Putování k planetám (TV seriál)

• Česko

A Traveler's Guide to the Planets

Dokumentární

Austrálie, 2010, 45 min

Chris Herd

Dokument o planetách sluneční soustavy pojatý jako průvodce, od toho i ten název. Tento styl se mi líbí a také se z něj dozvídáme i jiné informace, než v ostatních dokumentech. Primárně je určen pro lidi, kteří o planetách nic neví, jelikož jsou zde zmíněné i základní informace, ale i zkušenější diváci zde naleznou mnoho informací. U plynných planet se mi díly zdály poněkud slabší, ale není to tím, že k nim není co říct tak je řeč hlavně zaměřená na měsíce, jelikož díl o Jupiteru se mi líbil. A díl o Plutu ten se úplně vymyká, ale je fajný. Hodnocení: 80/100.(3.6.2015)

Obecně dokumenty o vesmíru mě baví, ty z dílny BBC jsou asi TOP, ale tohle je taky velmi solidní.(11.4.2017)

Veľmi pekné obrázky, zaujímavé informácie i vedecké fakty. Červený Mars, obrovský Jupiter, nádherný Saturn atď. Pre fanúšikov astronómie ako stvorené. Plus sem tam nejaká fikcia, čo by bolo keby sme tam boli.(15.11.2016)

"Ještě nikdy nebyla vhodnější doba na odvážnou výpravu tam, kam se ještě žádný člověk nevypravil. Pojďme ve stopách našich robotických průzkumníků a navštivme planety sluneční soustavy!" Šestidílný dokumentární seriál o planetách pod hlavičkou National Geographic. Jednotlivé díly jsou: 1 - Jupiter, 2 - Saturn, 3 - Merkur a Venuše, 4 - Mars, 5 - Neptun a Uran, 6 - Pluto a ještě dále(8.6.2011)

Skvělé(1.7.2012)