Bakaláři 1997

Dobrá zpráva (E17)

(epizoda)
  • angličtina Good News (festivalový název)
Komedie / Krátkometrážní
Česko, 1997, 35 min

Dobrá zpráva je bakalářská povídka, která se odehrává na vesnici mezi rekreanty. Miroslav Donutil v hlavní roli znamenitě hraje muže, který si chvíli dělá plané naděje, že se změní politický vývoj, jenž se mu nelíbí. Tato povídka získala v roce 1997 cenu Trilobit za přínos původní televizní a filmové tvorbě. (oficiální text distributora)

FatimaO

Tuhle povídku bych - obzvlášť nyní - když je v parlamentu paní Semelová a jí podobní - pouštěla již na ZŠ dětem. Donutil hraje tak strašně přesvědčivě, že to bere dech. Jak na něj neplatí vůbec žádný racionální argument. Přesně jak na všechny jemu podobné. ()

sukov

Bohužel mám pocit, že v poslední době, jemu podobných přibývá. Povídka je vynikající a jak už jsem psal bohužel pořád aktuální. ()

bosonoh

Je snad nemožné na tomhle mistrovském kousku pánů Hřebejka a Jarchovského najít něco slabého. Já však největší úctu cítím před scénaristou. Tak skvěle podanou rétoriku všech těch "skalních" komunistů asi nenajdete. Ta nemožnost rozpoznat kde u nich hloupost začíná přerůstat v ubohou a lživou hru na překrucování těch nejjednoznačnějších faktů mi připomíná naše "třešničkáře" od lůzy až po "elitu" (bez ohledu na vzdělání a tituly). Kolik jste jich pane Jarchovský v životě musel potkat, aby jste to tak pečlivě odpozoroval? Dokonalosti by nebylo dosaženo samozřejmě díky skvělým výkonům všech herců. Mirosav Donutil je tak přesvědčivý, že mě dokonce přinutil k myšlence jestli tam někde uvnitř něho není také kousek "rudocha". Vím ale že je to "pouze" projev jeho herecké geniality. Povídka patří jednozančně k tomu nejlepšímu co u nás bylo kdy natočeno. Bez nejmenších pochybností: hodnocení nejvyšší. ()