Život přede mnou

Romantický / Experimentální / Krátkometrážní

Česko, 2011, 40 min

Vít Zapletal

V ramci katedry rezie je tohle dilo docela uchazejici. V ramci jakyhokoliv jinyho kontextu je to do sebe zahledena, nudna a opakujici se etudka.(5.3.2013)

Pátrání ve vlastní hlavě solidně vystavěné, ale působí to až zbytečně redundantně a zdlouhavě. Je to víceméně pořád o tom samém vzorci - mám vstupní informace/vzpomínky, zpracuji je, interaguji s někým a dostanu nové informace, které zkonfrontuji s těmi, co mám a udělám revizi, a tak celých 40 minut dokola. Obecně moc nechápu, proč někdo tak moc a usilovně přemýšlí o někom, s kým strávil pouhopouhé dva měsíce. P.S.: Soundgarden mám taky rád.(5.7.2013)

...a šest hvězdiček dávám za informačně vyčerpávající komentář Andreasovi...:-)(16.2.2012)

U tohoto filmu na známky se mi nedaří (a ani nechce) řešit, jestli měly nebo neměly být verbalizované postoje tak tvrdě polopatistické, jestli měl nebo neměl hrdinův hlas znít stejně přirozeně jako obou partnerek, jestli jde o hloubku nebo o techniku, jestli je směřování a zakončení filmu opravdu nebo jen rádoby záhadné, zkrátka jestli je nebo není v právu už. nehru. Podstatné je, že výjmečně se moje dojmy shodují s Morieninými, a že film skvěle funguje: v různých fázích mi různým způsobem silně zprostředkovává různé věci (místy až uhrančivě), přičemž však jemnými vazbami spojuje všechny motivy (vzájemně i dosti vzdálené) v půvabný a sdělný celek. Že jde o specifický typ specificky mužského filmu, je kouzlem nechtěného ilustrováno právě i zřetelným nesouladem mezi vzhledem a typem hrdiny (resp. přesvědčivostí jeho představitele) a vzhledem a typem jeho partnerek (představitelek), což mně osobně bylo jen ku prospěchu. Srov. s Morieniným problémem s frapantní hrdinovou nehybností. Poněkud jiné světlo na film i jeho tvůrce vrhá komentář Andreasův. "tys byl takovej rebelant, jo? hmm, sluší ti."(5.7.2013)