AC/DC: Live at River Plate

(koncert)
všechny plakáty
Hudební / Dokumentární
USA, 2011, 140 min

Koncert, který v Buenos Aires natáčelo 32 HD kamer, trvá 110 minut a je napěchován 19 skladbami. Záznam vznikl při turné "Black Ice World Tour" v roce 2009, který celkově vidělo víc než 5 milionů fanoušků.
Seznam skladeb:
T.N.T.
Whole Lotta Rosie
Let There Be Rock
Highway To Hell
For Those About To Rock (We Salute You) (Warle)

dr.fish

"We don´t speak spanish, but we speak rock ´n´ roll!" Chlapíci už pomalu potřebují chodítka, aby si došli nakoupit, ale jak se dostanou na pódium, řádí jak černá ruka. Zvukově i obrazově parádní koncert. ACDC zahrají vše zásadní a za ty léta se to naučili hrát opravdu precizně. Není větší ikona bigbítu na světě...90% ()

neoBlast

Nevím, dle mého osobního názoru mají za sebou AC/DC lepší koncerty, které zachytily kamery. Ať už se jedná o legendární No Bull ze Španělska nebo našláplý mnichovský koncert z roku 2001. Ono se těžko objektivně hodnotí, protože hrají stále to samé dokola a setlist se moc většinou neliší. Ale musím uznat, že přepis na blu-ray je famózní, takovouto kvalitu obrazu se bohužel třeba pro zmiňovaný No Bull už nepodařilo vykouzlit. 65 % ()

Segrestor

S hity jako Holá Lota trousí, Fanda Strach, Dávaj ti film, Šukni ho tam, Lou!, Vemte bíra, můj favoritní song Ten tydýt tam dal čip, nebo Šutry tři, to australští králové rocku rozhodně rozjeli a už je jedno, jestli střídavě nebo stejnosměrně. ()

ilemas

Stále to samé dokola, nic nového, vždy téměř na chlup stejný koncert, stále stejný setlist oživený většinou jen o dva tři nové songy, stejné vystoupení a přesto mě vždy z jejich koncertu mrazí a snad nikdy neomrzí. Vynikající obraz ve full hd a výborně namixovaný zvuk s 32 kamery dělá opět z tohoto našlapaného koncertu nezapomenutelný zážitek. Jedinný co mě tak trochu vadí je dělený obraz. Kurva, jsou v té Argentině ale pěkné baby. ()

Slarque

Zřejmě poslední opravdové turné AC/DC. Pánové sice viditelně zestárli, ale v jejich hudbě ta energie stále je. U Anguse a Briana i v pódiové prezentaci. Navíc byl prosinec a letní počasí dovolilo krásným Argentinkám vyrazit sympaticky na lehko. A nakonec se ani ty čtyři nové písně mezi výběrem tradičních hitů neztratily. Snad jen hrátek s děleným obrazem mohlo být méně a Angusovo sólo mi nakonec přišlo příliš dlouhé (90%). ()