poster

Baby Shower

Horor

Chile, 2011, 100 min

Režie:

Pablo Illanes

Scénář:

Pablo Illanes

Hrají:

Pablo Krögh
 • Forsberg11
  ***

  Až taký masaker to zase nebol, aj keď jedna, dve scény sú veru "pure exploitation". Partia kamarátok v zrelom veku príde na návštevu na odľahlé sídlo pozrieť tehotnú priateľku a dodať jej podporu a odvahu pred pôrodom. Sprvu sa to vlečie dosť nudne pomalým tempom, pričom sa rozoberá kto s kým spal, kto je aká štetka a dočkáme sa aj typických juhoamerických klišé akoby z telenovely. No keď pretrpíte tento, zdá sa nutný, úvod dočkáte sa aj vytúženej odmeny. Na scénu nabehne šialená hyppiesáčka s jej trafeným frajerom a masakrujú všetko, čo im príde pod ruku. A rozhodne ich utrpenie obetí vôbec nezaujíma, ba práve naopak. Skrátiť to tak o dvadsať minút a bolo by to ešte lepšie. Priemer, ktorý však poteší. 60 %!(22.11.2011)

 • destroy83
  ****

  Chilský exploitation zářez, který přivádí diváka do odlehlého domu v lesích, kam přijíždí za těhotnou ženou čtveřice kamarádek, aby oslavily a zároveň podpořili brzké narození potomků své přítelkyně. Těhotná žena v domě pobývá ve společnosti urostlého čeledína, kterého mezi záplavou keců jednotlivých kamarádek ihned jedna z nich obskočí, druhá do sebe pro změnu pere koks a třetí chrlí litánie. Čtvrtá je tam vlastně navíc, ale to je jedno. Důležité je, že manžel je fuč a nadcházející matka moc dobře ví, že si to občas rozdává i jinde a to právě s jednou z přítomných kamarádek, což vede k narušení idylických chvil setkání. Aby toho nebylo málo, tak po lese pobíhá pomatená ženská a svým chováním dává divákovi tušit, že to bude sektářka jak vyšitá. Po pár hádkách, trošky sexu včetně ženské nahoty rozehrávají tvůrci stylová jatka na vlně novodobých kruťáren plná krve. Žádný dějový zvrat ani závratné překvápko sice na diváka nečeká, ale dostává se mu celkem slušná porce dobré explotační filmařiny se vším co se od snímku podobného ražení očekává. Herci jsou zajímaví a jejich výkony s přehledem uvěřitelné. Krve, jak je již výše zmíněno je dost a některé scény jsou vskutku drsné. Stopáž je optimální. Pouze trošku nešťastné vystavění celého děje, které diváka nedokáže pohltit, sráží tento jinak kvalitní chilský počin. I přes tento podstatný nedostatek uděluji BABY SHOWER i čtvrtou hvězdu.(7.10.2011)

 • darkrobyk
  ****

  Nezávazné klábosení kamarádek, které se sešly na odlehlém statku, začne pozvolna přerůstat v konflikt v momentě, kdy paní domů zjistí, že jedna z nich by měla odletět pryč s jejím přítelem a otcem budoucích dvojčat. Když se do situace vloží příslušníci fanatické sekty, kteří pomohli Angele a očekávají příchod jejího syna-mesiáše (čeká chlapce a dívku), je na pěkný masomlejn zaděláno! Propichuje se nožem, odsekává se nožka rýčem, ustřelí se kus hlavy a spousta dalších gore chuťovek čeká nejen na nebohé návštěvnice. Běsnící vůdkyně sekty, co se začne chovat jak smyslů zbavená, vypadá jako nejzápornější postava. Ale! zdání klame, jelikož jako největší svině se začne ukazovat Angela. A proto je, milé děti, po zásluze potrestána. Balada z druhého konce světa nese mravní ponaučení o vině a trestu, jak už to u balad bývá, a navíc je v půvabném erbenovském provedení. ,,A sovy ti vyklovou oči!" Příjemně brutální...(24.6.2013)

 • Morholt
  ***

  No tak do půlky parta odkvétajících slepic jen hlasitě kvokala v haciendě, přičemž jedný z nich se v důseldku těhotenství splašily hormony. Jenže pak přišel totální a nekompromisní masakr a jakkoliv jsem viděl podobnejch slasherů hromadu, tak si nevzpomínam, že by mi u něčeho jinýho bylo takhle nepříjemně. SPOILER - doporučuju všem pánům se slabší povahou přeskočit orální scénu v lese. Hrozný. :D 60%(17.3.2012)

 • Dellamorte
  ***

  4 bývalé spolužiačky sa po rokoch stretnú , pokúsia si zaspomínať na staré časy a " osláviť " tretí trimester tehotenstva jednej z nich v "domečku u lesa " . Oslavu nakopne telefonát od otca , ktorý oznámi , že budúcu máminu opúšťa. Pokračuje podozrievaním , ktorá zo spolužiačok je toho príčinou. K celej tej oslavnej paráde sa pridá maniakálna sektárska hippie mamá s jej vidieckou výpomocou a déja vu - torture bloody dance môže začať . Na películas ktoré som z Chile videla za poslednú dobu sa to nechytá ani rýchlovlakom , ale podobnými snímkami obhrýzanú myseľ nepoškodí.(18.4.2011)

 • - Scénář je volně inspirován skutečnými událostmi, které se staly v Pirque v Chile v roce 2007. (hladass)