• Krátkometrážní

SMS (2015) (studentský film)

Podľa mňa jeden z najlepších krátkometrážnych filmov aký som kedy videl. Perfektné herecké obsadenie, dychberúce herecké výkony, dokonalý strih: to je len špička ľadovca. Je vidno, že režisér má pred sebou veľmi úspešnú kariéru a už teraz sa teším na jeho ďalšie filmy. K videniu tu.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Námet je veľmi zaujímavý, dá sa povedať, že vďaka nemu (a reklamám v Londýnskom metre) som sa k seriálu dostal. Dej je rovnako zaujímavý, takmer každá časť skončila cliffhangerom, pričom som musel vedieť čo sa stane ďalej (rovnaký pocit som mal pri pozeraní Flashforward). No čo ma aspoň na prvej sérii odradilo/nahnevalo, je skutočnosť, že nebola nijako podstatne ukončená. Nemusel sa uzatvoriť celý dej, ale aspoň dôležité aspekty sa mohli uzatvoriť, alebo aspoň vysvetliť. K tomu sa mi občas zdalo, že scény sú akosi divne postrihané. Seriálu dávam do budúcnosti veľkú nádej, možno aj do mojej TOP10, zatiaľ sa však musí uspokojiť s tromi hviezdičkami. Alexa Davalos - Juliana Crain /:/ Rupert Evans - Frank Frink /:/ Luke Kleintank - Joe Blake /:/ DJ Qualls - Ed McCarthy /:/ Joel de la Fuente - Inspector Kido /:/ Cary-Hiroyuki Tagawa - Nobusuke Tagomi /:/ Rufus Sewell - Obergruppenführer John Smith /:/ Carsten Norgaard - Rudolph Wegener /:/ Rick Worthy - Lem Washington /:/ Brennan Brown - Robert Childan /:/ Neal Bledsoe - Captain Connolly /:/ Ray Proscia - Reinhard Heydrich /:/ Burn Gorman - The Marshal

Elysium (2013)

Počas pozerania som si hovoril, že tí roboti vyzerajú ako od Blomkampa, a po dopozeraní som zistil, že to skutočne režíroval on, paráda. Už jeho District 9 bol fajn a Elysium nepovažujem za prepadák, takže od tohtoročného Chappieho si môžem sľubovať čosi viac. Čo sa týka hercov, priestor na vyniknutie mali Matt Damon, Alice Braga, prípadne aj Jodie Foster, no Sharlto Copley bol naj, tá jeho juhoafrická angličtina bola parádna. Len škoda, že som sa nedíval tak pozorne, aby som stihol zahliadnut Michaela Shanksa. Matt Damon - Max /:/ Jodie Foster - Delacourt /:/ Sharlto Copley - Kruger /:/ Alice Braga - Frey /:/ Diego Luna - Julio /:/ Wagner Moura - Spider /:/ William Fichtner - John Carlyle /:/ Emma Tremblay - Matilda

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Dumb & Dumber sa mi neskutočne páčil (aj keď možno to bolo z toho dôvodu, že smo ho videl ešte ako malý fagan), no Dumb and Dumber To nebol práve najlepší. Tých pár vtipov, ktoré sa podarili, nedokázali vykompenzovať trápnosť a nudu z celkového zážitku, a ja som sa musel trošku premáhať, aby som to nevypol predčasne. Jim Carrey bol jediným svetlým bodom vo filme. Jim Carrey - Lloyd Christmas /:/ Jeff Daniels - Harry Dunne /:/ Rob Riggle - Travis / Captain Lippincott /:/ Laurie Holden - Adele /:/ Rachel Melvin - Penny /:/ Steve Tom - Dr. Pinchelow /:/ Kathleen Turner - Fraida Felcher /:/ Tembi Locke - Dr. Walcott

Red 2 (2013)

Veľakrát to býva tak, že druhé pokračovanie už sa ťažko vyrovná prvej časti, a príkladom je aj RED 2. Síce tu bolo viac hereckých és (Anthony Hopkins bol zlatým klincom), príbehom a vtipnými momentami tento film zaostával. Na druhej strane, veľmi sa mi páčili prechody medzi jednotlivými mestami a potešila ma prítomnosť Neala McDonougha. Bruce Willis - Frank Moses /:/ John Malkovich - Marvin /:/ Mary-Louise Parker - Sarah /:/ Helen Mirren - Victoria /:/ Anthony Hopkins - Bailey /:/ Byung-hun Lee - Han Cho Bai /:/ Catherine Zeta-Jones - Katja /:/ Neal McDonough - Jack Horton /:/ David Thewlis - The Frog /:/ Garrick Hagon - Davis /:/ Tim Pigott-Smith - Director Philips /:/ Brian Cox - Ivan

Derek (2013) (seriál)

Derek nie je takým typickým komediálnym seriálom, ako napríklad Big Bang Theory alebo Friends. Priveľa vtipných scénok tu nenájdeme (o drvivú väčšinu sa stará Kev), no hrá viac na city - najmä posledná časť prvej série. Pri tých dvanástich častiach som si ale hrdinov obľúbil a trochu ma aj mrzí, že seriál končí, pretože Ricky Gervais bol úplne prefektný. Ricky Gervais - Derek /:/ Kerry Godliman - Hannah /:/ David Earl - Kev /:/ Karl Pilkington - Dougie /:/ Brett Goldstein - Tom /:/ Holli Dempsey - Vicky /:/ Colin Hoult - Geoff /:/ Tony Rohr - Anthony

Interstellar (2014)

Kedysi som o tomto filme čítal, že "This movie is so deep, you can see Adele rolling into it". Po vzhliahnutí si však myslím, že od Nolana sú oveľa mindfuckovejšie Inception, The Prestige alebo aj Memento, a teda svoj rebríček top filmov 2014 (Guardians of the Galaxy, Gone Girl, Kingsman, Whiplash a The Imitation Game) sa zatiaľ nemení. Na druhej strane, film mi aj napriek svojej dĺžke plynul veľmi rýchlo.Nepoužitie zeleného plátna a plná podpora od NASA čo sa týka fyzikálnych zákonov uchovaných vo filme celkovému zážitku iba pridávajú. Na záver pridám už len vtipný obrázok o Interspari. Matthew McConaughey - Cooper /:/ Anne Hathaway - Brand /:/ Michael Caine - Professor Brand /:/ David Gyasi - Romilly /:/ Mackenzie Foy - young Murph /:/ Timothée Chalamet - young Tom /:/ Jessica Chastain - Murph /:/ Casey Affleck - Tom /:/ John Lithgow - Donald /:/ Wes Bentley - Doyle /:/ Josh Stewart - CASE /:/ Bill Irwin - TARS /:/ Topher Grace - Getty /:/ Matt Damon - Mann

Univerzální uklízečka (2005)

Zachráni Mr.Bean svoju rodinu pred krvilačnou Minervou McGonagallovou? Aj tak by sa dal popísať tento film, z ktorého ma najviac zaujala myšlienka, čo by sa asi stalo, keby Goodfellowovci mali za suseda Johna Wicka (pochopili ste ten vtip?)? Z filmu sa mi najmenej páčil nevyužitý potenciál Rowana Atkinsona (najmenej vtipná postava), najviac jednoznačne Tamsin Egerton a vtipný bol aj Patrick Swayze v tangáčoch. A k tomu v jednej scéne bolo vidieť ABB vesty, no paráda! Škoda, že som sa zasmial iba zopárkrát. Rowan Atkinson - Walter Goodfellow /:/ Kristin Scott Thomas - Gloria Goodfellow /:/ Maggie Smith - Grace Hawkins /:/ Patrick Swayze - Lance /:/ Tamsin Egerton - Holly Goodfellow /:/ Toby Parkes - Petey Goodfellow /:/ Liz Smith - Mrs. Parker /:/ Emilia Fox - Rosie Jones

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Celkovo som od filmu očakával asi trošku viac, pretože väčšina vtipných scén bola už v traileri, no nedá sa mi povedať, že by ma film nudil. Práve naopak, štyria tučniaci boli podarení, a aj ich noví priatelia a nepriatelia boli fajn. Na klasický Madagascar to síce nemá, ale rozhodne sa je, aj vďaka dabingu taký és ako Benedict Cumberbatch alebo Ken Jeong, na čo dívať. Tom McGrath - Skipper /:/ Chris Miller - Kowalski /:/ Christopher Knights - Private /:/ Conrad Vernon - Rico /:/ John Malkovich - Dave /:/ Benedict Cumberbatch - Classified /:/ Ken Jeong - Short Fuse /:/ Annet Mahendru - Eva /:/ Peter Stormare - Corporal

John Wick (2014)

Zaujíma ma, či to medzi profíkmi zabijakmi naozaj funguje tak, ako bolo zobrazené v tomto filme. Keanu Reaves je nestarnúci, ale ako John Wick sa mi páčil oveľa menej ako Neo. Viac priestoru vo filme mi chýbalo pre Alfieho Allena a Adrianne Palicki. No najviac nastarý som bol, keď zabili toho krásneho psíčka. Celkovo je to teda taký kúsok lepši priemerný akčný film. Keanu Reeves - John Wick /:/ Michael Nyqvist - Viggo Tarasov /:/ Alfie Allen - Iosef Tarasov /:/ Willem Dafoe - Marcus /:/ Dean Winters - Avi /:/ Adrianne Palicki - Ms. Perkins /:/ Lance Reddick - Hotel Manager /:/ Bridget Moynahan - Helen /:/ John Leguizamo - Aureilo /:/ Clarke Peters - Harry

Ovládací panel
7 bodů