Reverend, The

Neil Jones

Scénografie:

Felix Coles
  • ricci.s

Briti poriadne prekvapili, pretože takúto kokotinu som od nich nečakal. Pekná ukážka toho, ako sa dá posrať celkom vydarený námet, pre mňa dokonca jedna z najnezaujímavejších upírin (ak nerátam úplné amatérizmy), tak nudne podaná, že som sa len s vypätím všetkých síl dopracoval ku koncu. Dej sa točí okolo mladého farára, ktorého jednej noci pohryzie upírka a začne sa meniť. To je tak asi všetko. Vyše polovicu filmu sa nič nedeje, dozvedáme sa totiž len farárovo duševné rozpoloženie prostredníctvom jeho vnútorných monológov - akurát že mne bolo totálne u prdele, ako sa cíti. Potom začal podľa očakávania vraždiť, takže sa to o miniatúrny kúsok zlepšilo, no v konečnom dôsledku tam aj tak nebolo nič, čo by to vyťahovalo aspoň na slabý podpriemer. Jednu hviezdu za trochu tej krvi, ináč tu tvorcovia zbabrali úplne všetko, takže toto odporúčam naozaj len tým, ktorí sú zvedaví na vyslovene nepodarený britský horor.(10.8.2012)

• Wacoslav1

Ok. Takže Britové nejsou vždy zárukou kvality a Rutger Hauer už poslední dobou vůbec ne. Bohužel.0%(2.4.2014)