Nula

(neoficiální název)
  • Austrálie Zero
Krátkometrážní / Animovaný / Drama
Austrálie, 2010, 13 min

Může se z ničeho stát něco důležitého? Tuto otázku se pokusí zodpovědět krátký snímek o panáčkovi s číslem nula, který je ve společnosti vyšších čísel utlačován a marně pátrá po smyslu života. (DaUr)

Phoeniyx

Krásná animace já si myslel že stvoří 10 a on nelenil a stvořil rovnou nekonečno. Povedené ale smutná ukázka jak to chodí i v běžném životě. ()

Gelaos

Pět hvězdiček? Pro takovouhle primitvnost fakt ne. Čtyři hvězdičky? Za takovéhle emoční vydírání ani omylem. Tři hvězdičky? Za klubíčka a stokrát omílané klišé? Ale je pravda, že animaci to má hezkou (+1*) a upozorňuje to, že společnost není dokonalá (+1*). Avšak stále je to pouze tuctová a svět na černobílo malující SJW báchorka s dost nedomyšlenou (=pitomou) pointou. Sice se základní myšlenkou filmu (tj. nediskriminujme druhé) souhlasím, ale tady se z vaničky s vodou vylilo i dítě. ()

Thimpu

Umělecké zpracování na jedničku, zároveň příběh podává zajímavou romantickou zápletku. Mě se ten filmek líbil - hlavně ležatá osmička na konci mě mile překvapila, i když byla hodně předvídatelná. Líbí se mi i téma tohoto filmu - "Je možné udělat z ničeho aspoň něco?" Trochu mi to připomíná skoro nějaký reklamní slogan. Pět hvězd ale ne - přece mě tolik tenhle snímek do křesla nijak obzvlášť nepoložil. ()

JackieD

Jeden z nejlepších krátkometrážáků co jsem kdy viděla. Nemám ráda happyendy, ale tady mi ani nevadil. Předvídatelný děj mi nevadil taky, prostě to mělo myšlenku, animace je originální a dobře provedená, dojemnost přiměřená - prostě super. ()

burg

Už kvůli té animaci stojí za to se podívat. A ten konec, ten se přiznám, že jsem vůbec nečekal... ()

Sadova302b50

Velmi dobrá animace, jímavá hudba i příběh s hezkou pointou. Dala bych čtyři hvězdy, ale za použití mých oblíbených klubíček nadhodnotím a zvedám hvězdu nahoru. Jinak slušných 85%. ()