Nula

(neoficiální název)
  • Austrálie Zero
Krátkometrážní / Animovaný / Drama
Austrálie, 2010, 13 min

Může se z ničeho stát něco důležitého? Tuto otázku se pokusí zodpovědět krátký snímek o panáčkovi s číslem nula, který je ve společnosti vyšších čísel utlačován a marně pátrá po smyslu života. (DaUr)

esopesokeso

Nikdy som neveril na osud, ale vždy som si pokladal otázku, či nie je už niekto hneď po narodení odsúdený na tragický trápny zánik. Mnoho úspešných vraví , že každý je strojca vlastného šťastia, a tvrdí to hlavne ten, komu sa darí veľmi dobre. A dobrý mrav káže, že každému treba nadeliť podľa zásluh: dobrému aj zlému. No, a hlavne tomu zlému, hlavne zlému, veru zlému! Takému, čo ma na čele napísané "udri si". A pri tom všetci chceme byť tí dobrí, ale musíme predsa na niekoho nadávať, aby sme nemuseli na seba. Potrebujeme to! Sme hovada a je mi to občas veľmi ľúto. Ale zas mi to nemôže byť ľúto až príliš, aby som nemusel byť zákonom džungle zjedený jak chudák Ježíš alebo Lenin, ktorého nakoniec vypchali. Ako nám ukazuje tento kraťas, tak netreba dávať všetko na klinec, lebo aj nula, ktorá si je svojej nulovosti vedomá, môže zmeniť svet.... Trebárs jedného dňa sa hodiť na granát, aby ma zachránila...hlavne nestrácať nádej! ()

JohnMiller

Celkom podarená kritika hierarchického usporiadania spoločnosti. A aj skvelá stop-motion animácia ma celkom bavila. Figúrky z klbka boli celkom milé. Melancholická atmosféra sa tiahla celou snímkou, u mladých slečien to iste vyvoláva depresívne stavy ale zase na druhú stranu, záver im zase vháňa slzy do očí. Záver bol síce nápaditý ale na mňa moc rozprávkovo naivný. ()

hhannie

V Zero jsou bohužel vidět všechny negativní vlatnostni lidí včetně té snad nejhorší: předsudků. Příběh zde měl šťastný konec, ale ne vždy tomu ve skutečném životě tak bývá.. Co se týče animace - ta mě opět uchvátila a výběrem woodoo panenek se režisér trefil přímo do mého gusta. Chci více krátkých filmů od Christophera Kezelose! ()

easaque

[[ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]] ve zkratce: další hledání smyslu života je tentokrát hezky vlněné. Všechno to bylo fajnové, ale konec mě dorazil a smysluplnost dostala na prdel. Tím u mě padnul jen na 3 hvězdy. Já to viděl tady, i když s českými titulky, či dokonce slovenským dabingem je to na více místech. ()

SallyZen

Velice milý a moc hezký krátkometrážní film, který celou dobu není zrovna pozitivní, ale na konci Vám vykouzlí úsměv na tváři. Každý by měl najít smysl, proč žít a nikdo by neměl být utlačován. Jedním slovem - nádhera. 80% ()

Estrellita

Tohle je prostě parádní ukázka skvělého krátkometrážního animáčku. Obsahuje všechno - krásnou animaci, dobrý příběh, nepříliš zbytečných keců a perfektní nepředvídatelný konec. Nemám co vytknout! ()

DaUr

Solidní animace podkreslená příjemnou hudbou, jejíž hlavní myšlenka ale není pranic originální, což krátkometrážní snímek vyžaduje. Nenadchne, neurazí a během pár chvil upadne v zapomnění. ()

pytlik...

Moc hapijend to nemělo, jednou ta čísla stejně zjistí, že se nenarodilo nekonečno, ale mouka dvounulka v lepším případě, v horším pak wc. Pokud chce nula stvořit něco nekonečného, nemá se multiplikovat, ale má se spíš pokusit něco dělit - nejlíp ty, co se mu posmívali nejvíc. ()

Zagi20

Pěkný, ale bohužel strašně předvídatelný příběh o panáčkovy který nemá nic, najde lásku, a všechno se změní. Prostě klasika :) ()

orkadimenza

Povrchní rozdělení lidí podle čísel bylo od začátku velmi zajímavé přirovnání pro předsudky v životě a celkově mě příběh nic nemohoucí nuly zaujal. Ovšem díky matematické pointě nemůžu váhat s plným hodnocením a rozšiřováním tohoto kraťásku dál mezi lidi. ()

Rufete

"How can nothing... be something?" Tohle se mi hodně líbilo, panáčci z bavlnek vypadali roztomile. Ale opravdu jen vypadali, dobré jádro mělo pramálo z nich. Hodně to připomíná moderní svět (což byl nejspíš záměr). Ale i nula může v životě něco dokázat a může být o mnoho plodnější, než osmičky a devítky. Krásný kraťas. ()

IvcaSammet

Nádherný příběh, který mě naprosto dostal. Skvěle zpracované ... A navíc se v tomto krátkometrážním filmu docela dost vidím, takže o to dojemnější pro mě konec byl. Podle mě by tohle měl vidět úplně každý ... ()

bratr.Milan

Když se narodíte a celý život žijete jako nula, nezoufejte. Mohlo to být ještě horší, mohli jste se narodit jako záporné číslo. Nápad animáku je zajímavý, ale nemá to nějakou hlubší myšlenku. Je to jen motivační film pro ty, co jsou společností vytlačeni na okraj jako nuly. (Pozor spoiler!) Vždycky jsem si myslel, že když spojíte dvě nuly, výsledek je zase jen nula. Tvůrci tohoto loutkového snímku se nás snaží přesvědčit, že spojením dvou nul vznikne nekonečno. Zajímavá filozoficko matematická otázka. ()