Film začíná shledáním čtyř bývalých nejlepších kamarádek ze školy. Jsou tu jednak, aby si trochu odpočinuly, ale hlavně oslavily těhotenství jedné z nich. Radostná oslava se zkomplikuje v momentě, kdy těhotné Angele zavolá její přítel, který jí oznámí, že s ní skoncoval. Začal totiž chodit s jednou ze tří kamarádek Angely. Těhotná Angela samozřejmě okamžitě zjišťuje, která kamarádka ji zradila a když se jí odpovědi nedostane, použije nestandardní metody. Oslava se náhle změní na teror. (LEGACY)

Flaxik

To se takhle potkaj čtyři kámošky. Jedna šeredná, druhá protivná, třetí kurva a čtvrtá čeká dvojčata. teda vlastně je jich pět, ale ta pátá nějak nezapadá, tak dostane šiškou do oka. No ony se vlastně nepotkají, ale ty tři první přijedou za tu čtvrtou na barák, mrknout se, jak jí roste panděro. No a vlastně to ani nejsou kámošky, protože se pořád hádaj a postupně z nich nějak leze, že jezdí na jednom kole, k němuž by teoreticky měla vlastnit výhradní práva ta s největším bubnem. Pak je tam hnusná hippie mužatka s dvěma pytlema na hady na hrudníku, vypracovaný zahradník a nějaký podivný úchyl. Celý děj skřípe jak nehty na tabuli a konec je natolik o hovně, že do hodnocení nejde dát víc, než ty dvojčata, o který tam jde. ()

Bloody13

Chilský exploitation, který se veze na vlně moderních násilností. Ze začátku mi to zavánělo francouzským Inside (těhotná žena ve skupině "nejlepších kamarádek" v domě daleko od města si o to přímo koleduje), ale ubíhá zcela jiným směrem. Místo jedné vraždící psychopatky se zde ale vyskytuje jakási náboženská sekta, která popravuje jednoho hosta po druhém za účelem více než zřejmým. Než se ale k tomu dostane, musí si divák protrpět první třetinu u seznamky hlavních postav, která mě osobně nepřišla vůbec blbá a do kontextu dobře zapadla. Pak už přichází na řadu očekávaný nášup poctivého násilí, kde nechybí zavírání do klecí, mučení, znásilnění a vůbec slušná vybíjená na obou frontách barikády. Hlídaní časoměru teda nehrozí, ale špetka výraznějších nápadů by určitě prospěla. ()

ricci.s

No čo k tomu dodať? Masaker. A neviem si predstaviť, že Chile má aj krvavejšie kúsky (aj keď zatiaľ som videl len tento a "suchý" The Goatherd, čo ma dosť serie). Aj keď sa to na Martyrs nechytá, už je to dosť blízko. Sú tam poriadne rezačky, napichnutie na hák, doslovné odstrelenie hlavy, znásilnenie... no jednoducho okrajové publikum musí od vzrušenia skákať po strop. Jedno by ma však zaujímalo, to v Chile nemajú krajšie herečky? Lebo tu hrali len škaredé, staré, tupé korčule, jedna horšia ako druhá, navyše boli ešte aj kurvy. Ale aspoň som im želal čo najbrutálnejšiu smrť, a to sa mi aj splnilo. Mierne sklamanie však prišlo v závere, tam to chcelo ešte pritvrdiť. ()

darkrobyk

Nezávazné klábosení kamarádek, které se sešly na odlehlém statku, začne pozvolna přerůstat v konflikt v momentě, kdy paní domů zjistí, že jedna z nich by měla odletět pryč s jejím přítelem a otcem budoucích dvojčat. Když se do situace vloží příslušníci fanatické sekty, kteří pomohli Angele a očekávají příchod jejího syna-mesiáše (čeká chlapce a dívku), je na pěkný masomlejn zaděláno! Propichuje se nožem, odsekává se nožka rýčem, ustřelí se kus hlavy a spousta dalších gore chuťovek čeká nejen na nebohé návštěvnice. Běsnící vůdkyně sekty, co se začne chovat jak smyslů zbavená, vypadá jako nejzápornější postava. Ale! zdání klame, jelikož jako největší svině se začne ukazovat Angela. A proto je, milé děti, po zásluze potrestána. Balada z druhého konce světa nese mravní ponaučení o vině a trestu, jak už to u balad bývá, a navíc je v půvabném erbenovském provedení. ,,A sovy ti vyklovou oči!" Příjemně brutální... ()

Astaroth12

Jednu tehulku prišli navštíviť viaceré kamarátky aby ju potešili v jej samote.Ale je tam dusna atmosféra,lebo sa tam rozoberajú osobné vzťahy.Boli tu scénky kde som sa strácal ale podla mňa to nieje chyba vo mne ale v scenári.Potom ich tam začal niekto zabíjať konečne.Pár scén tu bolo neskutočne nezmyselných a rozpisovať ich by bolo na dlho.Tento film je totálny trapas čo sa týka spracovania,prevedenia a predvídateľnosti.Za pár minút čo sledujete tento film je jasné že kto je tá suka.Postavy sa chovali presne tak aby zomreli.Čisto primitívny film zo všetkým čo stým súvisí. ()

• Scénář je volně inspirován skutečnými událostmi, které se staly v Pirque v Chile v roce 2007. (hladass)