Svadba princa Williama

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický
Velká Británie, 2011, 290 min

Priamy prenos zo svadby následníka trónu. (oficiální text distributora)

Pethushka

Moc pěkná svatba. Hlavně Kate zvládla svoji roli úžasně. Drhl jen koktavý překlad, který místy působil jako školácké překřikování. Sladká tečka byl samozřejmě polibek na balkóně. Dojemné, ikdyž nedokonalé. ()

Hedka

Pozrela som si ju dnes zo záznamu TV JOJ. Odhliadnúc od niektorých trápnych komentárov moderátorov TV, svadbe samotnej nemám čo z formálnej stránky vytknúť. Práve naopak. Dokonalá príprava, bezproblémový priebeh, mimoriadne defilé (nielen) anglickej (a nielen) šľachty. Mladomanželia sú sympatickí, želám im veľa šťastia. Páčila sa mi prirodzená noblesa a jednoduchosť nevesty, áno, aj prekrásne šaty (nielen nevestine). Pravdaže, to nie je najpodstatnejšie, ale patrí to k svadobnému dňu. Zážitok umocnený gotickou krásou Westminsterského opátstva, výberom hudby (a výrazným spevom všetkých zúčastnených, ktorý ma fakt prekvapil), a v neposlednej miere aj samotným cirkevným obradom (bez ohľadu na môj názor na anglikánsku cirkev). Je však otázne či v tomto prípade veľký dôraz na tradíciu je aj prejavom úprimnej viery, alebo je sľub pred Bohom iba prázdna formalita. Žiaľ, v súčasnom liberálnom Anglicku je tá druhá alternatíva pravdepodobnejšia..... ()

ProjectAlice

Trochu nuda ale páči sa mi že sa v Anglicku ešte hrajú na kráľov :D Zorganizované pekne, neveste to svedčalo. Spomenul som si na Dianu, ten čas letí. 80% ()

Z0oMb3E odpad!

Toto tu kua čo robí? To už sa sem zavesí každá blbosť, čo sa mihne v telke? Tak poďme hodnotiť moju stužkovú, zápas Slovensko: Slovinsko (29.Apríl 2011), alebo reklamu na vložky. Niekto sa žení a robí sa z toho celosvetové haló, a aj tak každý vie, ako to skončí. Už sa môžeme tešiť na špinavú reality show počas kráľovského rozvodu. ()

Splasher

Tak tohle muselo někoho hodně nakrknout, když tu je tolik mulťáckých odpadů. _ Samotná ceremonie tradiční a důstojná, přidaná hodnota ČT nedůstojná. ()

st.verka

Bylo to krásné, honosné a důstojné, jako bychom se vrátili v čase, do doby livrejů, historických uniforem, nablýskaných bot, žaketů, rób, úžasných klobouků a galantního chování. Obdivuji nevěstu, která na takový zájem lidí a médií určitě nebyla zvyklá, s jakou grácií zvládla svou úlohu. Mně, když se objevila, připadala skoro jako víla. ()

Paity

Pro ty, kteří mají rádi pompéznost, nebo vzývání model to byla asi povinnost, ale už jen že se na to koukal každý druhý se mi to nechtělo ani zapnout. ()

Insspektor

Krásna ukážka ako si jeden národ (možno aj jediný) dokáže vážiť svoju históriu, minulosť a ľudí ktorí ju tvorili resp. ich potomkov. Každý z nás sa v detstve určite hral na princov a princezné, no tej Kate sa tento detský sen splnil a z obyčajnej slečny sa dvoma slovami ( I will) stala princezná, vojvodkyňa a budúca kráľovná.... no a ku tým jej bielym šatám, ktoré Britrik tak odsúdil, asi sa iba pousmiať ()