foto

Tamer Hassan

  • nar. 18.3.1968 (49 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tamer Hassan je herec, který vyrostl v Londýně, v drsné čtvrti New Cross. Na ulici se naučil boxu a fotbalu. Po zranění v boxu, se obrátil k řízení nočních klubů, restaurací a je nyní hrdým majitelem, předsedou a trenérem fotbalového klubu "Greenwich Borough" a také majitelem boxerského klubu "Eltham Gym".

Svoji filmovou kariéru začal v roce 1982 v TV seriálu COMIC STRIP PRESENTS, ale za první debut se spíše považuje menší role v seriálu POLDOVÉ (1984) a hned o dva roky později si zahrál v dalším dramatickém seriálu ze zdravotního prostředí CASUALITY (1986).

Později se začal zviditelňovat už v celovečerních filmech. v roce 2004 si zahrál rovnou ve čtyřech filmech. V Britské komedii THE CALCIUM KID s Orlandem Bloomem, kde si zahrál psychotického boxera. Ve filmu HOOLIGANS, který je z prostředí násílí. Zahrál si tu postavu Freda. V drama/komedii ŠMEJDI (hrál Villu) a nakonec menší roli v thrilleru PO KRK V EXTÁZI.

Rok poté si zahrál gangstera Charlieho v thrilleru BIZNIS a akčním filmu UTRŽENÝ ZE ŘETĚZU, kde hrál po boku takových hvězd jako Jet Li, Bob Hoskins nebo Morgan Freeman. Potom se objevil ještě ve snímcích 7 VTEŘIN s Wesleym Snipesem a ve filmu BATMAN ZAČÍNÁ. Také dostal svojí první hlavní roli v dokumentárním filmu HANNIBAL:NEPŘÍTEL ŘÍMA, kde si zahrál Hannibala. Dále se objevil v Britském thrilleru VÝCHODNÍ PŘÍSLIBY (2007) a Novozélandském horroru THE FERRYMAN (2007). V roce 2009 se ukázal ve snímcích GÓÓÓL III, PACH KRVE 3 a DEAD MAN RUNNING. Také si zahrál hlavní roli ve filmu CITY RATS po boku Dannyho Dyera s kterým si zahrál i v BIZNISU.

V roce 2010 se ukázal jako postava Matthewa ve filmu M.Vaughna KICK-ASS. Dále v kriminálce JACK FALLS (hrál Bosse) a v thrilleru THE LAST SEVEN, kde si zahrál vojáka Jacka. Ukázal se také v krimifilmu BONDE BY BLOOD a ve fantasy SOUBOJ TITÁNŮ (hrál Arese). V roce 2011 má zatím na svědomí roli v akčním snímku BLOOD OUT.

Tamer se také zabývá charitativní činností. Komunitou, která má kolem stovky dětí.

Jan "SallyZen" Salač

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace