Woodstroke

(amatérský film)
Krátkometrážní / Sci-Fi / Horor
Česko, 2011, 35 min

Bezejmenný hrdina bloudí zničeným světem. Pronásledován nemilosrdnými lovci a nebezpečnými monstry se snaží uprchnout, místo toho proniká stále hlouběji do záhadné Zóny, ze které není úniku... Postapokalyptické sci-fi s prvky hororu. (oficiální text distributora)

Jello Biafra

Prekvapivo zábavná amatérska variácia na Tarkovského Stalkera pojednáva o jednej zamorenej zóne v ktorej zablúdi najatý zabiják a dvaja securiťáci, ktorí ho majú za úlohu zlikvidovať. Napriek titulu "amatérský" sa vo filme nachádzajú digitálne triky a zopár dobrých nápadov vrátane záverečnej prestrelky. ()

Vančura

Ambiciózní dílko. Výborné lokace - docela by mě zajímalo, kde se to natáčelo. Perfektní hudba - pokud tedy není odněkud vykradená :) Subjektivně z toho mám dobrý pocit, celkový dojem ale trochu sráží herecké výkony a neoriginalita námětu - ve Woodstroku snad není scéna či motiv, který bych už neviděl stokrát jinde. Je mi sympatická přiznaná béčkoidnost, naopak stopáž bych ocenil výrazně kratší, sledovat na netu video dlouhé přes půl hodiny je utrpení. Muselo to dát strašnou práci a věřím, že tvůrci si natáčení užili. Teď už jen doufat, že stejně dobře se u toho budou bavit i diváci :) Konec nemá chybu! ()

hirnlego

(2,5* za kamenictví) V amatérském filmu se málokdy vidí, že by chování postav bylo více amatérské než vizuál (proč ho nestřelil rovnou do hlavy? proč si nedal pár vteřin na nalezení brýlí, když očividně "zas tak nespěchal"? proč tohle a proč tamto? a co ten zavřený noutbůk?). Kdybyste aspoň najeli na "hláškovací" kolej, to by bylo hned o něčem jiném (JAne, co takhle jednou "vidim hovno"? vždyť jsi vtipný chlapík). Tohle je jen obrázkově mírně nadprůměrné nůďo se skvělými lokacemi - a takové to mohlo být roztomilé béčko. Ale na Zone Adventures of Blind Milosek se těšim, to zas jo. .......... (btw při čtení názvu se pořád nemůžu zbavit dojmu, že jde o nějaké pr0n) ()

eraserhead666

Veskrze pozitivním na Woodstroke je, že je skvělou ukázkou toho, co všechno se dá v českých amatérských podmínkách (a údajně za poměrně málo peněz) vytvořit. Zároveň je to však i negativum, neboť film v podstatě není ničím jiným než akčně-vizuální onanií, zbytečně dlouhou, po čase již značně nudnou a později již veskrze prudící. Ten příběh naprosto neodpovídá konečné délce, která je minimálně půlku svého času jen sebeprezentací opulentních a okázalých režisérových vizuálních choutek. Dobře, potěšilo mě, že je tedy možné tohle všechno na koleně vytvořit, ale film toho potřebuje více, alespoň na to, aby zaujal mě. Na druhou stranu si můžete být jisti, že taková monstra jako v tomhle, jste v žádném českém filmu ještě neviděli/y a pravděpodobně ještě hodně dlouho neuvidíte. Tím chci říct, že byla minimálně pozoruhodná. Technicky nejlépe zvládnutý český kraťas, co jsem viděl, ale jinak tenhle směr není moc můj šálek kávy. ()

SaNcHeZ_cz

Co naplat, že zpracování je nadmíru vyvedené i přes velké ambice ze strany tvůrců a atmosféra místy opravdu slušně funguje jak má, když se snímek s postupující gradací stává jen přehlídkou sebeukájivé ambice bez špetky vnitřního řádu. Tři hvězdy za většinu filmu která funguje poměrně obstojně, avšak přemrštěné finále z hodnocení vynechám. Už jen kvůli faktu, že se tvůrci nebáli přednést divákům post-apo atmosféru, které je tak poskromnu. ()