Nula

(neoficiální název)
  • Austrálie Zero
Krátkometrážní / Animovaný / Drama
Austrálie, 2010, 13 min

Může se z ničeho stát něco důležitého? Tuto otázku se pokusí zodpovědět krátký snímek o panáčkovi s číslem nula, který je ve společnosti vyšších čísel utlačován a marně pátrá po smyslu života. (DaUr)

MickeyStuma

Příběh ukazuje postavení lidí ve společnosti podle čísel. Čím větší, tím lepší. Znamená to ale, že ten kdo má nulu má být zatracen? Krátká loutková animovaná povídka hodně útočí na city a zároveň vyobrazuje život takový jaký skutečně je. Je však osud každého z nás postaven na osudu či štěstí anebo pro lepší život musíme  něco udělat? Každopádně smysl života je jasný a byť ani tento příběh nijak nenapoví, jeho konec dokáže naladit na lepší myšlenky a nade všemu se povznést. Loutky vyrobené jakoby z klubíček vlny je zajímavý počin, který artovému pojetí dodává zajímavou výtvarnou obrazotvornost. Dokonce i pevně vyobrazují charaktery postav, které jsou skutečně nedílnou součástí našeho života. Myšlenka celé povídky je daná a kdo ji pochopí, snad mu i v životě něco přinese. ()

redwik

Veľmi pekný nápad na film, avšak spracovaný bol poriadne divoko a záver som naozaj nečakal (i keď mi tá divotvarosť prišla trochu zbytočná). Video bolo nesené v duchu: "Všetci ľudia sú si rovní, ale niektorí sú si rovnejší". Austrálsky režisér Kezelos má naozaj celkom dobré nápady, jeho druhý film The Maker bol tiež hodne zaujímavý, a môžme sa tešiť, čo vymyslí ako ďalšie. ()

Lobotommy

Bezva animace s voodoo panenkama a výborné popíchnutí kastovního uspořádání společnosti, ale! způsob toho popíchnutí byl... no čekal bych něco uvěřitelnějšího . Mně je jasný, že když je ve společnosti menšinová skupina, která je běžně braná většinou za gumy a přetrhdíla, tak že každej v tý menšině nemusí být takovej. A I když je třeba ta generalizace hodně často potvrzovaná, tak by člověk neměl bejt předpojatej. Ale to co se tam stalo na mě bylo možná moc... A proto určitě ne 5. ()

Anianna

Výborná animace, působivá hra se světlem. Číslo jako nástroj ke stigmatizování jedince vidím v animovaném filmu poprvé, ale obecně to není nic až tak originálního. Co se mi ovšem opravdu líbilo, byla ta pointa/nepointa. Je lepší být přehlíženou nulou nebo siamským dvojčetem, které bude vždycky středem pozornosti? Louže nebo bláto? Pan Kezelos, zdá se, má více démonů (viz film Allure). ()

yaqwsx

Z tohoto snímku si budu dlouho pamatovat 1 věc - aniamci. Ta se skutečně povedla. Ovšem příběh... Je natahovaný a celkem i předvídatelný. Kdyby... ()

Palisander

Tento filmík strčí do vrecka slušnú kopu dystopických veľkorozpočťákov. Body plus za zľahka absurdne šťastný koniec. Originálne. ()

OK11

Film úplně postrádající hlavu a patu. Přestože obdivuji animace takového typu, tento filmík se mi znelíbil svojí délkou (ano, je moc dlouhý) a nesmyslností. Škoda jen, že z takového perfektního námětu dostali tak málo. Navíc mi to připomíná animák "Nine", tak doufám, že se neopičí, poněvadž to by byl jasný "odpad". Takhle dávám jednu étoilku za snahu a snad i za nějaký ten minimální přínos krátkometrážním filmům. Koneckonců, kdyby nebyly takové sračky, s čím bychom pak porovnávali perfektní Pixaráky? :) ()

HAssAN

hm spoiler? nula je krasne cislo, strasne zbytocny komentar a siamske dvojicky... chore, clovek je rad ze ma zdrave dieta a nie oslavovat draka. ()