poster

Avé (festivalový název)

 • Bulharsko

  Avé

 • Bulharsko

  Аве

  (Bulharsko)
 • anglický

  Welcome to Bulgaria

Drama

Bulharsko, 2011, 86 min

Hudba:

Tom Paul
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kockopes
  ***

  Divácká porota Febiofestu 2012(31.3.2012)

 • Vesecký
  ****

  Přidávám se nakonec vzhledem k tomu zamlženému závěru ke čtyřhvězdičkovým, ale jinak se mi film moc líbil. Příběh dvou dospívajících mladých lidí, kteří se náhodou potkají při autostopu, je velmi životný. Bulharská kinematografie dokázala tímto filmem, že je na vzestupu a rozhodně jím předstihla současnou ubohou produkci českou. Prostě psychologická balada jedna báseň. Dívka unikající rodičům, zdánlivě hledající svého bratra, který propadl drogám. Avé, která žije ve složitém vnitřním světě, který nechce nikomu svěřit, ani svým nejbližším, a proto si vymýšlí. Chlapec, student výtvarné akademie, zase jede na pohřeb svého kamaráda, ale přijíždí - jak se říká - s křížkem... Je duševně trošku vyzrálejší než Avé, zdá se být i zodpovědnějším, a proto cesta k lásce u něho trvá déle. Jen ten konec, který po noci plné krásného milování i tragické zprávy končí vlastně beznadějnou vzájemnou ztrátou obou milenců... Jen můžeme tušit, že Ave bude hledat ve Varně, zatímco ta se vrací k rodičům, zdrceným ztrátou svého syna... Vlastně tragédie trojitá.(29.12.2016)

 • Oxymoron
  ****

  Roadmovies můžu vždycky. Avé pak patří rozhodně k těm lepším. První polovina (spíš komediálně laděná) nemá chybu. Ta druhá (naopak zase spíš dramatická) už je o něco horší, ale i tak jako celek Avé doporučuji. Jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) soutěžních filmů na FebioFest 2012.(27.3.2012)

 • bohemia_regent
  ***

  V titulcích filmu uvedeno: režie Konstantin Božanov.(15.12.2016)

 • boshke
  **

  (Febio Fest) Alespoň v těch evropských filmech se ještě smí kouřit. Ve většině amerických filmů je vždy určité zastoupení žen, seniorů, černochů, Asiatů či Hispánců, aby se ta která komunita necítila diskriminována. Kuřáci se pomíjejí, ač je jich třetina populace, neb v dnešní době nemají beztak žádná práva, že. Ve festivalových filmech naopak kouří každý, zřejmě pro vytvoření rovnováhy... Krom tohoto poznatku mi z Avé nezůstalo nic. Snad jen – lhát se nemá... 50%(28.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace