Ying han 2 feng pei dao di

Čína, 2011, 86 min

Sheng Ding

Zai Lao

Ye Liu

No, úsměvné to jistě je, a to hlavně příliš okaté náhody. Akce je tu více než v prvním díle, ale mohlo by jí být i tak ještě víc. Mě nesedící střih zůstal. Mám raději plynulé souboje ve stylu Protectora, nebo Serbuan Maut, a jednoduchý vojenský styl boje Lao Sana je téměř nevhodný pro choerografii, kterou tento film, stejně jako první, moc neoplývá a v podstatě jde jen o jednoduché pouliční bitky. Také hudba není bůhvíjaká. Nicméně film má své poslání a jednoduchej hrdina je opět fantasticky zahranej. Také musíte Lao Sanovi fandit, právě pro jeho přímočaré chování. Veliké plus filmu je překrásná čínská slečna. Na tu se koukalo nádherně.(13.5.2013)

• Pharlap

Jedničku jsem popravdě neviděl.Ale z tohoto filmu jsem měl celou dobu velice smíšené pocity. Herecké výkony špatné. Bojové scény okoukané. Ptám se sám sebe.. je to komedie? Akční? Krimi? Parodie? Vidím novodobé pokračování Police story? Nebo naroubovaného Forresta Gumpa, do čínského prostředí, ovládajícího bojové umění? Nb je to pokus o Policajta z Beverly hills z Číny, resp.9 a 1/2týdne? Nebo kungu-fu Rambo,který prostě všecky padouchy musí zbouchat do mrtě?(25.5.2013)

Líbilo se mi to víc než jednička. Trošku lepší akce. Vtipnější. Hezčí žena. Scéna na mostě trošku moc, ale dejme tomu. 65%(2.1.2014)

Plynulé navázání na jedničku téměř ve všech filmových aspektech. Jen heist prvek byl zredukován a Anthonyho Wonga v roli hlavního protivníka hrdiny s lehkou mozkovou dysfunkcí vystřídal MMA namakanec s podobně vybaveným kumpánem, což znamená, že legrační chlápek s upgradovanou čutorou dostane pořádně do těla. Dvojka prostřednictvím formy a zpomalovaček v akčních scénách hraje dost na efekt, ale tu občasnou přemrštěnost jí lze prominout, neboť účel dobře koukatelné akčně komediální oddechovky s atypickou hlavní postavou plní minimálně chvalitebně. Malé plus za drsňačku v černém a jeji parkourovou sekvenci. 7-8/10(14.8.2011)

• moviefreak

Za: hlavný predstaviteľ, vtipné scénky, i keď ich bolo pomenej, hudba Proti: dej, väčšina súbojov ste už dakde videli Naj scénka: súboj Ye vs brat priateľky(23.8.2011)