AC/DC: Live at River Plate

(koncert)

Koncert, který v Buenos Aires natáčelo 32 HD kamer, trvá 110 minut a je napěchován 19 skladbami. Záznam vznikl při turné "Black Ice World Tour" v roce 2009, který celkově vidělo víc než 5 milionů fanoušků.
Seznam skladeb:
T.N.T.
Whole Lotta Rosie
Let There Be Rock
Highway To Hell
For Those About To Rock (We Salute You) (Warle)

betyn

Parádně zachycený koncert,který baví i díky skvělým 32 HD kamerám.Vše je sice stejné,ale zároveň jiné :-).Opět jsem si připomněl Hells Bells a spoustu dalších,již kultovních písniček.Co tento koncert zdobí jsou nové,propracovanější kulisy a já sem rád,že neumírající legendární skupina je stále na vrcholné úrovni.Už se nemůžu dočkat dalšího koncertu,který by mohl být třeba v Praze :-)! ()

WinstonS

Atmosféra na 1*, což se v Jižní Americe tak nějak očekává. Ačkoliv mám AC/DC hodně rád, s jejich živáky mám problém, že mě po nějaké chvíli začnou lehce nudit. Ten kolovrátkovitý a zatraceně chytlavý bigbít, který chlapci od proinožců hrají desítky let a furt jim to šlape, mně prostě sedne v hospodě z jukeboxu a věřím, že bych si užil i koncert, ale DVD je něco jiného. Třeba na koncerty Iron Maiden bych se mohl dívat furt dokola, u AC/DC to neplatí. ()

waits

Fanoušek vybalí DVD, vsune do Blue Ray přehrávače, přepne zvuk do beden, posune volume hodně doprava a čeká. Bude tenhle hard rock s bluesovými kořeny dobrý jako vždycky? Zbytečná obava, je to ještě lepší! Že jde o rockovou nirvánu, docvakne každému hned na začátku, kdy se k Angusovým prvním kytarovým tonům otvíráku Rock N Roll Train přidá mohutný, víc jak stotisícový dav a kdy kamera poprvé švenkne na vlnící, skákající a bouřící se masu extaticky natěšených fanoušků/fanynek. Bože, ti Jihoameričani si to ale umějí užít! Energie je na jevišti i pod ním tolik, že se u DVD nedá ani sedět, poskakování doprovázené chorálem během Hell Ain't A Bad Place To Be nebo Dirty Deeds Done Dirt Cheap je nakažlivé, jednoduché a současně ve svém zánru geniální rify vykopnou z křesla každého, kdo má trochu rytmu v těle. Pokud váháte, který živák od AC/DC vybrat, zvolte tenhle. Vynikající obrazové rozlišení, parádní zvuk, kromě toho, údernou jednotku v takovéhle sestavě už nikdy neuvidíte (Angus Young - lead guitar, Malcolm Young - rhythm guitar, Brian Johnson - lead vocals, Cliff Williams - bass guitar, backing vocals Phil Rudd - drums, percussion) - téměř hluchého Johnsona momentálně zastupuje na koncertech Axl Rose, Malcolma nahradil synovec Stevie a Phila Rudda uvidíme letos v Praze jen solově - a publikum je k nezaplacení. Výtečné!! ()

Darth Vader

Hells Bells je moje nejmilovanější skladba od kluků z Austrálie a toto live je dokonalé! Škoda že jsem je neviděl naživo s pár tisíci fanoušků na zádech.:) ()

Stefi.

Nejlepší koncertní záznam posledních let co jsem viděl. Celá skupina je pořád ve vynikající formě, Angusovi pořád nedošlo, že už mu není 20 ani 40 a show je to pořád ohromná, přesně jako dřív. Nevím jak to dělají ale snad se ještě někdy podobnýho koncertu dočkáme, tleskám! ()

Luk Skywalker

AC/DC mají super koncertní záznamy, další parádní kousek. Jedná se o turné k Black Ice, takže vedle starých a stálých hitů jsou zde i tehdejší novinky. K tomutu trojkoncertu si pamatuji, jak se v Argentině vyhrávali lístky a dojatý tatínek se synem, kteří byli mezi výherci, dokazují, že je to srdeční a emoční záležitost. Jestli to tahle bude vypadat v Drážďanech, tak to bude skvělý zážitek, i když v Latinské Americe, to jsou velcí "blázni". ()

GTS_PUNK

Možno pomenovať iba jediným slovom - genialita. Šalejúci Argentínci na tribúnach štadióna River Plate nasávali každý kúsok tejto skutočnej hudobnej geniality. Geniality v každom slova zmysle - začínajúc hudbu, končiac snáď predajcom popcornu. Pekelne-nebeský hard rock. Hudba, ktorú nemožno žiadnym spôsobom prekonať. Angus Young a jeho austrálska družina vo forme, v akej by chceli byť aj naši dôchodcovia. AC Blesk DC je iba jeden. ()

ClapTrap

Za mě jeden z nejlepších koncertů ACDC vůbec. I v tom věku, pořád jim to šlapalo. Zahráli ty největší pecky. Chrochtal jsem si blahem. ()

Dandy95

Snad nejlepší dav v historii, ta energie je elektrizující! Zvuk i obraz špička, perfektní režie. Malinko lepší koncerty se možná udály za jejich mladších let, ale tady se to sešlo vsechno. Pro mě jako fanouška "akadaka" jsou to 2 hodiny v ráji a jeden z nejlepších live koncertů všech dob. ()

eges

Úžasný, jak dokážou v tolika letech rozpálit desítky tisíc fanoušků na koncertu :-) klobouk dolu ()

Dinsberg

Když vidím atmosféru koncertu AC/DC v River Plate a pak si uvědomím, že v Praze na jejich koncert vyčlení zaprděnou O2 arénu, chce se mi brečet. Jejich koncerty mají běžně návštěvnost několik desítek tisíc lidí a tady vyčlení halu, u které ení možné ani využít její plnou kapacitu. Jinak doufám, že "ejsáci" splní vyhrůžku a ke svým čtyřicátinám si naloží novou desku. Takové legendy už nebudou. ()

savatage

Tenhle záznam nejznámější skupiny světa, prostě musí mít každý fanoušek doma! Geniální dílo hodné mistrů v podání AC/DC je peckou a perfektním zážitkem, který si rádi pokaždé vychutnáte na 100% ()

PamelaJJK

Starý páky to umí dokonale rozbalit, že mnohem mladší kolegové jim to můžou závidět. Jihoamerické (argentinské) publikum je opět úžasné. Zdá se to až neuvěřitelné a magické, jak pětice stárnoucích (nic ve zlém) pardálů z Austrálie dokáže rozvášnit mnohatisícové davy fanoušků (i podstatně mladších, než jsou sami protagonisté). Už jsem o kvalitách a živelnosti fanynek a fanoušků z Jižní Ameriky psal v jiném komentáří, tak se nechci moc opakovat. Je to prostě elektrizující atmosféra, Angus & spol jsou nespoutaní a drhnou to jako za mlada a máme možnost se i přesvědčit, že argentinky jsou holky k nakousnutí. Koncert je skvěle nasnímaný a perfektně nazvučený. Setlist tak nějak standardní = vynikající... Dokonalá rocková show se vším, co k tomu patří. A jak Angus a Brian běhali po Highway to hell až daleko mezi fans!!! Já takhle "lítat", tak nezazpívám ani tón a nedám ani jeden akord. Pánové smekám a dávám 666 hvězd :-) ()

Stauff

Pořád stejný písničky, pořád stejný styl, pořád stejně skvělý. Tuhle kapelu by měli pouštět v kostelech, bylo by narváno. No, dnes jsem si to pustil znova, umřel Malcolm... Ach jo. ()