poster

Derren Brown: Enigma (TV pořad)

Dokumentární / Mysteriózní / Psychologický

Velká Británie, 2011, 76 min

Režie:

Benjamin Caron

Hrají:

Derren Brown

Komentáře uživatelů k TV pořadu (6)

 • StarsFan
  ****

  Pokud od Derrena uvidíte vícero divadelních vystoupení nebo pokud si některé zkusíte přehrát častěji než jednou, může se vám zdát, že ono zvláštní kouzlo částečně vymizí. V tomto případě totiž závěrečná pointa vysvětluje sympatický trik v úvodu a tím lehce sráží oslnivost toho, co Derren na pódiu předvedl. Nic to ale nemění na tom, že ona koncová, předem nahraná scéna je úchvatná a že jsem si ji musela pustit několikrát. A že už jenom kvůli ní stojí za to Enigmu vidět.(8.12.2012)

 • mrx.friend
  *****

  Divadelní vystoupení Derrenovi podle mě sedí mnohem víc než jakákoli realizace televizního projektu. Už jenom proto, že alespoň máte pocit, že jste sami v publiku a minimalizuje to tak možnost přečůrávání diváka - leda, že by měl nakonec Derren podplacenej celej sál :) Ba ne, naopak mi Enigma dokazuje, že tohohle chlápka ještě pořád můžu mít rád, protože po takovym psychologickym tréninku, jaký má on za sebou, se z něj jistým způsobem doopravdy stává mág a v téhle hodince a čtvrt to dokazuje. Navíc mu nemůžu upřít notnou dávku charismatickýho projevu a vystupování, která tenhle pořad pozvedla hned o třídu vejš. Někdy už budu muset konečně sednout k těm jeho knížkám "Magie a manipulace mysli" a "Vyznání iluzionisty".(27.12.2014)

 • vojtaz
  *****

  Začátek trochu slabší (respektive uvěřitelnější) - jak karty tak "médium" už Derren někdy předvedl ba i vysvětlil. Ale ten zbytek??!! Naprosto úžasné a nepochopitelné!! Nemám slov.(5.6.2013)

 • sinclair84
  ***

  České titulky jsem nesehnal, ale dá se to přelouskat i anglicky. Je to totiž dost podobné jeho dalším vystoupením. Trochu už má totiž problém přijít s něčím novým. Většina "kouzel" je totiž jen pár opakujících se triků sugesce a manipulace. I přes to to stále působí.(5.6.2012)

 • domceek
  ***

  Môj vzťah k Derrenovi Brownovi je ambivalentný. Totiž... mnoho z jeho trikov je postavených na klamstve a nehanebnej manipulácií, čo by bolo zrejmé, keby sa netváril tak alturisticky a netvrdil že je to všetko len psychológia. Na toto ma nedostane, nech to znie akokoľvek úžasne a motivačne. Na druhej strane ale dokáže v Enigme vytvoriť taký komplexný a zrozumiteľný odkaz, ktorý sa priamo dotýka mojej duše, že som si pri tej otravnej pesničke na konci normálne porevala. Derren, mám ťa rada, ale aj ťa neznášam.(5.10.2014)

 • Mishi
  *****

  Všetky jeho divadelné live shows ( Enigma, Something Wicked This Way Comes , An Evening of Wonders, Infamous ) či TV programy ( Trick of MInd , Experiments , Specials...) sú pre mňa osobne neuveriteľným zážitkom ilúzie, sugescie, hypnózy, lingvistiky či mágie a ďalších praktík , ktoré Derren využíva .Ako sám tvrdí, popiera , že by patril do skupiny "psychic people " Je až neuveriteľné koľko skrytých sugescií dokáže počas 1 večera zvládnuť, praktizovať hypnózu či dobre čítať človeka a dopredu predpokladané udalosti. Začal ako pouličný umelec až sa postupne vypracoval na veľkolepého showmana? Je škoda len, že som sa dostala k jeho programom len nedávno, určite by to stálo za to byť súčasťou jeho divadelnej show, lebo ako môžete vidieť , nikto mu neunikne. Jeho posledná show bola v r. 2014, potom podľa jeho slov zo zdr dôvodov si urobil prestávku a teraz ho tu máme opäť ... avšak formou ďalšieho knižného vydania tentokrát filozofického diela - Happy . Are you?(8.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace