dalších komentářů, musím dodat: Strach nelze vzbudit v tom, v kom už není. ()

fefee

Viditeľne účelovo nafilmované jednostranne. Ľudia si radi domýšľajú a predstavujú čo iní zase radi využívajú. Ten kto si myslí že takéto niečo nemohol vytvoriť predsa človek je rovnako naivné ako myslieť si že ľudstvo skončilo vývoj u jadrovej bomby, aj keď predstava že to urobili Mimozemšťania je určite lákavejšia a vzrušujúcejšia. No bohužiaľ pravda býva niekedy až veľmi jednoduchá... ()

Autogram

Kruhy v obilí sú zaujímavý fenomém a dokument ich zobrazuje veľmi pekne. Tvorcovia tých kruhov sa na tom všetkom pekne bavia a či sú mimozemskí alebo pozemskí s doposiaľ nezverejnenou technológiou, raz sa to pozemšťania, verím, dozvieme. Fabuláciam o konci sveta alebo nástupe nového veku sa môžeme s odstupom dvoch rokov od toho kritického dátumu kľudne vysmiať, ibaže by sme žili už len virtuálne v nejakom matrixe. Dokument nutne musel posplietať mayské kresby aj vesmírny výskum, keď to tak robia autori kruhov, za to filmári nemohli. ()

Pucimka

Kritický divák se z filmu může poučit a prohlášení typu: když existují mimozemšťané existuje i bůh, prostě vyfiltruje. Pokud k filmu přistupujete stejně jako nejspíš k ostatním dokumentům - kriticky, myslím, že snímek dokáže obohatit. Alespoň u mne se to povedlo. ()

DeathTheKid odpad!

Poté, co jsem došel prozření, dávám svému já v minulosti tak velký kopanec do kaštánků, že mě v nynější době ještě lehounce šimrají. A upřímně, požádal bych i jiné lidi, aby mi dali pěstí, že jsem tomuto blábolu vůbec věřil, že jsem jím byl fascinován. Takže zde vyvstává otázka: Je opravdu možné postavit mrakodrapy vyšší než 500, které musí splňovat absurdní požadavky pro bezpečnost, nebo je nemožné postavit pyramidy, kde nahážete 100 kostek na sebe? Ostatně na kruhy z obilí se nezmůžeme taktéž, tak proč nenajmout kolegy z galaxie Andromeda nebo Dromedára. Zatímco oni si pochutnávají na obilí zdarma já se jdu udusit v elektrické troubě. ()

Cejny

Zajímavě, mysteriózně paranormálním způsobem podaný dokument, který se snaží vystopovat spojitost mezi Mayskou civilizací a jejími proroctvími a agrosymboly, které se začaly nejvíce vyskytovat v posledních 20 letech. Pohled na tuto problematiku je to opravdu zajímavý a pro milovníky záhad, nadpřirozena a nevysvětlitelných jevů, vhodný dokument. ()