Nula

• Austrálie Zero
všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný / Drama
Austrálie, 2010, 13 min

Může se z ničeho stát něco důležitého? Tuto otázku se pokusí zodpovědět krátký snímek o panáčkovi s číslem nula, který je ve společnosti vyšších čísel utlačován a marně pátrá po smyslu života. (DaUr)

xxmartinxx

Nula si našla svojí nulu a místo aby se společně proti fašizujícímu systému postavily, se dokonale podřídily jeho pravidlům a dokonce stanuly v jeho čele. I přes krásnou atmosféru tohohle kraťasu bych nezapomínal na jeho pochybné vyznění, které jistě nebylo myšleno špatně, ale v důsledku své nedomyšlenosti špatné je. ()

Stanislaus

"How can nothing be something?" Nula je pochmurně laděná sociální hříčka, v níž čísla reprezentují postavení jednotlivců ve společnosti, což by se dalo v (nejen) dnešní době přenést na cokoliv - ať už na pohlaví, rasu či sexuální orientaci. Až na poněkud bizarní konec nabízí Nula silný příběh ze života a vedle toho zaujme i svým vizuálním ztvárněním. ()

Dydzej

Celkem povedený kraťas s hezkou originální animací o životě nuly ve světě, kde vyšší číslo znamená vyšší důležitost ve společnosti. Několikrát jsem se ve filmu zamyslel nad tím, jaký podklad byl inspirací autorům. Měl jsem pocit jakoby to charakterizovalo částečně i ten náš svět. Snímku bych vytkl jen matematický non-sense na konci. Jelikož byl však zároveň pointou, asi to ani nešlo udělat jinak. 7/10 ()

Jara.Cimrman.jr

"Někdy se Nula cítí být mnohem větším číslem." Tak tohle je poměrně vtipná matematická hříčka, ve které se Nula mohl stát dokonce záporným číslem, ale pak to dopadlo podle jiného vzorce. Mne přitom tedy ukrutně nebavil pohled na ty mimořádně odpudivé postavičky a tak jsem si z toho nakonec odnesl známé poučení, že sex je zábava chudých a proto se na světě množí Nuly rekordním tempem, zatímco vyšší čísla vymírají při budování kariér. ()

whack

Po prvom srdcervúcom zhliadnutí prišlo s druhým pozretím vytriezvenie. Snímok ukazuje nuly, ktorými vyššie čísla (ľudia s vyšším sociálnym a finančným statusom) pohŕdajú. Zmení sa to v momente, kedy sa im narodí dieťa. Výsledok: ste nuly a ľudia vami pohŕdajú takými, akí ste? Staňte sa takými, akí sú oni! Zle... ()

• Krátkometrážny film Nula bol preložený do viac než 40 rôznych jazykov, bol nominovaný na viacero cien za krátkometrážny či animovaný film a diváci ho mohli vidieť celkovo až na 50 filmových festivaloch. (MikaelSVK)