AC/DC: Live at River Plate (koncert)

Hudební / Dokumentární

USA, 2011, 140 min

David Mallet

AC/DC

Parádně zachycený koncert,který baví i díky skvělým 32 HD kamerám.Vše je sice stejné,ale zároveň jiné :-).Opět jsem si připomněl Hells Bells a spoustu dalších,již kultovních písniček.Co tento koncert zdobí jsou nové,propracovanější kulisy a já sem rád,že neumírající legendární skupina je stále na vrcholné úrovni.Už se nemůžu dočkat dalšího koncertu,který by mohl být třeba v Praze :-)!(6.9.2012)

Starý páky to umí dokonale rozbalit, že mnohem mladší kolegové jim to můžou závidět. Jihoamerické (argentinské) publikum je opět úžasné. Zdá se to až neuvěřitelné a magické, jak pětice stárnoucích (nic ve zlém) pardálů z Austrálie dokáže rozvášnit mnohatisícové davy fanoušků (i podstatně mladších, než jsou sami protagonisté). Už jsem o kvalitách a živelnosti fanynek a fanoušků z Jižní Ameriky psal v jiném komentáří, tak se nechci moc opakovat. Je to prostě elektrizující atmosféra, Angus & spol jsou nespoutaní a drhnou to jako za mlada a máme možnost se i přesvědčit, že argentinky jsou holky k nakousnutí. Koncert je skvěle nasnímaný a perfektně nazvučený. Setlist tak nějak standardní = vynikající... Dokonalá rocková show se vším, co k tomu patří. A jak Angus a Brian běhali po Highway to hell až daleko mezi fans!!! Já takhle "lítat", tak nezazpívám ani tón a nedám ani jeden akord. Pánové smekám a dávám 666 hvězd :-)(24.10.2013)

Zřejmě poslední opravdové turné AC/DC. Pánové sice viditelně zestárli, ale v jejich hudbě ta energie stále je. U Anguse a Briana i v pódiové prezentaci. Navíc byl prosinec a letní počasí dovolilo krásným Argentinkám vyrazit sympaticky na lehko. A nakonec se ani ty čtyři nové písně mezi výběrem tradičních hitů neztratily. Snad jen hrátek s děleným obrazem mohlo být méně a Angusovo sólo mi nakonec přišlo příliš dlouhé (90%).(29.12.2016)

AC/DC mají super koncertní záznamy, další parádní kousek. Jedná se o turné k Black Ice, takže vedle starých a stálých hitů jsou zde i tehdejší novinky. K tomutu trojkoncertu si pamatuji, jak se v Argentině vyhrávali lístky a dojatý tatínek se synem, kteří byli mezi výherci, dokazují, že je to srdeční a emoční záležitost. Jestli to tahle bude vypadat v Drážďanech, tak to bude skvělý zážitek, i když v Latinské Americe, to jsou velcí "blázni".(9.5.2015)

Fanoušek vybalí DVD, vsune do Blue Ray přehrávače, přepne zvuk do beden, posune volume hodně doprava a čeká. Bude tenhle hard rock s bluesovými kořeny dobrý jako vždycky? Zbytečná obava, je to ještě lepší! Že jde o rockovou nirvánu, docvakne každému hned na začátku, kdy se k Angusovým prvním kytarovým tonům otvíráku Rock N Roll Train přidá mohutný, víc jak stotisícový dav a kdy kamera poprvé švenkne na vlnící, skákající a bouřící se masu extaticky natěšených fanoušků/fanynek. Bože, ti Jihoameričani si to ale umějí užít! Energie je na jevišti i pod ním tolik, že se u DVD nedá ani sedět, poskakování doprovázené chorálem během Hell Ain't A Bad Place To Be nebo Dirty Deeds Done Dirt Cheap je nakažlivé, jednoduché a současně ve svém zánru geniální rify vykopnou z křesla každého, kdo má trochu rytmu v těle. Pokud váháte, který živák od AC/DC vybrat, zvolte tenhle. Vynikající obrazové rozlišení, parádní zvuk, kromě toho, údernou jednotku v takovéhle sestavě už nikdy neuvidíte (Angus Young - lead guitar, Malcolm Young - rhythm guitar, Brian Johnson - lead vocals, Cliff Williams - bass guitar, backing vocals Phil Rudd - drums, percussion) - téměř hluchého Johnsona momentálně zastupuje na koncertech Axl Rose, Malcolma nahradil synovec Stevie a Phila Rudda uvidíme letos v Praze jen solově - a publikum je k nezaplacení. Výtečné!!(13.3.2017)