Reklama

Reklama

Bakaláři 1997


Dobrá zpráva (E17)

(epizoda)
  • angličtina Good News (festivalový název)
Komedie / Krátkometrážní
Česko, 1997, 35 min

Obsahy(1)

Dobrá zpráva je bakalářská povídka, která se odehrává na vesnici mezi rekreanty. Miroslav Donutil v hlavní roli znamenitě hraje muže, který si chvíli dělá plané naděje, že se změní politický vývoj, jenž se mu nelíbí. Tato povídka získala v roce 1997 cenu Trilobit za přínos původní televizní a filmové tvorbě. (oficiální text distributora)

Recenze (63)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Trochu mi to připadá že jako Tarantino měl před Pulp Fiction své Reservoir Dogs, měl Hřebejk před legendárními Pelíšky toto. I herecké obsazení je dost obdobné - nehledě na autory předlohy. Jak Donutila nemusím, tady svého komanče zahrál naprosto dokonale. Oni mu tyhle role blbů nějak přirozeně sednou. Humor nedře, je přirozený, bohužel místy černý. Při pohledu na dnešní politickou scénu se děsím vědění, že ve vládě je spousta těch, kteří vzpomínají na tenkrát a nějaké to bratrské osvobození by se jim vlůbec nepříčilo. 4 lusky! * * * * ()

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mno, viděno dnešním pohledem (2013) je to poněkud slabé. Zvláště poté, co jsme si užili oné reálné svobody a poctivých politiků a sociálních zákonů a kdy všichni vládní zloději jsou pozavírání a komunistická strana demokraticky zakázaná. Jako sorry, je to sice zahrané dobře, ale je to jen pravicová agitka intelektuální kavárenské pražské vrstvy. Jenže dneska už si hodně lidí z komunistů legraci nedělá, ale naopak je ze zoufalství volí, protože tu nikdo jiný nezbyl, kdo by nabídl něco pozitivního. Realita je tak nějak jinde, a i ty „pravdy“ z této inscenace jsou trochu jinak, jinde a jiné. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Podobně jako v seriálu České století se stanete svědky Zabíjení (no, spíše vyprázdnění) soudruha - tentokráte šálkem dvakrát pražené brazilské kávy.. I přes přítomnost ostatních herců Donutilova one-man show, při které se střídavě smějete a máte chuť ho zliskat. Protože ideologie a lidský charakter jsou spojené nádoby, některé generace nikdy nevymřou.. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Miroslav Donutil exceluje v roli protivného komouše, který si na začátku devadesátých let stěžuje všem a na všechno. ŘEKNI MI FRANTO, CO TI V TOM DRUŽSTVU CHYBĚLO? NEBO MĚ CHCEŠ NASRAT???!!! Další mistrovský kousek Hřebejka a Jarchovského z povídkového cyklu na základě diváckých příběhů - Bakaláři. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

"Dobrý zprávy - dobrý kafe." "Dobrou noc." Čtyři roky po Šakalích letech se na tandem Hřebejk-Jarchovský začalo zvolna zapomínat. Další film se zdál být v nedohlednu, tak vzali zavděk příležitostí chopit se jednoho dílu Bakalářů. Kvůli tradičnímu problému - slabým diváckým námětům - zasáhli o něco víc, než bylo zvykem. A zatímco první dvě povídky si nikdo nepamatuje (i já bych rád zapomněl), z Dobré zprávy se zvolna stává tv evergreen jako Uspořená libra nebo Bohouš. Není divu. Excelentní souboj Donutila a Holubové nemá chybu. Špičkový film, i když jen půlhodinový. 100 % ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama