Mere Brother Ki Dulhan

Sohail Sen

Aditya Chopra, Yash Chopra

Scénografie:

Shruti Gupte

Velmi lehká komedie s předem jasným dějem, zejména druhá polovina už klesá pod průměr. Nicméně většina scén je naprosto úchvatných, včetně představitelky hlavní role, na kterou se opravdu příjemně dívá. Stejně tak jsou zábavná taneční čísla a hudba má rytmus, který nenechá vydechnout. Zkrátka jsem se nenudil a poctivě a nenuceně bavil.(9.4.2012)

Spiklenci Forever. - Délka filmu je pro mě vždycky kritická, přeci jenom dvě a půl hodiny jsou dost. Ale zase když se člověk na to psychicky připraví, je to něco jako dobrodružství. Tenhle film mě nadchnul mnohem více než ty tři indické, co jsem viděl předtím, protože herci byli sympatičtí (snad úplně všichni), moc pěkné melodické songy i choreografie k nim a při spikleneckých rozhovorech Kushe a Dimple jsem občas musel dát pauzu abych se dosmál. Trošku mi tady chybělo více těch tradičních indických kostýmků, protože hlavní hrdinové byli většinou světoběžníci (rozuměj byli v Londýně) a děj se odehrával ve větších městech, ne na venkově. Ale i tak nemůžu dát méně než 4 hvězdičky, protože jsem se vážně dobře bavil (hlavně posledních cca 20 minut).(13.5.2013)

Komédia ako od Shakespeara, ktorý rovnako obľuboval takéto "Amorove rošády". Po scenáristickej stránke naozaj výborné, len oveľa viac by tomu sedelo nejaké dramatickejšie podanie a nie tento komediálny nádych. Ale tak aj v takejto forme to malo svoje čaro, hoci nie až také veľké. Imran Khan a Katrina Kaif boli skvelou dvojkou, ktorá rozbehla celý kolotoč udalostí, teda samozrejme za účasti Amorových šípov. Ale inak postava Luva mi bola dosť nesympatická, fakt taký bezohľadný egoista. Netuším čo na ňom mohla Pia vidieť. Zato medzi Kushom a Dimple to pekne od začiatku iskrilo.(22.1.2015)

Luv sa po divokej hádke rozišiel so svojou dlhoročnou priateľkou a hneď požiadal svojho mladšieho brata Kusha, aby mu v Indii našiel nevestu (dievčatá v Londýne sú naňho priveľa). Namiesto tradičnej, tichej a pokornej dievčiny nakoniec nájde slobodobyseľnú Dimple. Vlastne sa mu ozve jej otec, ktorému sa zapáčil inzerát v novinách. Obidve rodiny sa stretnú, Luv i Dimple si sú navzájom sympatickí, takže nezostáva nič iné len prichystať zásnuby, svadbu a privítať ženícha, keď príde z Londýna. ***** O čom asi môže byť film s názvom "Bratova nevesta?" Žeby o tom, ako sa Kush (Imran Khan) zaľúbi do dievčaťa, ktoré našiel pre svojho brata? Presne tak! Ale že sa ani minútu... nie, ani sekundu nebudem nudiť, to som nečakala. Vedela som, že sa mi film bude páčiť. Imran a Ali sú momentálne moje najväčšie platonické lásky, upútavka bola zábavná, hudba chytľavá. Ohlas od divákov bol tiež pozitívny. Hoci Katrina vyzerala v ukážkach trochu prehnane, vo filme hrala prirodzene a bola zlatá od začiatku do konca. Ali Abbas Zafar, teším sa na tvoj ďalší film. Veľmi. :) ***** Oh, a John Abraham sa tam mihne len na 5 sekúnd :D ***** PS: Čo sa kolega Niktorius tak krásne poeticky snažil povedať bolo, že Katrina vyzerala krásne... Recenzia(13.10.2011)

• Niktorius

Víceméně podprůměrná komedie, která sice obsahuje prakticky všechny masala ingredience (včetně odkazů na jiné filmy, které jsou zde ovšem otravně okaté, aby je náhodou někdo nepřehlédl), avšak jejich vůně je žel dosti vyčpělá. Dvě hvězdičky ale dávám za dvě velké přednosti, jaké tomu filmu nikdo upřít nemůže: 1.) Velmi chytlavé písně i klipy k nim 2.) Skutečnost, že u většiny záběrů s Katrinou Kaif se dá vyhonit.(31.10.2011)