Nula (neoficiální název)

Zero

Krátkometrážní / Animovaný / Drama

Austrálie, 2010, 13 min

Christopher Kezelos

Veľmi pekný nápad na film, avšak spracovaný bol poriadne divoko a záver som naozaj nečakal (i keď mi tá divotvarosť prišla trochu zbytočná). Video bolo nesené v duchu: "Všetci ľudia sú si rovní, ale niektorí sú si rovnejší". Austrálsky režisér Kezelos má naozaj celkom dobré nápady, jeho druhý film The Maker bol tiež hodne zaujímavý, a môžme sa tešiť, čo vymyslí ako ďalšie.(9.7.2013)

[[ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]] ve zkratce: další hledání smyslu života je tentokrát hezky vlněné. Všechno to bylo fajnové, ale konec mě dorazil a smysluplnost dostala na prdel. Tím u mě padnul jen na 3 hvězdy. Já to viděl tady, i když s českými titulky, či dokonce slovenským dabingem je to na více místech.(27.1.2016)

Bezva animace s voodoo panenkama a výborné popíchnutí kastovního uspořádání společnosti, ale! způsob toho popíchnutí byl... no čekal bych něco uvěřitelnějšího . Mně je jasný, že když je ve společnosti menšinová skupina, která je běžně braná většinou za gumy a přetrhdíla, tak že každej v tý menšině nemusí být takovej. A I když je třeba ta generalizace hodně často potvrzovaná, tak by člověk neměl bejt předpojatej. Ale to co se tam stalo na mě bylo možná moc... A proto určitě ne 5.(31.3.2012)

Příběh ukazuje postavení lidí ve společnosti podle čísel. Čím větší, tím lepší. Znamená to ale, že ten kdo má nulu má být zatracen? Krátká loutková animovaná povídka hodně útočí na city a zároveň vyobrazuje život takový jaký skutečně je. Je však osud každého z nás postaven na osudu či štěstí anebo pro lepší život musíme  něco udělat? Každopádně smysl života je jasný a byť ani tento příběh nijak nenapoví, jeho konec dokáže naladit na lepší myšlenky a nade všemu se povznést. Loutky vyrobené jakoby z klubíček vlny je zajímavý počin, který artovému pojetí dodává zajímavou výtvarnou obrazotvornost. Dokonce i pevně vyobrazují charaktery postav, které jsou skutečně nedílnou součástí našeho života. Myšlenka celé povídky je daná a kdo ji pochopí, snad mu i v životě něco přinese.(20.11.2015)

"Někdy se Nula cítí být mnohem větším číslem." Tak tohle je poměrně vtipná matematická hříčka, ve které se Nula mohl stát dokonce záporným číslem, ale pak to dopadlo podle jiného vzorce. Mne přitom tedy ukrutně nebavil pohled na ty mimořádně odpudivé postavičky a tak jsem si z toho nakonec odnesl známé poučení, že sex je zábava chudých a proto se na světě množí Nuly rekordním tempem, zatímco vyšší čísla vymírají při budování kariér.(25.1.2016)