Mere Brother Ki Dulhan

Sohail Sen

Aditya Chopra, Yash Chopra

Scénografie:

Shruti Gupte

Zápletka není ničím nová, od začátku jasnému závěru předchází nespočet peripetií, jak tomu (zvláště) u indických svatebních filmů bývá. Herectví je přepálené od začátku do konce, je to ale stylizované jako takový crazy film, tudíž je to nejspíš žádané, aby člověk dostával jednoduché podněty k reakcím. Komedie ideální na večery, když potřebujete něco úderného, jednoznačného. jednoduchého a pozitivního. I když člověk vypne a přijde o nějakou ze zápletek, stále je velká pravděpodobnost, že bez problému naváže na zbylý děj. Film pusťte, sebe vypněte.(8.6.2014)

Nevěsta mého bratra? Ale ano, o základní příběh tu nejde, ale jednoduše je to dokonalá zábava. Katrina jako nenapravitelná rebelka, Imran jako Jiřík z pohádky o Zlatovlásce ;) Společně jeden z nejzábavnějších párů, který se našel až když už to bylo skutečně nutné. Ona má v sobě potenciál rockové hvězdy, on je proklatě stydlivý, až je to sexy. Zábava od začátku do konce, nepochybuji o opakovací hodně, také pro to, že odkazů na jiné filmy a osobnosti bylo nebývale mnoho a mohu pořád objevovat nové a nové. Nadto Katrina je skutečně v každém záběru pastvou pro oko a její eskapády potěší každého, kdo si cení vlastní svobody.(14.1.2012)

• Niktorius

Víceméně podprůměrná komedie, která sice obsahuje prakticky všechny masala ingredience (včetně odkazů na jiné filmy, které jsou zde ovšem otravně okaté, aby je náhodou někdo nepřehlédl), avšak jejich vůně je žel dosti vyčpělá. Dvě hvězdičky ale dávám za dvě velké přednosti, jaké tomu filmu nikdo upřít nemůže: 1.) Velmi chytlavé písně i klipy k nim 2.) Skutečnost, že u většiny záběrů s Katrinou Kaif se dá vyhonit.(31.10.2011)

Luv sa po divokej hádke rozišiel so svojou dlhoročnou priateľkou a hneď požiadal svojho mladšieho brata Kusha, aby mu v Indii našiel nevestu (dievčatá v Londýne sú naňho priveľa). Namiesto tradičnej, tichej a pokornej dievčiny nakoniec nájde slobodobyseľnú Dimple. Vlastne sa mu ozve jej otec, ktorému sa zapáčil inzerát v novinách. Obidve rodiny sa stretnú, Luv i Dimple si sú navzájom sympatickí, takže nezostáva nič iné len prichystať zásnuby, svadbu a privítať ženícha, keď príde z Londýna. ***** O čom asi môže byť film s názvom "Bratova nevesta?" Žeby o tom, ako sa Kush (Imran Khan) zaľúbi do dievčaťa, ktoré našiel pre svojho brata? Presne tak! Ale že sa ani minútu... nie, ani sekundu nebudem nudiť, to som nečakala. Vedela som, že sa mi film bude páčiť. Imran a Ali sú momentálne moje najväčšie platonické lásky, upútavka bola zábavná, hudba chytľavá. Ohlas od divákov bol tiež pozitívny. Hoci Katrina vyzerala v ukážkach trochu prehnane, vo filme hrala prirodzene a bola zlatá od začiatku do konca. Ali Abbas Zafar, teším sa na tvoj ďalší film. Veľmi. :) ***** Oh, a John Abraham sa tam mihne len na 5 sekúnd :D ***** PS: Čo sa kolega Niktorius tak krásne poeticky snažil povedať bolo, že Katrina vyzerala krásne... Recenzia(13.10.2011)

Spiklenci Forever. - Délka filmu je pro mě vždycky kritická, přeci jenom dvě a půl hodiny jsou dost. Ale zase když se člověk na to psychicky připraví, je to něco jako dobrodružství. Tenhle film mě nadchnul mnohem více než ty tři indické, co jsem viděl předtím, protože herci byli sympatičtí (snad úplně všichni), moc pěkné melodické songy i choreografie k nim a při spikleneckých rozhovorech Kushe a Dimple jsem občas musel dát pauzu abych se dosmál. Trošku mi tady chybělo více těch tradičních indických kostýmků, protože hlavní hrdinové byli většinou světoběžníci (rozuměj byli v Londýně) a děj se odehrával ve větších městech, ne na venkově. Ale i tak nemůžu dát méně než 4 hvězdičky, protože jsem se vážně dobře bavil (hlavně posledních cca 20 minut).(13.5.2013)